• Buty zimowe dziecięce

Buty zimowe dziecięce

Za oknem termometr marznie, a słońce za niedługo zacznie chować się już przed 16:00. Przyszedł czas na wybór kolejnych już bucików, które pozwolą suchą i ciepłą stopą przemaszerować przez zimę.

Dzieci, które mają już za sobą wiele pieszych spacerów, lepiej radzą sobie z różnymi typami butów. Trzeba przy tym pamiętać, że na tym etapie rozwoju dziecięca stopa wciąż jest bardzo miękka i podatna na odkształcenia, dlatego wybór odpowiedniego obuwia jest wciąż tak samo ważny, jak przy nauce chodzenia. A biorąc pod uwagę fakt, że chodzące już dziecko pokonuje w bucikach dużo dłuższe dystanse - może i ważniejszy.

Dla wprawionych odkrywców proponujemy buty zimowe dziecięce, które są ciepłe, zabezpieczone przed przemakaniem i dobrze trzymają się na nodze. Trzeba się liczyć z tym, że buty zimowe, nie zapewnią takiej elastyczności i swobody, jak buty lżejsze, ale wybrane przez nas modele zapewniają tę swobodę jak to tylko możliwe. Nasz Bosy sklep wybrał specjalnie dla Ciebie i Twojej Pociechy takie buty dziecięce zimowe, które jak najbardziej odwzorowują chodzenie na boso. Ludzie od zawsze chodzili na boso. Przez wiele lat stopy małych dzieci kształtowały się zupełnie naturalnie, podczas gdy posiadacze małych stópek chodzili po prostu na bosaka. Stopa ludzka jest najbardziej przystosowana właśnie do takiego trybu chodzenia i jak się okazuje biegania (!). Chodzenie na boso zapewnia najlepszy trening dla stóp, które w takich warunkach kształtują się naturalnie w zdrowe i silne stopy. Ponadto jak wiadomo stopa ludzka ma ponad 200 tysięcy zakończeń nerwowych i stymulowanie stopy różnymi teksturami może powodować powstawanie nowych połączeń neuronowych w mózgu. Mamy jednak zimę i żaden rodzic nie wypuści swojej pociechy na zmrożony śnieg bez obuwia ;) . Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą butów zimowych dziecięcych, które są butami najbardziej zbliżonymi do typu barefoot’owego, co oznacza że są:

 • z elastycznymi jak to tylko możliwe podeszwami - stopy dziecka naturalnie pracują na całej swojej długości i to dzięki temu są ćwiczone i wzmacniane.
 • bez dodatkowego usztywnienia w kostkach
 • bez dodatkowo usztywnianych zapiętków - dzięki temu małe stopy mogą rozwijać się praktycznie tak jakby były ćwiczone na bosaka
 • z ociepleniem - buty zimowe dziecięce typu bosego są oczywiście ocieplane
 • wodoodporne
 • z odpowiednią ilością miejsca na szerokość na całej długości stóp - tak na wysokości palców stóp jak i na wysokości śródstopia i  pięt nasze buciki zimowe nie uciskają i pozwalają stopom naturalnie rosnąć i wzmacniać się 
 • nie korygujące naturalnych stóp, nóg, a także naturalnego chodu, biegu, czy postawy dziecka - ciało dziecka dopiero się kształtuje i dopasowuje się odpowiednio do zadawanych mu bodźców zewnętrznych.
 • bez nawet najmniejszych obcasów - dzięki temu ciężar ciała podczas chodzenia czy biegania jest przenoszony na całą stopę zupełnie naturalnie
 • bez dodatkowej amortyzacji pięt - dzięki temu stopy dziecka mogą się rozwijać zupełnie naturalnie, tak jakby szkrab chodził na boso. Pięty i całe stópki rosną w siłę adekwatnie do masy ciała dziecka, a cały aparat ruchu jest najmniej obciążany. 
 • lekkie tak jak to tylko możliwe - przemierzając świat ważny jest każdy gram obciążenia
 • spełniają założenia dla butów dziecięcych American Academy of Pediatrics oraz wytyczne z czasopisma Pediatrics Child Health, którego artykuł opublikowano również w serwisie Narodowego Instytutu Zdrowia USA

Buty zimowe dla dziewczynki

Buty zimowe dziewczęce powinny mieć wyjątkowy fason i dziewczęcą kolorystykę czy motywy. Najważniejsze jednak jest zdrowie naszej dziewczynki, która najprawdopodobniej w odpowiednim momencie, swojego dorosłego już życia, przybierze w obwodzie. Te dodatkowe kilogramy będą dużo wygodniej noszone w (i na) zdrowym ciele. Oczywiście to nie jedyny powód dla którego Twoja Pociecha powinna mieć zdrowe stopy i naturalną postawę ciała. Doniesienia naukowe (Dr William Rossi “Children’s Footwear: Launching Site for Adult Foot Ills”) dowodzą, że zdrowe, silne stopy to również zdrowszy kręgosłup. 

Buty zimowe chłopięce

Buty zimowe dla chłopca również nie powinny zakłócać naturalnego rozwoju ciała, a w dużej mierze stóp. Chłopcy potrafią być uparci i mimo, że są zwykle nieco tężsi od dziewczynek i silniejsi, to im również mogą nie przypasować buty zimowe. Na szczęście jest Bosa Stópka ze specjalnie wyselekcjonowaną ofertą butów zimowych chłopięcych. Twój Berbeć pokocha je za wygodę i jedyne co będzie miał w głowie to beztroskie śnieżne szaleństwa.

 

Podsumowując

Nie jesteśmy gadami i stopy w życiu mamy tylko jedne ;) . Jak odpowiednio nie zadbamy o ich zdrowie, to może to mieć impakt na cały organizm (od kręgosłupa aż po mózg). Jak zadbać o stopy dziecka, aby rosły zdrowe i silne? Otóż pozwolić dziecku korzystać z nich na boso tak często jak tylko to możliwe, a jeśli jest potrzeba założenia dziecku butów np. zimowych, to tylko takich, które jak najbardziej pasują do modelu chodzenia na bosaka. 

O ile waga butów, czy ich elastyczność zimową porą mogą nie być idealne i trzeba w tym zakresie iść na pewne kompromisy, to pamiętajcie o tym, żeby wybierać buty odpowiedniej  do stopy dziecka szerokości i z płaską podeszwą.

Jeśli jeszcze nie przekonaliśmy Cię do tego, że nasze obuwie na pewno nie zaszkodzi Twojemu dziecku, to zachęcamy Cię do skontaktowania się z lekarzem  ortopedą dziecięcym w tej kwestii.

Pamiętaj też, że buty warto zabezpieczyć  impregnatem do obuwia, by przedłużyć ich żywotność, zwiększyć odporność na wodę i brud.