• Producent - AttipasAttipas to marka, która zdobyła nasze zaufanie. Jak już dobrze wiesz Bosa Stópka selekcjonuje producentów butów dla dzieci, a podstawą jest prawidłowy rozwój stópek i swoboda każdego kroku. Wildcat to producent Attipasów, który powstał w 2004 roku w Korei Południowej. Sama nazwa Attipas nie jest przypadkowa, jest obrazem zamysłu producenta i pochodzi z połączenia dwóch słów, z koreańskiego atti- „przyjaciel” oraz z francuskiego pas- „krok”. Attipas to nic innego jak przyjaciel pierwszych i nie tylko pierwszych kroków Twojego malucha.
Siedmioletnie badania poprzedzające pierwszą produkcję Attipasów potwierdziły, że naturalnym dla człowieka jest chodzenie na boso. Chodzenie na NIE skrępowanych niczym stopach rozwija prawidłowe umięśnienie stóp i odpowiedni do postury rozrost kości, a co za tym idzie kształtuje odpowiednią postawę. Szczególnie ważna jest swoboda ruchów palców u stópek jak i nie krępowanie stópek u najmłodszych, ponieważ malutkie stópki ciągle się rozwijają (faza największych wzrostów). Biomechanicznie rozwija się również mózg, do którego trafiają bodźce z każdego pojedynczego paluszka z małej stópki. Dziecko chcąc przemieszczać się na swoich nóżkach jak dorosły najpierw uczy się utrzymać równowagę, napina przy tym nie wykształcone jeszcze mięśnie i w ten sposób je „buduje”. Dlatego to takie ważne, żeby paluszki i stópka Twojego dziecka była nieskrępowana. Te informacje potwierdziły badania we współpracy z Centrum Poznawczo-Behawioralnym Uniwersytetu w Seulu.

Attipasy zapewniają swobodę małym stópkom i ich paluszkom.

Producent Attipasów wziął sobie do serca wszystkie wymagania jakie musiałyby spełniać idealne buty dla dziecka, które uczy się chodzić. Dzięki bardzo elastycznej (cienkiej) warstwie podeszwy Twoje dziecko będzie czuło się jak na boso i sam(a) zauważysz, że Attipasy w ogóle nie krępują naturalnych ruchów Twojej pociechy. Są zupełnie tak jak zaawansowane antypoślizgowe skarpetki, z tą różnicą, że są cieplejsze niż skarpetki. Dziecko wygląda w nich jak prawdziwy mały poszukiwacz przygód. Twój szkrabik będzie odczuwał nawet nierówności podłoża swoimi stópkami i paluszkami u nich. Attipasy bez problemu ugną się gdy Twój bobas będzie chciał stanąć na paluszkach.

Różnorodność małych stópek.

Attipasy doskonale przystosowują się do stópek mniej i bardziej pulchnych jak i do tych z wysokim i niższym podbiciem. Badania doprowadziły producenta do uzyskania najbardziej optymalnych właściwości materiału z jakiego jest wykonana warstwa wierzchnia Attipasów. Jest to:

- Bawełna – 80%
- Elastan – 17%
- Przędza gumowa – 2%
- Przędza poliuretanowa – 1%


Podeszwa Attipasów to high-tech TPR – również specjalnie opracowane antypoślizgowe tworzywo. Podeszwa dodatkowo posiada specjalne otwory (25 otworków) wentylacyjne zapewniające „oddychanie” małym stópkom.
Jako, że jest to produkt przeznaczony dla najmłodszych to jest on obwarowany systematycznymi badaniami toksykologicznymi, które Attipasy przechodzą bez zająknięcia.

Różnorodność zastosowania Attipasów.

Te buty dziecięce nadają się do zastosowania praktycznie wszędzie.
-Nadają się jako pierwsze buty do chodzenia na świeżym powietrzu w ciepłe i suche dni
-Nadają się jako kapcie do żłobka czy przedszkola
-Nadają się jako buty do nauki chodzenia po mieszkaniu/domu

Ich uniwersalność sprawia, że nie może ich zabraknąć w garderobie żadnego małego odkrywcy! Ponad 90% bosych stópek je pokochało!

Podsumowanie.

Buty dziecięce Attipas to bardzo ciekawa opcja która łączy cechy kapci i butów. Łatwe do założenia na każdą stópkę pewnie się na niej trzymają dzięki części skarpetkowej. Ich kształt oraz elastyczna i cienka podeszwa pozwalają na taką pracę wszystkich stawów i mięśni, jakby stopa była bosa: poruszanie palcami, stawanie na palcach lub ich zaginanie w dół, nieskrępowane ruchy kostki. Buciki Attipas zapewniają świetne czucie podłoża i wszystkich jego nierówności, a przez to właściwe dostosowywanie się do nich, możliwość doskonalenia reakcji równoważnych stopy i całego ciała.