• Buty letnie dziecięce

Buty na lato dla dzieci

Słońce zachodzi coraz później i później, a najdłuższe dni w roku są już tuż tuż (a może tuż za nami ;) ). Jest bardzo ciepło zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Mamy lato! Dzieci kochają tę porę roku, nie tylko ze względu na pogodę, ale również przez to, że mogą dłużej beztrosko bawić się poza domem. Dodajmy jeszcze wakacje, spotkania rodzinne i inne wyjazdy i mamy mieszankę doskonałą, aby będąc dzieckiem świetnie się bawić. Zabawy w lecie mogą odbywać się na boso, czyli tak zdrowo jak tylko to możliwe. Bosa Stópka poleca aby Twoje dziecko bawiło się boso tak często jak to tylko możliwe. Doświadczanie przez Twojego Brzdąca różnych rodzajów tekstur pod stopami rozwija go. Zabawy na bosaka wspierają prawidłowy rozwój nie tylko stóp Twojego Dziecka, ale również jak się okazuje i mózgu. Stopy to jeden z najbardziej unerwionych organów (ponad 200 000 zakończeń nerwowych na jednej stopie) to oznacza, że stymulowanie ich może przyczyniać się do budowania połączeń nerwowych w mózgu. Jak podaje artykuł na stronie www.yourmodernfamily.com/barefoot-kids/ dzieci od chodzenia na boso stają się mądrzejsze, szczęśliwsze i zdrowsze. Chodzenie na bosaka nie będzie zawsze możliwe i często dziecko będzie musiało założyć obuwie. Przestrzegamy przed topornymi butami na lato dla dzieci. Stópki dziecka nie powinny przystosowywać się do bucików, to właśnie obuwie dziecięce powinno być przystosowane do stópek szkraba. Buty dla dzieci mogą być niczym gorset, który odkształca chrząstki, z których w większości składa się stopa dziecka. Poza tym zakładanie takiego gorsetu na stopy dziecka eliminuje wszystkie szanse na tworzenie u niego nowych połączeń neuronowych w mózgu. Z tych powodów najlepszym wyborem butów na lato dla dzieci będą buty na lato typu bosego, tzw. barefoot’owe. 

Takie bose buty mają następujące cechy:

 • są przystosowane do stópek dziecka, nawet tych pulchnych i z wysokim podbiciem 
 • nie uciskają na żadne kości, czy chrząstki stópek
 • dziecko może w nich swobodnie wyginać swoje palce we wszystkie strony (w dół, do góry i rozpościerać palce)
 • są całkowicie płaskie, bez obcasa - dzięki temu dziecko będzie w nich naturalnie chodziło 
 • są bez profilowanej wkładki - taka wkładka mogłaby powodować odkształcenia naturalnych stópek
 • całkowicie płaskie, bez podniesionych nieco palców za pomoca sztywnej podeszwy - dzięki temu dziecko od małego może naturalnie rozkładać wagę swojego ciała na całość stopy i kształtować zdrowe i silne palce stóp. 
 • bez wkładki czy podeszwy amortyzującej pięty - pięty rozwijają się naturalnie wraz z wiekiem i jak wskazują badania naukowe nie potrzebują amortyzacji jak nauczono nas wierzyć. 
 • mają super wytrzymałą i elastyczną podeszwę - podeszwa jest tak elastyczna, że dorosły człowiek bez problemu jest w stanie zwinąć bucik w rulonik
 • są lekkie - to istotne ze względu na ilość kroczków jakie dziecko może robić w ciągu dnia
 • są oddychające - wyposażone zawsze w antybakteryjną wkładkę, najczęściej skórzaną, 
 • są wykonane z certyfikowanych materiałów
Buty na lato dla dziewczynek

Twoja dziewczynka jest modnisią? A może Ty jako rodzic chciał(a)byś żeby wyglądała modnie w swoich bucikach na lato? Mamy do zaoferowania Ci i Twojemu Szkrabowi coś wyjątkowego. W swojej ofercie mamy buty na lato dla dziewczynek nie tylko o atrakcyjnym i unikalnym wyglądzie, ale przede wszystkim wszystkie nasze buciki są typu bosego. Ten rodzaj butów sprawi, że Twoja Pociecha będzie mogła naturalnie w nich chodzić, a rozwój całego organizmu będzie niezachwiany i naturalnie stymulowany.

 

Buty na lato dla chłopca

Dla małych mężczyzn Bosa Stópka również ma ciekawą ofertę bosych butów. Buciki w pasującej chłopcom kolorystyce i stylizacji, a do tego typu barefoot, to taka mieszanka, obok której nie możesz przejść obojętnie. Nasze buty mają super wytrzymałe podeszwy i w ogromnej większości są wykonane z naturalnej skóry. Twój Maluszek będzie mógł w nich beztrosko eksplorować świat, a rozwój całego organizmu będzie niezachwiany i odpowiednio stymulowany.

 

Podsumowując

Pełne słońca i gorące lato to czas, kiedy Twój Maluch najwięcej czasu spędza na dworze, dlatego dobre sandałki są tak ważne, bo to w nich będzie biegał po lesie, placu zabaw, parku, mieście i wszędzie tam, gdzie wcześniej nie biegał :)

Najlepsze sandałki będą wykonane z miękkiej skóry (zarówno cholewka, jak i wkładka), tak by noga się nie pociła i nie obcierała, a bucik miękko pracował. Takie są sandałki Tikki oraz Bobux. Te pierwsze z super cienką podeszwą dają pełną swobodę stópce dziecka i są bucikami bardzo minimalistycznymi. Bobuxy nieco mniej elastyczne będą odpowiednie, jeśli szukasz miękkości, ale wolisz rozwiązania bardziej klasyczne.

Ponieważ lato, to nie tylko dni słoneczne i ciepłe, wybierz też z naszej oferty trampki, lub pułbuty, które przydadzą się w te pozostałe. Bobux oferuje szeroką gamę bucików z serii iWalk odpowiednich na takie sytuacje, a jeżeli twoje dziecko jest miłośnikiem swobody, możesz wybrać dla niego buciki Tikki. Jeżeli zaś szukasz czegoś wesołego, to Attipasy będą w sam raz na spacer po mieście, czy na plac zabaw.