Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Buty zimowe dziecięce czy mogą być elastyczne? Przekonaj się! Bosa Zima

2022-10-21
Buty zimowe dziecięce czy mogą być elastyczne? Przekonaj się! Bosa Zima

Buty zimowe dziecięce stwarzają sporo wyzwań producentom barefootowych butów dla dzieci. Z jednej strony powinny umożliwiać stopom malucha prawidłowy rozwój, ale także spełniać wymagania stawiane przez warunki atmosferyczne. Z tego powodu do wyboru butów zimowych dziecięcych należy podchodzić racjonalnie i w pewnych kwestiach pójść na swego rodzaju ustępstwa. Z tego artykułu dowiesz się:


W cieplejszych miesiącach roku dobranie odpowiednich butów dziecięcych nie jest aż takim problemem - szczególnie, gdy wiemy, na co zwracać uwagę. Buty zimowe dziecięce to mówiąc najprościej - inna para kaloszy. Dlaczego?
Polskie zimy mają różne oblicza. Chociaż ta kalendarzowa trwa tylko trzy miesiące, to niskie temperatury towarzyszą nam nawet 5 miesięcy w roku, a ich rozbieżność niejednokrotnie zaskakuje. Dzieci będą ich także potrzebowały na różne okoliczności. Z jednej strony będą to krótkie przejścia z domu do samochodu czy szybki spacer do przedszkola. Z drugiej - maluch skorzysta z zimowych butów dla dzieci podczas aktywności szczególnych dla tej pory roku - dłuższe spacery w lesie, zabawy na śniegu, sanki. Jako rodzice oczekujemy wygodnych, lekkich i elastycznych butów zimowych. Z drugiej strony - chcemy zadbać o ciepło stóp dziecka, zabezpieczyć je przed wilgocią oraz przenikaniem śniegu do wnętrza. Wskutek tego wyobrażamy sobie, że buty zimowe dziecięce będą butami z wyższą cholewką wykonanymi z całkowicie nieprzemakalnego materiału. Jednak to sprawia, że stopa nie może w nich oddychać, a większe zużycie materiałów do produkcji butów zimowych dziecięcych musi mieć przełożenie na lekkość i elastyczność buta.

Dzieci - w przeciwieństwie zapewne do większości dorosłych - czekają na zimę, uwielbiają ją, a przy tym są ciekawe świata i kochają przyrodę. Warto mieć to na uwadze przy wyborze butów dla dzieci na zimę - nic nie powinno zakłócać maluchowi swobodnej zabawy. Jakie zadanie stoi przed rodzicami? Musimy dopasować buty odpowiednio do stopy malucha i jego potrzeb, ale także wybierać takie, które spełniają wymagania stawiane przez warunki atmosferyczne.

Jakich butów na zimę potrzebuje Twój maluch?

Jakie funkcje muszą spełniać buty dziecięce, nie tylko zimowe?

Amerykańskie Stowarzyszenie Pediatryczne (American Academy of Pediatrics) opracowało wymagania dla odpowiednich butów dla dzieci, które zapewniają właściwe środowisko do naturalnego rozwoju stóp. Wymagania, które wskazano, spełniają buty typu barefoot. Wybierając odpowiednie buty dla dzieci należy zwrócić uwagę na to, by nie wpływały na proces kształtowania stóp (chyba, że specjalista zaleci inaczej), ale także sprawdziły się w tak kapryśną porę roku, jaką jest polska zima.
Dobre buty zimowe dziecięce łączą więc:

 • cechy butów barefoot, które umożliwiają fizjologiczny rozwój stóp,
 • potrzeby dziecka na danym etapie rozwoju (inne będą buty do nauki chodzenia, a inne buty dla dzieci, które sprawnie chodzą i biegają),
 • funkcje, które mają spełniać zimą.

Zacznijmy więc od początku.

buty zimowe dziecięce dla dzieci raczkujących na etapie nauki chodzenia i chodzących samodzielnie bosa stopka

Dobre buty zimowe dziecięce - jakie powinny być?

Stopy rozwijają się aż do około 18 roku życia. W pierwszych miesiącach życia niemowlęcia jego stopy składają się głównie z chrząstki, a ich kostnienie trwa do około 8 roku życia. Stopy są bardzo podatne na odkształcenia, a ich rozwój i kondycja mają wpływ na cały organizm. Na co więc zwrócić uwagę wybierając właściwe buty zimowe dziecięce?

 • Kształt butów dla malucha odpowiada anatomii dziecięcej stopy Zimowe buty dla dzieci powinny być szerokie w palcach, żeby w żaden sposób nie ograniczać ich ruchomości. Powinny także być odpowiednio wąskie w pięcie, by dobrze trzymać stopę i nie pozwolić na ruchy do przodu i do tyłu.
 • Elastyczność Jest bardzo istotna w przypadku butów dla dzieci na zimę. To buty dziecięce muszą podążać za ruchami stopy, a nie na odwrót. Jak sprawdzić, czy elastyczność jest odpowiednia? Buty dla dzieci muszą wyginać się w każdym kierunku. Odpowiednio elastyczne buty dla dzieci wygniesz jedną ręką przy użyciu palca wskazującego i kciuka bez wkładania w to wysiłku.
 • Cienka i całkowicie płaska podeszwa Podeszwa powinna umożliwić odpowiednie czucie podłoża i przyleganie do niego na całej powierzchni tak, jakby stopa była boso. Dotyczy to także zimowych butów dla dzieci (oczywiście przy odpowiedniej termoizolacji). W przeciwieństwie do podeszwy zero-drop, profilowane wkładki zakłócają stopom naturalne ułożenie i ruch.
 • Brak amortyzacji i dodatkowych usztywnień, które są całkowicie zbędne w przypadku butów dla dzieci, których stopy rozwijają się prawidłowo.
 • Wykonane z miękkich i oddychających materiałów To szczególnie istotne w przypadku butów zimowych dziecięcych. Stopy maluchów pocą się intensywniej niż stopy dorosłych. Ponadto dzieci, będąc na dworze, przebywają cały czas w ruchu i są niejednokrotnie bardziej aktywne od dorosłych. Miękki materiał pozwala również na większą elastyczność obuwia dziecięcego.

Jakie bose cechy powinny spełniać dziecięce buty zimowe?

Wybór butów dla dzieci na każdą inną porę roku niż zima jest znacznie łatwiejszy od wyboru butów zimowych dziecięcych. Zima wiąże się z najróżniejszymi warunkami atmosferycznymi, a dzieci chcą spędzać czas na świeżym powietrzu bez względu na pogodę. Na jakie cechy - poza wymienionymi powyżej - powinniśmy zwrócić uwagę?

 • Odpowiednie utrzymanie ciepła, ale jednocześnie bez narażania na przepocenie. Tylko taka kombinacja w przypadku butów zimowych dziecięcych umożliwia odpowiedni komfort termiczny. Należy zatem zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów zostały wykonane cholewka oraz wyściółka.
 • Wodoodporność i zabezpieczenie przed dostawaniem się wody. Śnieg, plucha, deszcz - zimą możliwości jest wiele i znacznie częściej mamy do czynienia z mokrymi nawierzchniami niż z suchymi. Zwróćmy więc uwagę na to, żeby cholewka była wykonana z materiału wodoodpornego lub takiego, na którym można stosować impregnat zabezpieczający przed wilgocią. Istotnym zabezpieczeniem jest też wysoka cholewka.
frondo barefoot wodoodporne buty zimowe dziecięce

 • Przyczepność W przypadku zimowych butów dla dzieci to wyjątkowo ważna cecha. Nie tylko lód na chodnikach może grozić upadkiem. Dobra przyczepność jest ważna, kiedy dziecko wspina się z sankami pod ośnieżoną górkę.
 • Ochrona przed błotem pośniegowym. Zwróćmy uwagę na to, czy buty dla dzieci na zimę są wykonane z takich materiałów, które szybko nie ulegną zniszczeniu w kontakcie z błotem pośniegowym czy solą na chodnikach. Ważne też, by na bieżąco zabezpieczać je impregnatem.

Zimowe buciki dla dzieci raczkujących i do nauki chodzenia

Zimowe buciki dla dzieci, które jeszcze nie chodzą, ale potrzebują ochrony przed zimnem i w nie dalekiej przyszłości będą stawiać pierwsze kroczki, powinny w jak najmniejszym stopniu obciążać małe stópki. Wszystkie proponowane modele sprawdzą się również podczas prób chodzenia, a niektóre, jak Froddo Prewalkers Winter i Bobux Xplorer Marvel Arctic będą im towarzyszyć prze pierwsze miesiące samodzielnych spacerów.

Bobux Soft Sole Desert - buty zimowe dziecięce do wózka i na pierwsze kroczki

Bobux Soft Sole Desert to w 100% barefootowe ręcznie wykonane buty zimowe dziecięce. Sprawdzą się podczas spacerów w wózku oraz przy pierwszych stawianych kroczach. Ich elastyczna skórzana podeszwa da maksymalne poczucie chodzenia boso. Miękka i naturalna skóra zapobiega przepoceniu. Zimowe buty dziecięce Bobux Soft Sole Desert są ocieplone wełną merino, więc zapewnią małym stópkom odpowiedni komfort cieplny.

Etap

Raczkujące, Pierwsze kroki

Cholewka

Skóra naturalna, ocieplenie z wełny merino

Wkładka

-

Podeszwa

Skórzana

Elastyczność

10/10

Czucie podłoża

10/10

Rodzaj stopy

Normalna, z wysokim podbiciem, pulchna, szeroka

Uwagi

Nieodpowiednie dla dzieci, które samodzielnie chodzą. Nie nadają się do chodzenia po mokrych nawierzchniach.

Rozmiary

M, L, XL

Kraj produkcji

Indonezja


pierwsze buciki zimowe dla malucha ochraniacze plasyhoes

Ochraniacze ocieplane dla malucha, najbardziej elastyczne buciki zimowe

Jeżeli szukacie pierwszych zimowych bucików dla malucha warto zwrócić uwagę na ochraniacze ocieplane Playshoes. Sprawdzą się, gdy maluch raczkuje lub zaczyna stawiać pierwsze kroki. Wystarczy je nałożyć na buciki dla niemowląt lub kapcie niemowlęce. Wykorzystacie je nie tylko podczas zabaw na dworze, ale także nosząc dziecko w chuście czy wożąc w wózku. Ochraniacze Playshoes są wykonane z wodoodpornego materiału i zostały ocieplone polarem. Są łatwe w zakładaniu i nie zsuwają się z nóżek dzięki regulowanemu ściągaczowi z gumką. W Bosej Stópce znajdziecie także wersję bez ocieplenia, które będą odpowiednie w deszczową pogodę w cieplejsze pory roku.

Zastanawiasz się dlaczego to tak ważne aby jak najpóźniej maluch zakładał swoje pierwsze buciki? Sprawdź nasz artykuł na blogu.

Etap

Raczkujące, stawiające pierwsze kroczki

Cholewka

100% wodoodpornego materiału PES z powłoką poliuretanową

Wyściółka

polar

Wkładka

Brak

Podeszwa

Brak

Elastyczność

10/10

Czucie podłoża

10/10

Rodzaj stopy

Normalna, wąska, szeroka, z wysokim podbiciem, pulchna

Uwagi

W wypadku dzieci już swobodnie chodzących, mogą się przecierać na twardych nawierzchniach

Rozmiary

S, M

Kraj produkcji

Chiny

Thermo Bootie Playshoes pierwsze buty zimowe dziecięce dla raczkujących dzieci

Thermo Bootie Playshoes to buty zimowe dziecięce, które z powodzeniem wykorzystasz na zimę lub chłodną jesień Thermo Bootie Playshoes są w 100% barefootowe. W niczym nie ograniczają ruchów stóp niemowląt - są maksymalnie lekkie i elastyczne. Posiadają antypoślizgową podeszwę, więc wykorzystacie je przy pierwszych krokach malucha. Dzięki nowoczesnej izolacji 3M Thinsulate oraz podszewce podszytej polarem maluchom będzie w nich ciepło, ale stopy nie będą narażone na przepocenie. Ciepłe, wiatroszczelne i wodoodporne - niskie temperatury i śnieg nie będą przeszkodą podczas pierwszych zimowych zabaw.

Etap

Raczkujące, stawiające pierwsze kroczki

Cholewka

Tkanina zabezpieczona hydrofobowo

Wyściółka

3M Thinsulate + polar

Wkładka

Brak

Podeszwa

Antypoślizgowowa i nieprzemakalna, pokryta cienką gumą

Elastyczność

10/10

Czucie podłoża

10/10

Rodzaj stopy

Normalna, wąska, szeroka, z wysokim podbiciem, pulchna

Uwagi

Nieodpowiednie dla dzieci, które samodzielnie chodzą, warto poddać impregnacji

Rozmiary

XS, S, M, L

Kraj produkcji

Chiny

pierwsze buty zimowe dziecięce z elastyczna podeszwa dla malucha thermo bootie playshoes
Thermo Bootie Playshoes

Froddo Prewalkers Winter - skórzane buty zimowe dziecięce

Froddo Prewalkers Winter to w 100% barefootowe buty zimowe dziecięce dla maluchów, które rozpoczynają swoją przygodę z chodzeniem. Będą również odpowiednie, dla tych, które pierwsze kroczki mają przed sobą. Wykonane z wysokiej jakości skóry, ocieplone wełną są bardzo miękkie i lekkie. Pierwsze zimowe spacery nie będą problemem - Froddo Prewalkers Winter posiadają ocieplenie z wełny owczej, dzięki czemu dobrze izolują i oddychają.

elastyczne pierwsze buty do nauki chodzenia zimowe froddo prewalkers

Antypoślizgowa podeszwa zapewnia stabilność. Dzięki zapięciu na rzepy zakładanie ich jest wyjątkowo łatwe - do wyboru zapięcie na jeden lub dwa rzepy. Te pierwsze będą odpowiednie na normalne i wąskie stopy, te drugie również na te bardziej pulchne i z wysokim podbiciem.W Bosej Stópce możecie wybierać buty zimowe dziecięce Froddo Prewalkers spośród wielu kolorów - zarówno stonowanych, jak i bardziej energetycznych.

Etap

Pierwsze kroki i spacery w wózku

Cholewka

Skóra naturalna, 

Wyściółka

ocieplenie z owczej wełny również od spodu

Wkładka

Ocieplona wyściółka

Podeszwa

Cienka gumowa

Elastyczność

8/10

Czucie podłoża

8,5/10

Rodzaj stopy

Wąska, Normalna - model z jednym rzepem
Normalna, wąska, z wysokim podbiciem - model z dwoma rzepami

Uwagi

Polecamy zaimpregnowanie ich dla ochrony przeciw wilgocią i brudem. Nie są odporne na intensywne zużycie, więc nie sprawdzą się w przypadku dzieci, które sprawnie chodzą.

Rozmiary

19-22

Kraj produkcji

Chorwacja

pierwsze zimowe buciki dla niemowląt barefoot bosa stopka froddo prewalkers

Bobux Xplorer Marvel Arctic - pierwsze buciki na zimę

bobux xplorer marvel pierwsze buty zimowe dzieciece

Bobux Xplorer Marvel Arctic świetnie sprawdzą się jako buty zimowe dziecięce odpowiednie do wózka lub na pierwsze kroki, ale także dla dzieci samodzielnie chodzących. Ich konstrukcja zapewnia maluchom swobodny ruch stóp zarówno podczas stawania, jak i raczkowania. Ponieważ nie mają wysokiej cholewki nie krępują ruchów w stawie skokowym, co znacząco ułatwia utrzymanie równowagi dzieciom zaczynającym chodzić. Ocieplenie z wełny merino zapewni komfort cieplny nawet w zimne dni, ale nie pozwoli na przegrzanie stopy.

Wszystkie buciki dla maluchów Bobux z serii Xplorer posiadają niezmiernie lekką i elastyczną piankową podeszwę, od jesieni 2021 jest ona częściowo wykonana z tworzywa z recyclingu. Są wyjątkowo miękkie, a także łatwe w zakładaniu i dopasowywaniu do stopy. Dla ochrony przed nadmiernym uszkodzeniem zimowe buciki Bobux Xplorer Marvel zostały wzmocnione w najbardziej newralgicznych miejscach.

Etap

Raczkujące, stawiające pierwsze kroczki, chodzące od niedawna

Cholewka

skórzana

Wkładka

Brak

Podeszwa

Piankowa

Elastyczność

9/10

Czucie podłoża

9/10

Rodzaj stopy

Normalna, z wysokim podbiciem, pulchna

Uwagi

Nieodpowiednie dla dzieci, które chodzą już dłużej niż 1-2 miesiące.

Rozmiary

19-22

Kraj produkcji

Indonezja

Buty zimowe dziecięce dla dzieci chodzących samodzielnie

Wymienione powyżej modele butów zimowych dziecięcych sprawdzą się kiedy Twoje dziecko jeszcze nie chodzi lub dopiero stawia swoje pierwsze kroki. Kiedy jednak dziecko nabierze doświadczenia w chodzeniu, nic nie zatrzyma go przed eksplorowaniem świata. Wtedy buty zimowe dziecięce muszą przede wszystkim zapewnić dziecku odpowiednią przyczepność na śliskich powierzchniach i ochronę przed wilgocią i chłodem. Nadal pamiętamy o tym aby buty zimowe dziecięce posiadały podeszwę - płaską i maksymalnie cienką oraz odpowiedni kształt dopasowany do kształtu stopy dziecka. Zimą również możemy zadbać o komfort stóp naszych dzieci.

Buty zimowe dziecięce Ziuziu Magical Shoes – nowość wersja 2.0

Ulepszony model zimowych butów dziecięcych ZiuZiu 2.0 jest uszyty z wysokiej jakości skóry pochodzącej z Polskich garbarni. Wewnątrz butów jest wełniane ocieplenie z membraną, która ochroni stopy dziecka przed zimnem i przemoknięciem. Nowością w tym modelu jest także podeszwa z bieżnikiem, który zapewnia dziecku  jeszcze większe bezpieczeństwo, nawet na bardzo śliskich powierzchniach. Szerokie i mocne zapięcie na rzep w butach zimowych dziecięcych Ziuziu nie tylko ułatwia zakładanie butów i pozwala dopasować je do każdych stóp, ale także chroni także przez wiatrem i deszczem.

Etap

Dzieci chodzące samodzielnie

Cholewka

Naturalna skóra bydlęca

Wkładka i wyściółka

Wyściółka z naturalnej wełny z hydrofobową membraną

Podeszwa

Antypoślizgowa 4,5mm

Elastyczność

8/10

Czucie podłoża

8/10

Rodzaj stopy

Normalna, szeroka

Uwagi

Nieodpowiednie na pulchną stopę i wysokie podbicie.

Rozmiary

21-26

Kraj produkcji

Polska

elastyczne buty zimowe dzieciece Takin Magical Shoes bosa stopka sklep z butami dla dzieci barefoot

Buty zimowe dziecięce Takin Magical Shoes – nowość

Buty zimowe dziecięce Takin Magical Shoes to skórzane trzewiki o klasycznym wyglądzie. Wykonane zostały z naturalnej skóry bydlęcej. Wewnątrz butów znajduje się wełniana wyściółka połączona z hydrofobową membraną – dzięki temu dają one stopom dziecka jeszcze lepszą ochronę przed chłodem i wilgocią. Podeszwa w butach dziecięcych zimowych Takin Magical Shoes jest antypoślizgowa i bardzo elastyczna. Praktyczny zamek błyskawiczny umieszczony z boku umożliwia szybkie zdejmowanie i zakładanie. Ten model butów zimowych dziecięcych zapewnia pełen komfort cieplny przy jednoczesnym odczuciu chodzenia boso.

Etap

Dzieci chodzące samodzielnie

Cholewka

Naturalna skóra bydlęca

Wkładka i wyściółka

Wyściółka z naturalnej wełny połączona z hydrofobową membraną

Podeszwa

Antypoślizgowa 4,5mm

Elastyczność

8/10

Czucie podłoża

8/10

Rodzaj stopy

Normalna, szeroka

Uwagi

Nieodpowiednie na pulchną stopę i wysokie podbicie, 

Rozmiary

21-26

Kraj produkcji

Polska

Buty zimowe dziecięce DD Step - nowość

Te zimowe buty dziecięce zostały wykonane z naturalnej skóry, wewnątrz są ocieplane futerkiem tekstylnym. Wkładka w butach zimowych dziecięcych DD Step jest wyjmowana, świetnie więc nadadzą się także na cieplejsze jesienne dni. Ten model zimowych butów dziecięcych został wzmocniony w newralgicznych miejscach – w obszarze palców i pięty – dzięki czemu buty nie zniszczą się tak szybko. Dwa wygodne zapięcia na rzep, to dobre rozwiązanie dla maluchów, które jeszcze nie radzą sobie ze sznurówkami.

Etap

Stawiające pierwsze kroczki, chodzące samodzielnie, biegające

Cholewka

Skóra naturalna

Wkładka

Wyjmowana z ociepleniem syntetycznym

Podeszwa

Gumowa

Elastyczność

7/10

Czucie podłoża

7/10

Rodzaj stopy

Normalna, pulchna, szeroka, wysokie podbicie

Uwagi

Polecamy ich impregnację dla zwiększenia odporności na wilgoć i wodę.

Rozmiary

20-30

Kraj produkcji

Chiny

Zimowe buty dziecięce z rzepami Primigi – Nowość

W tych wysokich, zapinanych na rzepy, zimowych butach dziecięcych, tak jak w modelu powyżej, materiały zostały dobrane pod kątem ochrony środowiska. Wykonane zostały z recyclingowej skóry Bypell, z ociepleniem z owczej wełny. W tym modelu wkładka również posiada dodatkową piankę izolująca stopy od podłoża i jest wyjmowana. Buty zimowe dziecięce Primigi są bardzo lekkie, bardzo elastyczne i bardzo ciepłe! Polecamy je dla dzieci ze szczupłą i wąską stopą.

Etap

Chodzące samodzielnie, biegające

Cholewka

Skórzana wykonana z materiału przetworzonego Bypel

Wkładka

Wełniana plus pianka

Podeszwa

Gumowa

Elastyczność

7/10

Czucie podłoża

7/10

Rodzaj stopy

Wąska

Uwagi

Zalecamy ich impregnację dla zwiększenia odporności na wilgoć i wodę.

Rozmiary

20-35

Kraj produkcji

Włochy

Zimowe buty dziecięce Primigi botki ocieplane – nowość

Ten model to nowa seria butów zimowych dziecięcych popularnej włoskiej marki Primigi. Buty na pewno spodobają się tym, dla których ważna jest ochrona środowiska i świadome zakupy. Zostały bowiem wykonane z recyclingowej certyfikowanej skóry ByPell. Podeszwy składają się głównie z materiałów pochodzących z recyklingu i/lub uzyskanych z roślin. Akcesoria metalowe obecne w butach zimowych dziecięcych Primigi wykonane zostały bez użycia niklu. Nawet sznurowadła pochodzą z recyklingu. Zimowe buty dziecięce Primigi wewnątrz są ocieplone wełną owczą. Wełniana wkładka posiada dodatkowo piankę izolującą od podłoża, zatem ten model zimowych butów dziecięcych sprawdzi się nawet podczas dużych mrozów. Wkładka w butach jest wyjmowana, a więc w nieco cieplejsze dni, również śmiało można ich używać, bez obaw o przegrzanie stóp dziecka.

Etap

Chodzące samodzielnie, biegające

Cholewka

Skórzana wykonana z materiału przetworzonego Bypel

Wkładka

Wełniana z pianką

Podeszwa

Gumowa

Elastyczność

7/10

Czucie podłoża

7/10

Rodzaj stopy

Wąska

Uwagi

Zalecamy ich impregnację dla zwiększenia odporności na wilgoć i wodę.

Rozmiary

20-35

Kraj produkcji

Włochy

Stonz Booties Toddler - puchowe buty dla dzieci na zimę

Buty zimowe dziecięce, które odpowiadają potrzebom maluchów stawiających pierwsze kroczki i nie tylko. Stonz Booties Toddler to mega elastyczne buty dla dzieci, które sprawdzą się podczas zimowych spacerów i zabaw na śniegu. W zależności od temperatury można je zakładać na skarpetę lub kapcie niemowlęce. Wykonane z wodoodpornych materiałów zapewniają maluchom odpowiedni komfort cieplny. Jednocześnie są oddychające, pozostawiają stopom swobodę ruchów i umożliwiają odczuwanie podłoża. Specjalny kształt pozwala na kupienie większego rozmiaru i cieszenie się bucikami od jesieni do wiosny. W Bosej Stópce możecie dokupić dedykowane wkładki Sherpa Liners, które zapewnią komfort cieplny nawet w największe mrozy.

Etap

Dla dzieci samodzielnie chodzących, 

Cholewka

Tkanina wiatro i wodoodporna, W wersji Puffer dodtkwowo ocieplona - puchowa.

Wkładka i wyściółka

Wnętrze ocieplone polarem

Podeszwa

Miękka, elastyczna podeszwa PlusFoam®, która daje wrażenie chodzenia boso

Elastyczność

8/10

Czucie podłoża

8/10

Rodzaj stopy

Każda poza bardzo szczupłą i drobną

Uwagi

Konieczne jest zaimpregnowanie ich przeciw wilgoci. Ich minusem jest to, że cholewka nie jest bardzo wodoodporna.

Nie polecamy ich dla dzieci, które mają tendencję do stawiania stóp mocno do środka - supinacji.

Rozmiary

M, L, XL (dla długości stopy 12,5-15,2 cm)

Kraj produkcji

Kanada

buciki dla malucha na zimę stonz bosa stopka

Buty zimowe dzieciece Beetle - nowość od marki Tikki

buty zimowe dziecięce tikki beetle bosa stopka sklep

Po raz kolejny uwielbiana marka Tikki Shoes stworzyła fantastyczne dziecięce buty na bosą stopę. Buty zimowe dziecięce Beetle są lekkie jak piórko i pasują na szerokie i nieco węższe stopy. Dzięki nowym, wyjątkowo elastycznym podeszwom "Oxygen" zmysły dzieci mogą się swobodnie rozwijać. Grubość 3 mm pozwala im czuć podłoże i reagować na najmniejsze zmiany. Zimowe buty dziecięce Tikki Beetle mają ciepłą wełnianą wyściółkę więc jeszcze lepiej sprawdzą się w mroźnych warunkach.

Wybierz dla swojego dziecka najlepszy model w wersji Leather lub Vegan. Tikki Beetle są dostępne aż do rozmiaru 39. Zadbaj o stopy swojego starszaka, wybieraj również dla niego elastyczne buty barefoot.

Etap

Dla dzieci swobodnie chodzących

Cholewka

Skóra naturalna/ syntetyczna (VEGAN)

Wyściółka

Wełniana/ wełna syntetyczna (VEGAN)

Wkładka

Wyjmowana wełniana

Podeszwa

Gumowa 3mm

Elastyczność

7/10

Czucie podłoża

7/10

Rodzaj stopy

Normalna, wąska

Uwagi

Polecamy zaimpregnowanie ich dla ochrony przeciw wilgocią i brudem.

Rozmiary

21-39 (w zależności od modelu)

Kraj produkcji

Rumunia

buty zimowe dziecięce bobux iwalk timber arctic bosa stopka sklep

Bobux iWalk Timber Arctic - buty zimowe dziecięce w dobrym stylu

Buty zimowe dziecięce Bobux iWalk Timber Arctic posiadają wysoką, wodoodporną cholewkę, ocieploną wełną merynosów. Są zapinane na dwa rzepy więc wyższe podbicie nie powinno stanowić dla nich problemu.

Mimo tego, że producent poleca jejako buty do nauki chodzenia, my polecamy je dla dzieci, które chodzą już pewnie i od kilku miesięcy. Nie są tak elastyczne jak nasze propozycje z kategorii na pierwsze kroczki i dla dziecka, które dopiero zaczyna przygodę z chodzeniem, mogą być sporym utrudnieniem.

Etap

Dla dzieci swobodnie chodzących

Cholewka

Skóra naturalna, 

Wyściółka

Wełna z merynosów

Wkładka

Wełna z merynosów (nie wyjmowana)

Podeszwa

Gumowa

Elastyczność

5/10

Czucie podłoża

5/10

Rodzaj stopy

Normalna, wąska, wysokie podbicie (Timber)

Uwagi

Polecamy zaimpregnowanie ich dla ochrony przeciw wilgocią i brudem.

Rozmiary

20-22

Kraj produkcji

Indonezja

Froddo Winter Boot - zimowe kozaczki dziecięce na szeroką stopę

Froddo Winter Boot to skórzane kozaczki zimowe dziecięce, które są ciepłe i praktyczne. Łatwe i szybkie w zakładaniu, odpowiednio ocieplone wełną oraz zabezpieczone przed nadmiernym uszkodzeniem. Do tego miękkie, lekkie i elastyczne. Warto wziąć je pod uwagę szczególnie w przypadku szerszych stóp.

Etap

Biegam i skaczę

Cholewka

Skóra naturalna, ocieplenie z owczej skóry z runem

Wkładka

Materiałowa, ocieplana

Podeszwa

Tworzywo

Elastyczność

7/10

Czucie podłoża

7/10

Rodzaj stopy

Normalna, pulchna, szeroka, niskie podbicie

Uwagi

Różne rozmiary dla różnych modeli Froddo.

Rozmiary

20-25

Kraj produkcji

Chorwacja

elastyczne buty zimowe dzieciece froddo barefoot kozaczki skórzane dla dziecka bosa stopka

Zimowe buty dziecięce Froddo Winter Boot – nowe kozaczki

Zimowe kozaki barefoot Frodo są wodoodporne i ocieplane wełną. Bieżnikowana podeszwa w tych zimowych butach dziecięcych zapewni dziecku dobrą przyczepność na śliskich chodnikach i błotnistych ścieżkach zimową pora. Do wyboru są aż 4 różne modele – zapinane na rzepy lub na zamek, wysokie lub sięgające lekko nad kostkę, ze skóry lub z tkaniny i zamszu. Aby zwiększyć wodoodporność tych zimowych butów dziecięcych, warto zastosować impregnat do obuwia. Nie polecamy tego modelu na bardzo szerokie stopy i wysokie podbicie.

Etap

Biegam i skaczę

Cholewka

Skórzana ze wstawkami materiałowymi w całości zabezpieczona hydrofobowo

Wkładka

Wełniana

Podeszwa

Tworzywo

Elastyczność

7/10

Czucie podłoża

7/10

Rodzaj stopy

Normalna, wąska, wysokie podbicie

Uwagi

-

Rozmiary

25-35

Kraj produkcji

Chorwacja

Zimowe buty dziecięce Froddo Barefoot Winter Furry

Ten model zimowych butów dziecięcych z pewnością spodoba się miłośnikom minimalizmu – bardzo prosta konstrukcja i klasyczna kolorystyka. To wysokie buty dla dzieci z cholewką ze skóry zabezpieczoną hydrofobowo oraz z wewnętrznym ociepleniem z wełny. Tak jak w modelu powyżej, Froddo Winter Furry też mają gumowy nosek wbudowany przy czubkach placów dla ochrony przed zamoczeniem palców oraz wygodne zapięcia na rzep. Komfort dla małych stóp gwarantowany pod każdym względem!

Etap

Biegam i skaczę

Cholewka

Skórzana w całości zabezpieczona hydrofobowo

Wkładka

Wyściółka z runa owczego

Podeszwa

Tworzywo

Elastyczność

7/10

Czucie podłoża

7/10

Rodzaj stopy

Normalna, wąska

Uwagi

-

Rozmiary

21-30

Kraj produkcji

Chorwacja

elastyczne buty zimowe dzieciece bosa stopka froddo winter boot furry

Be lenka Penguin - ocieplane buty skórzane dla dzieci

Be Lenka Penguin to w 100% barefootowe buty zimowe dziecięce dla maluchów, które sprawnie chodzą i biegają. Ocieplone, wykonane z wysokiej jakości skóry są miękkie i oddychające. Skóra posiada membranę, dzięki czemu regularna impregnacja gwarantuje wodoodporność buta. Są maksymalnie lekkie i elastyczne. Język jest połączony z cholewką, co zabezpiecza przed dostawaniem się wody i śniegu do ich wnętrza. Posiadają wyjmowaną wkładkę chroniącą przed wilgocią i wychładzaniem. Uniwersalny fason sprawdzi się w wielu okolicznościach u dzieci w różnym wieku.

Etap

Biegam i skaczę

Cholewka

Skóra, hydrofobowa

Wyściólka

Wełna owcza

Wkładka

-

Podeszwa

Guma wulkanizowana o grubości 6 mm

Elastyczność

7/10

Czucie podłoża

7/10

Rodzaj stopy

Normalna, szeroka, wąska 

Uwagi

Nie są przeznaczone do uprawiania sportu czy chodzenia po górach. Zalecamy regularną impregnację w celu zachowania właściwości hydrofobowych.

Rozmiary

25-35

Kraj produkcji

Słowacja

barefootowe buty zimowe dziecięce belenka

Be lenka Panda - nowość: buty zimowe dziecięce z szerokim rzepem

Nowa wersja zimowych butów dziecięcych to przede wszystkim pomysłowa konstrukcja: przedłużone zapięcia na rzepy – dzięki którym buty są łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu, wstawki na języku, które zapobiegają przedostawaniu się śniegu do wnętrza oraz elementy odblaskowe na palcach i piętach, dzięki którym dziecko jest bezpieczniejsze w czasie szybko zapadających zmierzchów. Zimowe buty dziecięce Be lenka Panda wykonane są z wysokiej jakości skóry, która, przy regularnym impregnowaniu, bardzo dobrze odprowadza wodę i wilgoć. Be lenka Panda dostępne są w czterech nowych kolorach.

Etap

Biegam is skaczę

Cholewka

Skóra Nappa gładka, ocieplenie imitacją wełny

Wkładka

wyjmowana, 8mm Merino/Latex/Alu/Latex

Podeszwa

wulkanizowana guma, grubość 6 mm

Elastyczność

7/10

Czucie podłoża

7/10

Rodzaj stopy

Normalna, szeroka

Uwagi

Nie są przeznaczone do uprawiania sportu czy chodzenia po górach. Zalecamy regularną impregnację w celu zachowania właściwości hydrofobowych.

Rozmiary

25-30

Kraj produkcji

Słowacja, Czechy

buty zimowe dla dzieci samodzielnie chodzących elastyczne i barefootowe be lenka panda

Be lenka SnowFox - buty zimowe dziecięce na mroźną zimę

Elastyczne śniegowce, czy to możliwe? Snowfox to ocieplane buty zimowe dziecięce, które sprawdzą się nawet w trudniejszych warunkach. Posiadają wełnianą wkładką, która chroni przed zimnem. Ich podeszwa jest elastyczna, a dodatkowo posiada wypustki, które poprawiają jej przyczepność. Szerokie z przodu, z praktycznym sznurowaniem pozwolą na wygodne dopasowanie butów do stóp dziecka.

 buty zimowe dzieciece Snowfox, elastyczne śniegowce

Etap

Biegam i skaczę

Cholewka

Skóra Nappa, ocieplone wełną naturalną w połączeniu z wełną syntetyczną

Wkładka

Latex, ocieplenie Merino, folia AL

Podeszwa

Gumowa o grubości 6 mm

Elastyczność

7/10

Czucie podłoża

7/10

Rodzaj stopy

Normalna, szeroka

Uwagi

Buty przed pierwszym użyciem należy zaimpregnować.

Rozmiary

25-35

Kraj produkcji

Czechy, Słowacja

Zimowe Boty Beda z membraną - ciepłe i wodoodporne buty dla dziecka

Buty zimowe dziecięce Boty Beda powstały z myślą o maluchach, które lubią aktywnie spędzać czas także w mroźne dni. Dzięki elastyczności i miękkości są dla małych stóp bardzo wygodne. Wodoodporność oraz ochronę przed zimnem zapewnia membrana Te-por®. Są ciepłe, ale także oddychające, więc chronią stopy przed przepoceniem. Polecamy je w szczególności na stopy z wysokim podbiciem.

Etap

Biegam i skaczę

Cholewka

Wysokiej jakości nubuk z membraną Te-por®, ocieplone “futerkiem” syntetycznym

Wkładka

Buty zimowe dziecięce Boty Beda zostały wyposażone w dwie wkładki: zwykłą oraz ocieplaną

Podeszwa

Antypoślizgowa, grubość 3 mm

Elastyczność

7/10

Czucie podłoża

7/10

Rodzaj stopy

Normalna, szeroka, wąska, wysokie podbicie

Uwagi

Do buta można zakładać tylko jedną z dwóch dołączonych wkładek

Rozmiary

25-32

Kraj produkcji

Czechy

Boty Beda z niższą cholewką - buty zimowe dziecięce odpowiednie dla szerokich stóp

Skórzane buty zimowe dziecięce z membraną wzmacniającą odporność buta oraz ociepleniem z futerka dla maksymalnego komfortu cieplnego. Są bardzo lekkie i elastyczne, odpowiednie dla szerokich stóp. Ich kształt jest zgodny z naturalnym kształtem stopy dziecka - są szerokie w okolicach palców oraz w pięcie. Posiadają wyjmowaną wkładkę, która nie jest profilowana. Dla bezpieczeństwa dziecka zostały wzbogacone o elementy odblaskowe.

Etap

Biegam i skaczę

Cholewka

Wysokiej jakości nubuk z membraną Te-por®, ocieplone “futerkiem” syntetycznym

Wkładka

Buty zimowe dziecięce Boty Beda zostały wyposażone w dwie wkładki: zwykłą oraz ocieplaną

Podeszwa

Antypoślizgowa, grubość 3 mm

Elastyczność

7/10

Czucie podłoża

7/10

Rodzaj stopy

Normalna, szeroka, wąska, wysokie podbicie

Uwagi

Do buta można zakładać tylko jedną z dwóch dołączonych wkładek

Rozmiary

20-24

Kraj produkcji

Czechy

buty zimowe dziecięce boty beda bosa stopka elastyczne buty dla dzieci barefoot

Froddo Barefoot Zimowe - wodoodporne buty zimowe dziecięce

Froddo Barefoot w wersjach na zimę to buty zimowe dziecięce dla dzieci sprawnie chodzących i starszych. Będą odpowiednie przede wszystkim na stopę normalną i nieco szerszą, ze względu na sporą ilość miejsa w palcach. Nie sprawdzą się natomiast na wysokie podbicie. Swobodny ruch zapewnia dobra elastyczność podeszwy, lekkość i miękkośc materiałów, z których wykonano cholewkę. Ocieplenie z owczej wełny daje stopom ciepło, ale także odprowadza wilgoć. Zimowe buty od Froddo są dostępne w dwóch wersjach: z wyższą oraz niższą cholewką.
W wersji wysokiej posiadają membranę dla zapewnienia dodatkowej wodoodporności.

Etap

Biegam i skaczę

Cholewka

Skóra naturalna lub wodoodporna tkanina

Wkładka

Materiałowa, ocieplana

Podeszwa

Tworzywo

Elastyczność

7/10

Czucie podłoża

7/10

Rodzaj stopy

Normalna, wąska

Uwagi

Wersje wysokie posiadają membranę, wszystkie modele z materiałów hydrofobowych.

Rozmiary

23-35

Kraj produkcji

Chorwacja

wodoodporne buty zimowe dziecięce froddo
wodoodporne buty zimowe dziecięce froddo barefoot tex wysoka cholewka

Zima to nie tylko buty dziecięce, co jeszcze się przyda?

Jeżeli udało Ci się wybrać odpowiednie buty zimowe dziecięce dla Twojej pociechy, sprawdź, czy nie warto dobrać akcesoriów. W Bosej Stópce znajdziecie dodatki, które sprawdzą się podczas zabaw na śniegu czy w czasie deszczu.

Stonz Mittz - rękawiczki dla dzieci na zimowe wyprawy

Rękawiczki dla dzieci Stonz Mittz zostały zaprojektowane na warunki kanadyjskich zim, sprawdzą się w czasie wyjątkowo mroźnej pogody. Mittz Infant to model dla najmłodszych dzieci, który nie posiada miejsca na osobny kciuk, dzięki czemu łatwo je założyć na drobne, ruchliwe rączki. Zostały uszyte z nylonu odpornego na wiatr i wodę, dodatkowo zastosowano membranę, która zapewnia wytrzymałość materiału. Ich długość sięgająca za nadgarstek oraz dwie mocujące gumki sprawiają, że świetnie trzymają się na rękach. Są przeznaczone dla maluchów od 6-24 miesięcy. Zalecamy ich impregnację.

rękawiczki dla dzieci wodoodporne przeciwdeszczowe playshoes

Rękawiczki przeciwdeszczowe ocieplane Playshoes - rękawiczki dla dzieci na zimę i nie tylko

Rękawiczki przeciwdeszczowe Playshoes zapewnią maluchom suchość i ciepło podczas spacerów. Co je wyróżnia?

 • Są całkowicie wodoodporne; materiał wierzchni to 100% PES z powłoką poliuretanową.
 • Posiadają ocieplenie z polaru.
 • Są długie - sięgają za nadgarstki.
 • Posiadają gumkę zakładaną na mankiet oraz pasek ściągający. Dzięki temu łatwo dopasujesz je do ręki, a woda i śnieg nie przedostaną się do wnętrza.

W Bosej Stópce znajdziecie także rękawiczki przeciwdeszczowe Playshoes w wersji bez ocieplenia.

Skarpety z wełny owiec mongolskich

Dlaczego skarpety z wełny owiec mongolskich rewelacyjnie sprawdzają się zimą nawet w bardzo mroźne dni? Ze względu na inny, trudniejszy klimat mongolskie owce mają inną strukturę wełny niż owce w Polsce. Ich wełna bardzo dobrze trzyma ciepło, ale jednocześnie przepuszcza powietrze do skóry i nie dopuszcza do przegrzania organizmu w czasie cieplejszych miesięcy. Ponadto jest miękka i przyjemna dla skóry. Skarpety z wełny owiec mongolskich sprawiają, że stopy nie są narażone na przepocenie, ale także zapewniają im właściwe ciepło. Są miękkie, przyjemne dla skóry, a dodatek wiskozy pozwala im dopasować się do stóp. Nie podrażniają skóry, nie wywołują alergii oraz nie wchłaniają zapachów. Posiadają właściwości termoaktywne nawet, kiedy są przemoczone.

Czy buty barefoot sprawdzą się jako buty zimowe dziecięce?

Buty zimowe dziecięce mają szczególną rolę: zabezpieczenie przed mrozem, chłodem i wilgocią. Może się więc wydawać, że im grubsza podeszwa i buty wykonane z grubych, często sztywnych materiałów, tym zabezpieczenie będzie właściwsze. Czy rzeczywiście?
Po pierwsze - powinniśmy mieć na uwadze, że dzieci, które uczą się chodzić lub biegają, wykorzystują więcej energii niż dorośli. Ponadto maluchy lubią korzystać z zimowych aktywności na świeżym powietrzu. Także wtedy nie powinniśmy dzieciom ograniczać swobodnego poruszania się.
Po drugie - elastyczna podeszwa i dużo miejsca na swobodny ruch palców wspomogą właściwe krążenie w stopach, dlatego barefootowe buty dla dzieci mają sens także zimą.
Po trzecie - pamiętajmy, że niemowlęta i dzieci są bardziej narażone na skutki zbyt wysokich i zbyt niskich temperatur, co wynika ze względnie dużej ilości skóry (jako powierzchni, która oddaje lub traci ciepło) w stosunku do masy ciała. Zimą, najczęściej ze względu na strach przed chłodem, łatwiej o przegrzanie malucha. Dzieci zaś szybciej dadzą znać, że jest im za zimno niż za ciepło.

Warto wiedzieć: Zimne rączki i stópki u niemowląt nie zawsze są skutkiem tego, że maluszkowi jest zimno. Najczęściej jest to związane z niedojrzałością układu krążenia. Aby spraw­dzić, czy malu­chowi nie jest zbyt zimno, należy dotknąć jego skóry na karku.

Jak utrzymać ciepło w butach zimowych dziecięcych? Poznaj nasze wskazówki

Możemy zwiększyć funkcjonalność butów zimowych dziecięcych by jeszcze lepiej zabezpieczyć je przed wodą ,brudem i zimnem - kiedy jest to konieczne, a także sprawić, żeby były dla dziecka bardziej przytulne.

 • Buty z reguły nie są w 100% wodoodporne, jednak możemy zabezpieczyć je impregnatem, który zwiększa odporność na wodę i brud. Dzięki zastosowaniu impregnatu zimowe buty dla dzieci lepiej działają na śniegu i w mokrych warunkach. W ten sposób zabezpieczymy je także przed nadmiernym zużyciem.
 • Warto wybierać buty wykonane z hydrofobowych materiałów. Zapewniają suchość w butach, a dodatkowo oddychają.
 • Jeżeli dziecko będzie spędzać na dworze więcej czasu, warto dokupić wkładki termiczne, np. wkładki z owczej skóry. W ten sposób osłabiamy czucie podłoża, ale zwiększamy izolację podeszwy.
 • Jeżeli zimowe buty dla dzieci nie mają ciepłej i miłej podszewki, warto wyposażyć malucha dodatkowo w skarpetki z wełny merynosów.

Czy każdy dziecko potrzebuje butów zimowych?

Buty zimowe dziecięce nie są koniecznością w przypadku maluchów, które będąc na zewnątrz przebywają głównie w chuście lub w wózku. W takim przypadku wystarczy, jeżeli na stopy malucha założymy ciepłe skarpety lub kapcie niemowlęce. Dodatkowo będą je grzały kocyk, śpiwór, kombinezon ze stopkami lub ocieplane ochraniacze. Pamiętajmy, że niemowlęce stopy są bardzo delikatne - zbudowane są głównie z chrząstki. Nie zakładajmy pociechom zimowych bucików, kiedy możemy zapewnić komfort termiczny w inny sposób.

Pamiętajmy - aby właściwie dopasować buty zimowe dziecięce należy po pierwsze dobrze zmierzyć stopy dziecka. Jeżeli masz wątpliwości, jak to zrobić - sprawdź nasz artykuł, w którym podpowiadamy, jak dobrać rozmiar.

Upewnij się również, jaki jest typ stopy Twojego dziecka. Jakie są charakterystyczne cechy poszczególnych typów stóp?

Chcesz dostać zniżkę na pierwsze zakupy w Bosej Stópce? Dołącz do naszego programu lojalnościowego, zbieraj bose punkty i wymieniaj je na rabaty!

Mamy nadzieję, że udało nam się rozjaśnić wątpliwości dotyczące wyboru właściwych butów zimowych dziecięcych, a jeśli jeszcze masz jakieś pytanie skontaktuj się z nami:

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 442 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Zamówienie bez żadnych kłopotów, ogromnie pomocna obsługa, zamówiłam rozmiary w sklepie, nie mogłam odebrać osobiście, bez problemu wysyłka do paczkomatu, ekspresowa. Polecam
2023-03-29
Wszystko super ekspresowa realizacja polecam!

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij
pixelpixel