Nasza praca na co dzień daje nam dużo frajdy i satysfakcji. A od czasu do czasu dzieje się coś, co sprawia nam wyjątkową radość. W ostatnich tygodniach źródłem nieustającej uciechy jest nowość w naszej ofercie – sportowe buty dla dzieci FeelMax!

Buty marki FeelMax są wyjątkowe z różnych powodów. Do tej pory w zasadzie wszystkie bose buty w naszym sklepie pochodziły od producentów obuwia dziecięcego. Inaczej ma się sprawa z fińskim producentem sportowego obuwia minimalistycznego. Trafiły nam do rąk przy okazji wizyty w Bosej Stópce pewnej barefootowej mamy i podbiły nasze serce. Obecnie wszystkie nasze bose maluchy chodzą w Feelmax’ach i nie bardzo coś innego chcą zakładać 

Dziecko trzymające w dłoniach buty dla dzieci feelmax

Krótka historia

Historia tej marki sięga roku 1993, kiedy na rynku pojawił się ich pierwszy produkt – barefootowe skarpetki pięciopalczaste. Krok w stronę obuwia minimalistycznego nastąpił w 2005, gdy znany fiński snowboarder poprosił ich o zaprojektowanie butów oddających wrażenie chodzenia na boso, by móc usprawnić swój trening równowagi. Utworzony prototyp okazał się strzałem w dziesiątkę. Od tamej pory, we współpracy z naukowcami i sportowcami, FeelMax opracował kolejne barefootowe modele, a po jakimś czasie niektóre z nich zaczął produkować w rozmiarówce dziecięcej.

Co było odpowiedzią na coraz powszechniejszą i lepiej udokumentowaną wiedzę na temat specyficznej fizjologii dziecięcych stóp i ich wymogów dotyczących obuwia. FeelMax to alternatywa dla obuwia sportowego, które w większości przypadków jest miniaturową wersją butów dla dorosłych: zbyt wąskie czubki, za grube i zbyt sztywne podeszwy z uniesioną piętą i przesadną amortyzacją.

Chłopiec wspinający się w bucikach Feelmax

Kształt i cechy dziecięcych FeelMax’ów są dopasowane do tego, jak wygląda i działają stopy maluchów, nie na odwrót.

High Performance

W Bosej Stópce dostępne są dwa modele FeelMax: Lokka i występujący w dwóch kolorach Louma. Oba mają dynamiczny design, ale prawdziwego powera widać dopiero, kiedy dziecko ma je na nogach.

W butach FeelMax, dzięki ich cienkiej i totalnie elastycznej podeszwie, stopa może brać czynny udział w przekazywaniu informacji o podłożu, a mechanizmy utrzymywania równowagi pozostają niezaburzone. Widać różnicę w sposobie, jakim dziecko się porusza podczas zabawy, ponieważ świadomość otoczenia daje mu większą pewność siebie.

Niebieskie buty dla dzieci firmy Feelmax

Najlepsze jest to, że FeelMax’y niczego w stopie nie poprawiają. Ich lekka i elastyczna konstrukcja pozwala maluchowi na swobodny ruch i wykorzystanie potencjału tego skomplikowanego mechanizmu, jakim jest ludzka stopa.

 

Lekkie – Podczas wielogodzinnej zabawy na dworze dzieci potrafią zrobić nawet kilka tysięcy kroków! FeelMax są ultra lekkie, dzięki czemu nie obciążają stawu skokowego ani kolanowego.

Totalnie elastyczne – Jeśli pozwolimy dzieciom na nieskrępowany ruch, rozwiną one swoją naturalną siłę, która będzie owocować przez całe życie. Wiedzieliście, że jednej stopie jest 19 mięśni i aż 33 stawy? Elastyczna podeszwa nie ogranicza zakresu ruchowego stopy, dzięki czemu podczas zabawy, chodzenia i biegania aktywizują się i wzmacniają wszystkie mięśnie i stawy.

Założone na nogi buty dziecięce firmy feelmax

Szerokie – W FeelMax dziecięca stopa ma tyle przestrzeni, ile potrzebuje. Nic jej nie ugniata ani nie ściska po bokach. Dzięki temu płaszczyzna kontaktu z podłożem nie jest sztucznie zmniejszona przez przyciasne obuwie. To z kolei przekłada się na lepsze zachowanie poprawnych wzorców utrzymania równowagi i pewność w ruchu.

Przewiewne – dziecięce stopy pocą się intensywnie, a zawilgotniała od potu skóra może być przyczyną różnych problemów (otarcia, grzybica). Górna część z siateczki przepuszcza powietrze i pozwala skórze oddychać,  minimalizując ryzyko ich przegrzania i zapocenia.

Zero modyfikacji – podczas zabawy maluszek biega, skacze, siada, wspina się – wykonuje szereg ruchów, z których każdy następny jest inny od poprzedniego. W ten sposób dochodzi naturalnego wzmocnienia tworzących stopę elementów. Bosa stopa zdrowego dziecka nie potrzebuje żadnych wynalazków – ani modyfikacji o charakterze profilaktycznym, ani dodatkowej amortyzacji.

Buty dziecięce Feelmax na nogach dziecka

Czy są jakieś minusy?

Niestety nie pasują na bardzo wąskie stopy.

Przez ich przewiewną siateczką sypie się do nich piasek 

Znamy przypadki, że dziecko (lat prawie 5) przestało chcieć nosić inne buty. Wszystkie cisną i są nie wygodne. Także uwaga!