Wiosna za pasem, a Twoje Dziecko bierze się za stawianie pierwszych samodzielnych kroków? Świetnie! Przygoda z chodzeniem budzi wielkie emocje niezależnie od pory roku, ale z pewnością nigdy nie jest tak łatwa i przyjemna, jak wiosną i latem.

Ponieważ pogoda jest łagodniejsza, możesz dać stópkom swojego malucha tyle swobody, ile potrzebują dla optymalnego rozwoju umiejętności chodzenia i utrzymywania równowagi. W Bosej Stópce znajdziesz wszystko, czego stópki Twojego Dziecka potrzebują do szczęścia 

Attipasy: naturalne stawianie pierwszych kroczków – jak na boso!

Całą recenzję bucików Attipas  można przeczytać tutaj. My natomiast powiemy Wam, dlaczego uważamy, że są świetne jako pierwsze buciki na wiosnę.

Dziecko w wózku z piłką Mikasa i w butach dziecięcych Attipas

Attipas są ultra lekkie i totalnie elastyczne, a w wersji z grubszą skarpetką i wkładką ochronią stopy przed wiosennym chłodem. Sprawiają, że pierwsze kroczki Twojego dziecka są stawiane pewnie, bez ryzyka poślizgnięcia. Nawet, jeśli mały odkrywca postanowi jeszcze raczkować, specjalnie ukształtowana podeszwa, która jest odporna na ścieranie, ochroni jego paluszki, i łatwo ją będzie doczyścić.

Attipas nadają się do użytkowania na zewnątrz w ciepłe i chłodniejsze dni, na suchą lub wilgotną powierzchnię (ale nie mokrą! – mają perforowaną podeszwę). W zależności od pogody można je uzupełnić wkładką, założyć na grubszą skarpetkę lub bezpośrednio na bosą stópkę.

Bobux Step Up Xplorer – Dla ceniących design

Seria Step Up nowozelandzkiej marki Bobux to wyjątkowo piękne buty przeznaczone dla dzieci raczkujących i stawiających pierwsze kroczki. Zostały zaprojektowane tak, by odpowiadać kształtowi dziecięcej stopy na tym etapie rozwoju. Z szerokiej gamy modeli proponujemy wersję Xplorer. Te buciki są nie tylko ultra lekkie i zupełnie elastyczne, ale mają też wzmocnione czubki, dzięki czemu chronią palce podczas raczkowania i są przy tym odporniejsze na ścieranie. Więcej można przeczytać tutaj.

Buty dla dzieci Attipas z elastyczną podeszwą
Bobux Step Up Xplorer to idealna opcja na ciepłe i suche dni. Są tak lekkie i elastyczne, że z powodzeniem można ich używać jako kapci w domu lub żłobku. W przeciwieństwie do bucików Tikki czy Attipas, ich podeszwa nie jest odporna na zużycie. Jeśli Twój Maluch zacznie szybko sprawnie chodzić, rozważ przejście na model z trwalszą podeszwą (np. Tikki), lub po prostu przygotuj się na to, że buciki zostaną znoszone. To samo zalecamy, jesli Twoja Pociecha jest posiadaczem wyjątkowo pulchnych stópek – z naszego doświadczenia wiemy, że lepiej pasują buciki Tikki lub Bobux z serii StepUp.

EkoTuptusie Faster – Wielozadaniowe kapciuszki

Kapciuszki EkoTuptusie Faster od Fiorino to naszym zdaniem świetna opcja na pierwsze wiosenne buciki dla Twojego maluszka. Są mięciutkie i elastyczne, zachowują się w zasadzie jak taka skórzana skarpetka. Jednocześnie dzięki trzywarstwowej podeszwie zapewniają dobrą izolację od chłodnego podłoża (dwie warstwy skóry pomiędzy którymi znajduje się jeszcze oddychająca wkładka antybakteryjna). Dodatkowo Fasterki są wyposażone w trwałe naszywki antypoślizgowe z kauczuku.

podeszwa kapci dla dzieci EkoTuptusie faster

Bosostópkowym faworytem na wiosenne spacery są modele ze wzmocnionymi noskami. W Ekotuptusiach Faster można chodzić po suchym i umiarkowanie wilgotnym podłożu. Naszym zdaniem kapciuszki w zestawie z grubszą skarpetką poradzą sobie z temperaturą już od 10-12 stopni. W wyjątkowo ciepłe dni rozważ zakładanie je bezpośrednio na bosa stópkę. Na pewno nie obetrą skóry, a pozwoli to uniknąć przepocenia.

Pamiętaj! EkoTuptusie Faster są przede wszystkim kapciami. Oznacza to, że przy intensywniejszym użytkowaniu lub przy częstym chodzeniu po twardych nawierzchniach ich podeszwa prędzej czy później ulegnie zniszczeniu. Mimo to polecamy je jako buciki na pierwsze kroczki z uwagi na ich fantastyczną miękkość i dobrą izolację termiczną. Dobrze dobrany rozmiar wystarczy na około 2 miesiące i naszym zdaniem warto “poświęcić” jedną parę dla korzyści, jakie płyną z chodzenia w elastycznym obuwiu.

Buciki Tikki – Miłość od pierwszych kroczków

O tym, za co kochamy buciki Tikki już trochę zostało napisane  Buciki Tikki są ręcznie szyte z mięciutkiej skóry i posiadają bardzo trwałą i elastyczną podeszwę. Model w wersji przejściowej jest bardziej zabudowany i ma grubszą podeszwę (4mm), która jednak poddaje się zupełnie pracy dziecięcych stópek i potrafi odkształcić się w obie strony.

Dziecko na ławce w butach dziecięcych Tikki

Klasyczne Tikki są uszyte z cieńszej skóry, są mniej zabudowane, a ich podeszwa o grubości 3 mm jest jeszcze elastyczniejsza. Dzięki zapięciu na rzep buciki łatwo się zakłada i można je dopasować do wysokości podbicia.

Buty dla dzieci Tikki na bruku

Tikki świetnie nadadzą się na pierwsze i kolejne wiosenne spacery po każdej nawierzchni ponieważ ich podeszwa jest odporna na ścieranie. Jej chropowata powierzchnia przeciwdziała ślizganiu się. Oba modele można uzupełnić o wełnianą wkładkę, poradzą sobie wtedy z niskimi temperaturami w chłodniejsze wiosenne dni. Tikki są tak miękkie, że założone na bosą stópkę nie obcierają jej. W takiej wersji polecamy je na ciepłą, słoneczną pogodę późną wiosną.

Pierwsze buty – nasza filozofia

W Bosej Stópce priorytetem jest swoboda dziecięcych stóp. Nie ma rzeczy ważniejszej dla optymalnego rozwoju ruchowego maluchów i to przekonanie przyświeca wszystkim naszym rekomendacjom. Proponowane przez nas modele nie są uniwersalnymi bucikami na wszystkie warunki zewnętrzne i mówimy o tym otwarcie. W zależności od tego, czy są to kapcie, czy buciki, będzie je cechowała różna odporność na ścieranie i wilgoć. Wszystkie jednak zapewniają warunki maksymalnie zbliżone do chodzenia na boso, dzięki czemu Twoje dziecko może w pełni rozwinąć i  wykorzystać potencjał swoich stóp.

Nagie stopy rodzica i dziecka

Chcesz skompletować zestaw bucików na wiosnę i nie wiesz, jak to zrobić? Zmierz dziecku stopę i napisz lub zadzwoń do nas. Wspólnie zastanowimy się, jakie modele warto wybrać tak, żeby pokryć wszystkie Wasze potrzeby i zoptymalizować wydatek. Doradzanie to nasza ulubiona część pracy!