• Zima

Za oknem termometr marznie, a słońce chowa się już przed 16. Przyszedł czas na wybór kolejnych już bucików, które pozwolą suchą i ciepłą stopą przemaszerować przez zimę.

Dzieci, które mają już za sobą wiele pieszych spacerów, lepiej radzą sobie z różnymi typami butów. Trzeba przy tym pamiętać, że na tym etapie rozwoju dziecięca stopa wciąż jest bardzo miękka i podatna na odkształcenia, dlatego wybór odpowiedniego obuwia jest wciąż tak samo ważny, jak przy nauce chodzenia. A biorąc pod uwagę fakt, że chodzące już dziecko pokonuje w bucikach dużo dłuższe dystanse - może i ważniejszy.

Dla wprawionych odkrywców proponujemy buty, które są ciepłe, zabezpieczone przed przemakaniem i dobrze trzymają się na nodze. Trzeba się liczyć z tym, że buty zimowe, nie zapewnią takiej elastyczności i swobody, jak buty lżejsze, ale wybrane przez nas modele starają się maksymalnie tę swobodę zapewnić. 

O ile waga butów, czy ich elastyczność zimową porą mogą nie być idealne i trzeba w tym zakresie iść na pewne kompromisy, to pamiętajcie o tym, żeby wybierać buty odpowiedniej  do stopy dziecka szerokości, z płaską podeszwą i bez wyprofilowanej wkładki.

Pamiętaj też, że buty warto zabezpieczyć  impregnatem do obuwia, by przedłużyć ich żywotność, zwiększyć odporność na wodę i brud.