• Buty Tikki Roots Limited* Star Confetti

Dla Tych, którzy kochają absolutną wolność! Nowa linia butów Tikki Roots dla dorosłych, została stworzona po intensywnych testach i doświadczeniach zgromadzonych przez kilka ostatnich lat przez naszą ulubioną rodzinną manufakturę z Rumunii. Kształt butów jest szczególnie przemyślany, aby zadowolić stopy i zaspokoić potrzeby miłośników minimalistycznego obuwia. Klasyczna i prosta forma oraz wysokiej jakości materiały dodatkowo sprawiają, że noszenie Roots to czysta przyjemność.

Size
Development stages Adults
Season Autumn, Spring, Summer
Foot high arch, normal, wide
Type Half-shoes
379.00 -13% 329.00
opak Add to wishlist
The loyalty program is only available for logged in customers.
Shipping within 1-3 dni
Shipping price The Lack Of

Roots, czyli korzenie. Korzenie, bo stopy są korzeniami, które zapewniają równowagę i stabilność. Roots od Tikki to esencja harmonijnego rozwoju stóp, aby przypomnieć Ci, jak satysfakcjonujące jest chodzenie w sposób naturalny. Buty linii ROOTS są całkowicie zgodne z anatomicznym kształtem stopy, pozwalają na poruszanie palcami tak, jak im się podoba, podczas gdy sznurowadło doskonale dopasowuje cholewkę buta do stopy. Wyściełany pianką kołnierz zapewnia komfort już od pierwszego użycia.

Roots są odpowiednie dla (prawie) każdego rodzaju stopy. Szczególnie polecamy je osobom o szerokich i normalnych stopach, ponieważ zapewniają wystarczająco miejsca na swobodną pracę palców. Lekka, wygodna i bardzo elastyczna podeszwa Vibram Supernewflex 6 mm zapewnia swobodę i dobre czucie podłoża jednocześnie dbając o komfort stóp nieprzyzwyczajonych jeszcze do minimalistycznego obuwia dzięki miękkiej skórzanej wkładce.

Dla bardziej doświadczonych użytkowników butów minimalistycznych ważna jest informacja, że ze względu na klasyczną konstrukcję buta, która wyklucza dodanie bardzo elastycznej podeszwy, ROOTS są elastyczne w kierunku podłużnym (podeszwa będzie łatwo zginać stopą podczas chodzenia), ale mniej elastyczne poprzecznie. Nie są to więc buty typowo barefoot'owe, ale dzięki temu przyjazne również dla użytkowników nie chodzących w takich butach na co dzień.
ROOTS to komfort i elastyczność dla każdego.

Tikki Roots
Rozmiar EU
długość wewn. [cm]
szerokość wewn. [cm]
37 24,6 9,7
38 25,2 9,8
39 25,8 10
40 26,4 10,2
41 27 10,3
42 27,6 10,6
43 28,2 10,8

Produkty Tikki Shoes są w całości wykonane ze skóry naturalnej, dlatego należy o nie dbać w sposób zwykle stosowany do obuwia skórzanego, z kilkoma wyjątkami:

1. Nie wolno prać obuwia w pralce! Ze względu na dość długie cykle prania, których czas trwania zwykle przekracza godzinę, skóra jest zbyt długo zanurzana w wodzie, co może powodować jej łuszczenie się i kurczenie podczas suszenia. Ponadto zwiększa się ryzyko przeniesienia koloru w kontakcie z wodą. Buty Tikki należy czyścić wyłącznie przy użyciu środków do pielęgnacji skóry.

2. Skóra po bokach obuwia dziecięcego / obuwia outdoorowego / sandałów / butów może być czyszczona wyłącznie środkiem do pielęgnacji skóry.

3. Suszenie musi odbywać się powoli i wyłącznie w temperaturze pokojowej: unikaj suszenia obuwia w pobliżu źródeł ciepła (kaloryfera, kuchenki, wentylatora, ognia, suszarki do włosów lub innych źródeł ciepła lub narażając obuwie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych), które mogłyby usztywnić skóra i powodować złuszczanie się jej powierzchni.

4. Nie używaj wybielaczy, detergentów ani roztworów na bazie rozpuszczalników do czyszczenia obuwia.

 

Obuwie zewnętrzne nie jest wodoodporne, dlatego zalecamy korzystanie z niego przy suchej pogodzie. Podeszwa i boki obuwia zewnętrznego nie mogą mieć kontaktu z wodą, śniegiem, piaskiem, żwirem, rozpuszczalnikami, smołą, miękkim bitumem lub innymi materiałami powodującymi ścieranie. Unikaj przytrzaśnięcia lub nadepnięcia na ostre metalowe przedmioty, kamienie, odłamki szkła, oleje, paliwo i rozcieńczalniki. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych w wyniku złej jakości dróg i chodników, lub używania obuwia na innych szorstkich, ściernych lub żrących powierzchniach.

There is currently no comments or ratings for this product.