Jakie buty polecamy dla maluchów z pulchnymi stopami?

Nie rzadko zdarza się, że mamy piszą/mówią, że nie mogą dziecku założyć na nogę żadnych bucików, albo, że jest to bardzo trudne. Zwykle ta kwestia dotyczy maluchów, które jeszcze raczkują, lub dopiero zaczynają chodzić ponieważ są nadal „pulchnymi bobasami”. Zwykle też w późniejszym czasie dzieci trochę „wyciąga”, a i współpraca z ich strony jest większa, więc problem nie jest już tak duży.

Ponieważ dziecięcych stópek zarówno wirtualnie, jak i w realu (przecież można nas odwiedzić w Gliwicach) przewinęło się już sporo przez Bosą Stópkę, to śmiało mogę podsumować doświadczenia w kwestii doboru bucików na pulchne stópki.

Dziecko, niemowlę czołgające się po podłodze z bosymi stópkami

PIERWSZE BUCIKI

Przede wszystkim w wypadku pulchnych stópek trzeba bardzo uważać, żeby nie ulec pokusie ich wciskania w „jakieś” buciki, żeby tylko pasowały. Za ciasny but to na prawdę zły pomysł dla małej stópki – w wieku 6 miesięcy składa się ona w dużej mierze z chrząstki, kości i stawy nadal się kształtują, więc są bardzo podatne na odkształcenia. Należy zatem patrzeć nie tylko na długość bucików, ale ich szerokość. Lepiej poczekać dłużej na pierwsze obuwie, albo zdecydować się na skórzane kapcie, jak ekoTuptusie. One będą idealne na okres raczkowania, a nawet stawiania pierwszych kroczków, bo są bardzo szerokie i wykonane z miękkiej skórki. Co prawda użytkowane na dworze mogą się nieco zniszczyć, ale ważniejszy jest w tym wypadku komfort malucha. W sumie to w każdym wypadku powinien być.  

PIERWSZE KROCZKI

Jeżeli Wasz maluch zabiera się do chodzenia, a wasze matczyne/ojcowskie serce już na prawdę nie może patrzeć, na bose stópki i czyhające na nie zagrożenia, czas wybrać kolejne, albo te pierwsze buciki.

Dziecko bawi się na podłodze w butach dla dzieci Tikki

Na taką pulchną stópkę możemy śmiało polecić buciki Tikki. Mają szerokie wejście, są też szerokie w palcach, jak i w śródstopiu, łatwo się je zapina. Pośród modeli z naszej oferty najlepsze będą buciki przejściowe  ze względu na możliwość najszerszego „otwarcia” bucika przy zakładaniu i najwyższe miejsce na palce. Będą się idealnie sprawować wiosną i jesienią, a nawet zimą z cieplejszą skarpetką. W zimie można się zdecydować na buciki zimowe Tikki które są ich odpowiednikiem, tylko z wyściółką z naturalnej wełny.
Dobrze na pulchną stópkę pasują również sandałki Tikki (lato, lub jako kapcie) i buciki Tikki (wiosna, lato, jesień).

 Bobux odpowiednie dla pulchnych egzemplaży będą modele: Edge, Nano, Laisure, czy Trackside, a z sandałków TrekNależy jednak pamiętać, że będą one zawsze nieco węższe niż Tikki, zarówno w palcach, jak i w śródstopiu. W porównaniu jednak z innymi modelami Bobux mają za to szerokie wejście.

Idealnym rozwiązaniem na sezon Jesień/Zima/Wiosna będą na pewno buciki Stonz Booties, które ze względu na swoją konstrukcję pasują na absolutnie każdą stópkę. W wersji Infant sprawdzą się u maluchów raczkujących oraz stawiających pierwsze kroczki, natomiast Toddler będą odpowiednie dla tych starszych, które już sporo chodzą.

Bose stópki dziecka w wózku

CZEGO NIE POLECAMY?

Na bazie doświadczeń możemy odradzić:
– kapcie Ebooba – są węższe niż ekoTuptusie
– Attipasy – co prawda mają szeroką podeszwę i łatwo się je zakłąda, ale w wypadku bardzo pulchnych stópek zwykle wbijają się w równie pulchną łydkę
Bobux serii Play – niestety zupełnie na pulchne stópki się nie zprawdzają ze względu na wąskie wejście.

MAGICZNE TRIKI

Dla maluchów z pulchną stópką lepiej zamówić nieco większy bucik, bo będzie też szerszy. Także jeżeli się wahacie, to wybierzcie większy rozmiar, a zanim stwierdzicie że za duży dajcie mu chwilę w nich pochodzić – maluchy często podkurczają palce po założeniu butów.

Więcej trików nie ma. I to w sumie żadna magia.

Zapraszamy na zakupy, a jeżeli macie dodatkowe pytania, to piszcie na biuro@bosastopka.pl