Kochamy Tikki, bo tak naprawdę od nich zaczęła się Bosa Stópka, ale niestety z przyczyn niezależnych od nas i dużych zmian u producenta nasze i Wasze ulubione buty dziecięce na razie z Bosej znikają (ostatnie sztuki znajdziecie tutaj) Mamy nadzieję, że powrócą w przyszłym roku, ale pewności nie mamy.

To jednak nie powód do zmartwień. Zadbaliśmy o to, by znaleźć dla Was alternatywy, które także spiszą się równie dobrze jako buty dla Waszych Dzieci! 


Co zamiast butów pełnych i przejściowych? 

Przede wszytkim Idealnym zamiennikiem butów Tikki będą Baby Bare Shoes, które pokochaliście już tego lata. Ta słowacka marka butów barefoot dla maluchów, która ciągle powiększa swoją ofertę. Tej jesieni proponujemy wam Buty Skórzane  szyte tak jak Tikki i odpowiednie dla maluchów, które zaczynają chodzić i tych już chodzących. Są bardzo podobne do Tikków, które znacie - równie wygodne i elastyczne. Dodatkowo podeszwa jest bardziej szorstka i antypoślizgowa. Odpowiednie dla dzieci z normalną/wąską stopą i normalnym podbiciem.

Sandały dla dzieci Tikki na stópkach dziecka zchodzącego z murka

Buty dla dzieci Tikki Ananas Buty dziecięce Tikki - różowo białe Barefootowe buty dla dzieci Tikki - szaro niebieskie

 

Kolejna opcja to Feelmax. To bardziej klasyczne z wyglądu buty, ale charakteryzujące się niebywałą elastycznością i pasujące na stopy normalne i szersze, a także te z najwyższym podbiciem. W ich wypadku rozmiarówka zaczyna się od 22, ale warto przyjrzeć się jej z bliska, bo np model Aatsa mają mocno zaniżoną i  bliżej mu do 21, a nawet 20.

W wypadku mniejszych rozmiarów i maluchów dopiero zaczynających chodzić warto rozważyć również zakup Attipas’ów lub Bobux Xplorer. Jedne i drugie bardzo elastyczne i wygodne, ale pasujące na różne stopy - pierwsze na pulchne, drugie na normalne i szczupłe. 

 

Czym zastąpić sandałki i kapcie Tikki? 

Tu mamy kilka alternatyw - Sandałki Baby Bare Shoes, Kapcie Obex i EkoTuptusie.  

Sandałki Baby Bare to w zasadzie taki sam buty, jak sandałki Tikki. Różni je nieco grubsza (o 1 mm) podeszwa, która za to jest bardziej antypoślizgowa niż w Tikki. Sandałki są z różnymi wycięciami, więc można je dostosować do wymagań temperaturowych dziecka. Tak jak w wypadku butów pełnych raczej odpowiednie na stopy normalne i wąskie oraz z normalnym podbiciem.

Kapcie Obex  pojawiły się u nas na początku tego roku i są naszym odkryciem. Szyte w Polsce, zapinane na rzep i antypoślizgowe, ze skórzaną miękką podeszwą. To naprawdę super opcja, dla wszystkich maluchów - do domu, żłobka, czy przedszkola. Pełna elastyczność, jak na boso i komfort małych i większych stóp. Sprawdzą się dla dzieci ze stopą normalną i szeroką, a także dla tych z wysokim podbiciem. 

Dziewczynka na trampolinie w kapciach Obex

Skórzane kapcie dziecięce Obex koloru niebieskiego Różowe kapcie dla dzieci Obex Skórzane kapcie dla dzieci Obex

 

Oczywiście nie można zapomnieć o kapciach od Fiorino, czyli EkoTuptusiach. Ta marka jest z nami od 3 lat i zawsze możemy liczyć na najlepszą jakość ich bucików. Tu także pojawiła się opacja snadałko-kapci, które zapewnią lepszą wentylację. Dodatkowo mamy modele  Classic, Cotton - z przewiewnej bawełny, Faster - z antypoślizgowymi naszywkami.


Mamy nadzieję, że znajdziecie dzięki naszemu krótkiemu poradnikowi idealne buty dla swojego dziecka. Jeśli macie więcej pytań o zamienniki śmiało kierujcie je na mail: sklep@bosastopka.pl