Dobre kapcie to bardzo ważna sprawa. O tym na co zwracać uwagę, gdy kompletujecie wyprawkę do żłobka czy przedszkola, albo szukacie czegoś do chodzenia po domu i co możecie znaleźć w Bosej Stópce dowiecie się z naszego przewodnika.

Pamiętajcie jednak, że najlepiej, żeby dzieci chodziły na boso! Chodzenie na bosaka rozwija dziecięce stopy 

Niebieskie Buty dla dzieci z elastyczną podeszwą firmy Tikki na trawie

Bosostópkowy przewodnik kapciowy (aktualizowany)

Jednak jeżeli obawiacie się, że stópki malucha zmarzną, poślizną się, albo w przedszkolu,  czy żłobku jest wymóg noszenia kapci, to zdecydujcie się na takie, które:

  • oddychają, czyli są wykonane z naturalnych materiałów,
  • są miękkie i elastyczne, żeby stopa mogła pracować jak na boso,
  • dopasowują się do kształtu stopy malucha i mają dużo miejsca na palce,
  • łatwo się zakładają i dobrze trzymają na nodze,
  • mają antypoślizgową podeszwę, adekwatną do podłóg w miejscu używania,
  • mają odpowiedni rozmiar,
  • no i muszą podobać się ich użytkownikowi, żeby pozostawały na stopach!

Jeżeli spełnione zostaną te warunki, zadowoleni będą wszyscy, łącznie z panią przedszkolanką 

Pamiętajcie kapcie to bardzo ważne obuwie, bo najczęściej maluch spędza w nich najwięcej czasu (zwłaszcza w zimniejsze miesiące w żłobku czy przedszkolu). Warto zatem pochylić się nad ich wyborem i zawsze pilnować, żeby nie były za małe, bo stópki małych dzieci łatwo poddają się za ciasnym butom, ale wtedy nie mogą rozwijać się swobodnie.

Dziecko w EkoTuptusiach Lisek na stópkach

Wszystie kapcie dostępne w Bosej Stópce znajdziecie tu: Kapcie.

Co możecie wybrać?

ekoTuptusie od Fiorino –
obecnie występują w 3 wersjach:
CLASSIC, klasyczne w całości wykonane ze skóry, z antypoślizgowym systemem i kolorowymi aplikacjami, Dają największe wrażenie chodzenia na boso ze względu na skórzaną podeszwę. Nie polecamy ich na bardzo śliskie nawierzchnie.  Nadają się również na dwór w ciepłe dni.
COTTON, czyli bardziej przewiewna wersja wykonana z bawełny, ze skórzaną podeszwą, bez dodatkowych antypoślizgów więc do wykorzystania tam, gdzie są miękkie podłogi np w żłobku.
FASTER z nieco grubszą podeszwą, w której jest zastosowana wkładka antybakteryjna oraz kauczukowe wszywki antypoślizgowe. Zdecydowanie najbardziej antypoślizgowa wersja, sprawdzi się również na spacerach w wypadku maluchów dopiero stawiających pierwsze kroczki.

 Teraz do ekoTuptusiów może również dobrać wkładki – zwykłą filcową i antybakteryjną. W przypadku zimnych podłóg będą dodatkowo izolowały stopę, a ponadto, jeżeli Wasze dzieci mają stopy szczupłe, albo kupujecie kapcie z dużym zapasem na długość to pomogą w ich dopasowaniu do stopy.

Ebooba – skórzane kapcie, miękkie i poddające się stopie. Polecane raczej na stopy szczupłe i normalne. Nie mają specjalnych antypoślizgów, ale przy regularnym przecieraniu podeszwy wilgotną szmatką zapewniają odpowiednią stabilność.

Sandałki Tikki Shoes  i Baby Bare Shoes – ręcznie szyte z najlepszej włoskiej skóry, z gumową podeszwą, zapinane na rzepa, super elastyczne. Sprawdzą się na bardzo śliskich nawierzchniach. W zimie do Tikki można dołożyć wełnianą wkładkę dla lepszej izolacji termicznej. W lecie są idealne na dwór. Można nosić bez skarpetki, nie ocierają. Dobre nawet dla bardzo pulchnych stópek (zapięcie na rzep). Polecamy je zwłaszcza dla przedszkolaków.

Kapcie Tikki – wykonane w całości ze skóry z dodatkowymi wycięciami zapewniają lepszą niż w pełnych kapciach wentylację. Zapięcie na rzep sprawia, że dopasują się do każdej stopy i nawet w wypadku stopy pulchnej nie będzie się odciskać gumka (co może się zdarzyć w wypadku ekoTuptusiów). Podeszwa z dwóch warstw skóry między które wszyta jest specjalna powłoka chroniąca przed podciąganiem wody, co dodatkowo zabezpiecza stópki np w przedszkolnej łazience. Dla kogo? I dla przedszkolaka i dla żłobkowicza, oraz do domu. Zdają również egzamin na dworze gdy maluch zaczyna chodzić.

Podkolanówki z antypoślizgiem – polecamy, jeżeli chcecie trochę ogrzać stopy i zapewnić im antypoślizgowość, ale wasze Dzieci nie chcą chodzić w kapciach. No i jeżeli marzycie o tym, zeby mieć takie same podkolanówki, bo szalone zwierzaki są też w wersji dla dorosłych 

Attipasy – kapcie zintegrowane ze skarpetką, z wentylowaną podeszwą, opracowane na Seulskim uniwersytecie, w energetycznych wzorach i kolorach. Najcieplejsze rozwiązanie, więc nie polecane dla maluchów, które się mocno pocą i do ciepłych pomieszczeń. Nadają się również na dwór w suche, niezbyt ciepłe i niezbyt zimne dni. Dobre, gdy w domu są bardzo zimne albo bardzo śliskie podłogi. Wg nas lepiej nadają się na dwór 

Na koniec proponujemy mały dodatek do kapci przydatny każdemu przedszkolakowi i żłobkowiczowi – worek na kapcie, a tak na prawdę plecako-worek. Z praktyczną małą kieszonką na drobiazgi i uroczymi aplikacjami.

Bawełniany Plecak worek dla dzieci