• Buty jesienne dziecięce

Szukasz butów jesiennych dziecięcych, które będą zdrowe dla dziecięcych stóp oraz przetrwają te wszystkie zabawy? Będą wygodne dla dziecka, łatwe w czyszczeniu, zapewniające ciepło w zimne dni i suche stopy w te cieplejsze? Z butami dla dzieci od Bosej Stópki nie zaskoczy Cię żadna jesienna niepogoda. Sprawdź naszą ofertę butów dziecięcych jesiennych, przekonaj się, że znajdziesz buty dla Swojego Malucha na każdą pogodę w jesienny czas. Czy to dla dziewczynki, czy to dla chłopczyka buty powinny mieć takie cechy, które zbliżają je jak najbardziej do modelu chodzenia na bosaka, bo tak jest najzdrowiej. 

Po co dziecku buty skoro najzdrowiej na bosaka?

Zawsze zachęcamy do ściągnięcia obuwia sobie i dziecku (skarpetek też ;) ) i chodzenia czy biegania na bosaka gdy tylko nadarzają się komfortowe warunki do tego. Jak możemy dowiedzieć się z tego ciekawego artykułu pt.“Czy dziecko powinno chodzić boso” niemowlaki na północ od nas obcują ze śniegiem i lodem na bosaka. Nie są im też straszne zimne dni, w które przemierzają swoje mieszkanie, czy dom również zupełnie na bosaka. Czy rzeczywiście takie traktowanie stóp jest zdrowe najlepiej zapytać specjalistę np.  ortopedę dziecięcego. Faktem natomiast jest to, że setki tysięcy lat temu ludzie przemierzali świat zupełnie boso, lub w skórzanych butach z niezwykle elastyczną i cienką  podeszwą. W nawiązaniu do tego powstały i wciąż powstają nowe grupy barefootersów np. na facebooku. Znajdziesz takich grup kilka, ale też takich, w których ludzie biegają na bosaka, wystarczy że wpiszesz np. “barefoot running”, czy “running barefoot” w wyszukiwarce facebooka. 

Wracając do tematu “Po co dziecku buty” Bosa Stópka uważa, że ćwiczone i doświadczane stopy np. różnymi temperaturami, czy fakturami, czy kształtami to zdrowe stopy. Jednak nie uważamy, że chodzenie przez dłuższy okres czasu w jesienną słotę po trawie, czy też, że wchodzenie gołymi stopami do “niepewnej kałuży” jest rozsądne. Mówią “gdyby człowiek potrzebował butów to by się w nich rodził”, ale traktujemy to jako żart oczywiście. Bosa Stópka, mimo, że Bosa to uważa, że obuwie przyda się w wielu wypadkach. 

Buty jesienne dziecięce najlepsze typu bosego.

Tak jak stwierdziło w 1991rAmerican Academy of Pediatrics w swojej publikacji dotyczącej ogółu obuwia dziecięcego, powinno ono mieć po prostu cechy butów typu barefoot, czyli m.in. takie jak:

 • nie powinny być twarde, powinny być bez usztywnianych części np. w kostkach  - stópki dziecka powinny się w nich swobodnie wyginać na całej długości stóp oraz w kostkach, zupełnie tak jakby szkrab był na boso. Tylko ćwiczenia i właśnie takie wyginanie stópek buduje je w silne i zdrowe stopy

 • nie powinny posiadać usztywnianych zapiętków - swoboda ruchów pięt i naturalne kształtowanie się ich to bardzo istotna sprawa

 • powinny być przystosowane do stópek dziecka - powinny mieć odpowiednią szerokość na wysokości paluszków i być odpowiednio wąskie na wysokości piętek. Powinny posiadać również odpowiednie miejsce na stópki maluchów z wysokim podbiciem.

 • nie powinny posiadać amortyzacji na pięcie - człowiek chodzący boso stąpa delikatniej niż w obuwiu i mniej obciąża cały aparat ruchu.

 • powinny mieć jak najbardziej płaską podeszwę, powinny być bez najmniejszego obcasika - tylko zupełnie płaska podeszwa pozwala na naturalne rozmieszczenie wagi ciała na całe stopy od pięt poprzez (jakże ważne) śródstopia, po same palce stóp

 • elastyczna podeszwa - najlepiej tak elastyczna, żeby dziecko potrafiło “chwycić się palcami u stóp” wielkiego pnia drzewa leżącego tuż z brzegu drogi

 • super wytrzymała podeszwa - na tańce,harce i podboje świata. Wytrzymała na ścieranie i przebicia (tak, że nie przebije jej żadne szkło ani ostry kamień)

 • spełniać założenia i wytyczne dla obuwia dziecięcego opublikowane na łamach czasopisma Pediatrics & Child Health, którego artykuł znajduje się również w serwisie Narodowego Instytutu Zdrowia USA

Buty dla dzieci dostępne w naszym sklepie mają wiele zalet, do niewątpliwych należą:

 • posiadają wszystkie cechy obuwia typu barefoot

 • dzieci kochają je za wygodę noszenia i nie chcą ich ściągać

 • dziecięce stopy nie tracą w nich swojej naturalnej zwinności

 • odpowiednie partie stóp są naturalnie stymulowane dzięki temu rosną silne i zdrowe

 • dziecięce stopy i postawa rozwijają się w nich naturalnie, praktycznie tak samo jakby dziecko chodziło na boso

Właśnie takie znajdziesz w naszej ofercie. Gorąco zachęcamy do przeglądania i zakupów zdrowych butów dla dzieci.

Buty jesienne dla dziewczynki

Buty dla dziewczynki muszą być wyjątkowe, lecz najważniejsze żeby nie powodowały dyskomfortu w chodzeniu, czy bieganiu i skakaniu naszej ulubienicy. Taki dyskomfort i nienaturalny chód może w przyszłości przekładać się na nieprzyjemne dolegliwości. Dziewczynka powinna mieć silne naturalnie wykształcone stopy nie tylko ze względu na to, że zapewni jej to zdrowie kręgosłupa, odpowiednią postawę ciała, ale też przez to, że najprawdopodobniej za jakiś czas zostanie mamą. Wtedy to obciąży swój organizm dodatkowymi kilogramami i lepiej żeby był on zdrowy. 

Buty jesienne dla chłopca

Buty dla chłopca powinny być wytrzymałe oraz tak jak w przypadku butów dla dziewczynki nie powinny powodować dyskomfortu podczas chodzenia, biegania i skakania. Buty chłopięce powinny być takie, które mały mężczyzna pokocha za swobodę ruchów i komfort użytkowania. Uważamy, że buty dla chłopca (dla każdego dziecka) na każdą porę roku powinny być ukochanymi butami malucha, takimi, których dziecko nie będzie chciało ściągać.

Podsumowując

Kupując w naszym sklepie buty dziecięce na jesień możesz mieć pewność, że Twoje Dziecko pokocha je za komfort noszenia i swobodę ruchów jaką zapewniają.

Jeśli jeszcze nie przekonaliśmy Cię do tego, że nasze obuwie na pewno nie zaszkodzi Twojemu dziecku, to zachęcamy Cię do skontaktowania się z lekarzem  ortopedą dziecięcym w tej kwestii.

Dla małych piechurów polecamy wszystkie modeleBobux iWalk - możesz wybrać bardziej klasyczne skórzane półbuty, lub awangardowe trampki z serii Play. Dla mniejszych, ale już dobrze chodzących dzieci odpowiednie też będąBobux StepUp (poza serią Play).

Jeżeli szukasz czegoś wyjątkowo elastycznego to najlepsze będą bucikiTikki. W wersji klasycznej na słoneczne dni, albo przejściowej, gdy szukasz czegoś uniwersalnego. Choć ręcznie robione i jedne i drugie zaskoczą Cię swoją wytrzymałością, a krok Twojego Dziecka będzie w nich zawsze sprężysty i pełen życia.

Na jesienne spacery po lesie wybierzStonz Booties Toddler, które zostaną z Tobą aż do zimy, by grzać stopy malucha i by mógł szaleć na śniegu.