• Producent - bLifestyleBLIFESTYLE 


Czym jest BLifestyle? Pytanie jest tym ważniejsze, że firma działa na rynku od niedawna, powołano ją bowiem do istnienia w 2020 roku. Jednak jeśli chcemy bliżej poznać markę, warto uważniej przypatrzeć się logo. Litera B jest tu nawiązaniem do dwóch słów: „barefoot” oraz „bio”.


Producent obuwia z liściem w logo


W górnej części inicjału możemy odnaleźć listek. Ten symbol kieruje naszą uwagę ku dwóm wymiarom w działalności BLifestyle. Może kojarzyć się zarówno z jesiennymi liśćmi, które będą niemal wyczuwalne przez dziecięce stopy w butach barefoot od BLifestyle, lecz również ukazuje nam wizję przedsiębiorstwa przyszłości, które działa w zgodzie z naturą z poszanowaniem otaczających Nas zasobów naturalnych. I tak jest w istocie.


Z miłości do przyrody


Producent, w czasie wytwarzania swoich butów (zarówno butów dla dzieci, jak i butów dla dorosłych), nie stosuje szkodliwych substancji. Potwierdzają to wnikliwe badania i długa lista uzyskanych certyfikatów: Kba, Gots, Öko-tex, Cads, etc.


Wszędzie tam, gdzie to możliwe, pracownicy BLifestyle stosują materiały pochodzenia roślinnego, np. bawełnę organiczną. Jedynym wyjątkiem są fragmenty cholewki, które wykonuje się ze skóry zwierzęcej. W obu przypadkach materiały są biodegradowalne i pochodzą wyłącznie z Europy. Nie przewozi się ich z innych kontynentów, z odległych zakątków świata. To celowe działanie marki, bierze się z troski o naszą wspólną planetę. 


Niemiecka firma stosuje szereg ekologicznych rozwiązań. Swoją siedzibę zaopatruje w prąd pochodzący z paneli fotowoltaicznych, a do ogrzania stosuje ekologiczny pellet. To sposób, w jaki BLifestyle przeciwstawia się niekorzystnym zmianom na naszej planecie, mając swój udział w zmaganiach o neutralność klimatyczną.

 

Firma szczyci się tym, że spełnia standardy zrównoważonego rozwoju. Jest hojna wobec swoich pracowników i uczciwa wobec partnerów w biznesie. Choć siedzibę ma w Niemczech, w Sindelfingen nieopodal Stuttgartu, zatrudnia pracowników z wielu regionów Portugalii, wspierając przy okazji wspólnoty lokalne, małe ojczyzny, z których wywodzą się mistrzowie rzemiosła oraz czeladnicy.


Minimalistyczne buty dla dzieci – proste jest piękne


BLifestyle stara się aby każdy z modeli ich butów był możliwie jak najbardziej zbliżony kształtem do naturalnego kształtu stopy. Producenci wierni są od początku „minimal art”, sztuce minimalistycznej. Słowem: proste jest dla nich piękne. To obuwie dla dzieci – na równi elastyczne i miękkie – świetnie dopasowuje się do stóp. 


Buty, w których stopy czują więcej


Buty dla dzieci BLifestyle to urzeczywistnienie idei barefoot. Wkładkę wewnętrzną w butach można wyjmować. Podeszwy są bardzo cienkie (nie grubsze niż 3-4 milimetry), a jednocześnie odporne na ścieranie. W butach dziecięcych Blifestyle stopy stają się kolejnym ze zmysłów, który z każdym krokiem się wyostrza. Dzięki nim zwykły spacer zmienia się w pasmo przygód. 


Buty nie do zdarcia


Skórzane fragmenty cholewki butów dla dzieci BLifestyle zabezpiecza się pszczelim woskiem. Zwiększa to ich wodoodporność, a zarazem zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się zadrapań i powierzchniowych uszkodzeń. Lecz nawet, gdy buty ulegną zarysowaniu, można szybko przywrócić im pierwotny wygląd – samodzielnie, przy użyciu organicznego wosku. Kilka kropel wtartych w skórę i buty są jak nowe!


Zielona manufaktura


Buty BLifestyle szyje się ręcznie. Każda z par ma własną historię. Każda – nosi podpis twórcy. To sprawia, że nie mamy do czynienia z przedmiotem, który opuszcza fabrykę wśród dziesiątek tysięcy swoich kopii. Przeciwnie, stykamy się z czymś osobistym, co się wyróżnia, ma indywidualny charakter. Skądinąd w obuwiu można dostrzec niewielkie różnice tj. nieznacznie inny odcień skóry, odmienny ścieg czy rodzaj nici szewskiej. Lecz to właśnie dzięki temu buty marki BLifestyle są wyjątkowe. 


Innowacyjne obuwie na miarę przyszłości


Marka Blifestyle powstała z potrzeby wykonania kolejnego kroku w sztuce szycia butów dziecięcych. I rzeczywiście – swoim podejściem wyprzedza wielu. Projektanci tych niezwykłych butów dla dzieci i dorosłych mają za sobą lata doświadczeń w wytwarzaniu obuwia typu barefoot, lecz nadal wymagają od siebie więcej. Wyznaczają nowe trendy – pokazują jak ważne jest odpowiedzialne prowadzenie działalności, wytwórstwo z dbałością o środowisko, w szacunku do ludzi oraz natury.


BLifestyle to buty od świadomego producenta, któremu zależy nie tylko na naturalnym rozwoju dziecięcych stóp, ale i na przyszłości naszej planety.