• Buty jesienne dziecięce

Buty jesienne dziecięce

Liście lecą z drzew. I kasztany. I deszcz. A za nimi goni Twa Latorośl. A Ty szukasz bucików, które przetrwają to wszystko. Będą wygodne dla dziecka, łatwe w czyszczeniu, zapewniające ciepło w zimne dni i suche stopy w te cieplejsze. Zaczynają żółknąć liście, dni są coraz to krótsze i czasem zdarzy się jesienna słota. Z bucikami od Bosej Stópki nie zaskoczy Cię żadna jesienna niepogoda. Sam(a) sprawdź naszą ofertę butów dziecięcych jesiennych, przekonaj się, że znajdziesz tam buty dla swojego Malucha na każdą pogodę w jesienny czas. Czy to dla dziewczynki, czy to dla chłopczyka buty powinny mieć takie cechy, które zbliżają je jak najbardziej do modelu chodzenia na bosaka, czyli m.in. takie cechy jak:

  • nie powinny być twarde, bez usztywnianych części np. w kostkach  - stópki dziecka powinny się w nich swobodnie wyginać na całej długości stópek oraz w kostkach, zupełnie tak jakby szkarab był na boso. Tylko ćwiczenia i właśnie takie wyginanie stópek buduje je w silne i zdrowe stopy
  • nie powinny posiadać usztywnianych zapiętków - tak jak wyżej chodzi tutaj o swobodę ruchów i napięć na mięśniach pięt. Mięśnie te i więzadła mogą wtedy naturalnie pracować i wzrastać na sile. 
  • powinny być przystosowane do stópek dziecka, a nie na odwrót - powinny mieć odpowiednią szerokość na wysokości paluszków i być odpowiednio wąskie na wysokości piętek. Powinny posiadać również odpowiednie miejsce na stópki maluchów z wysokim podbiciem. 
  • nie powinny posiadać amortyzacji na pięcie - tak jak wyżej, chodzi tutaj o odpowiednią stymulację dziecięcego organizmu, tak aby jak najbardziej naturalnie rósł w siłę. 
  • powinny mieć jak najbardziej płaską podeszwę, powinny być bez najmniejszego obcasika - tylko zupełnie płaska podeszwa pozwoli na naturalne rozmieszczenie wagi ciała na całe stópki od piętki poprzez (jakże ważne) śródstopie, po same paluszki stópek
  • elastyczna podeszwa - najlepiej tak elastyczna, żeby dziecko potrafiło “uchwycić się paluszkami u stópek” wielkiego pnia drzewa leżącego tuż z brzegu drogi
  • super wytrzymała podeszwa - na tańce,harce i podboje świata. Wytrzymała na ścieranie i przebicia (tak, że nie przebije jej żadne szkło ani ostry kamień)

 

Buty jesienne dla dziewczynki

Buty na jesień dla dziewczynki muszą być wyjątkowe, lecz najważniejsze żeby nie powodowały dyskomfortu w chodzeniu, czy bieganiu i skakaniu naszej ulubienicy. Taki dyskomfort i nienaturalny chód może w przyszłości przekładać się na nieprzyjemne dolegliwości. Dziewczynka powinna mieć silne naturalnie wykształcone stopy nie tylko ze względu na to, że zapewni jej to zdrowie kręgosłupa, dobrą postawę ciała, ale też przez to, że najprawdopodobniej za jakiś czas zostanie mamą. Wtedy to obciąży swoje stopy dodatkowymi kilogramami i lepiej żeby były one zdrowe i w żadnym stopniu nie zdeformowane. 

Buty jesienne dla chłopca

Buty jesienne dla chłopca powinny być wytrzymałe oraz tak jak w przypadku bucików dla dziewczynki nie powinny powodować dyskomfortu podczas chodzenia, biegania i skakania. Buty jesienne chłopięce powinny być takie, które mały mężczyzna pokocha za swobodę ruchów i komfort użytkowania. Uważamy, że buty na jesień dla chłopca (dla każdego dziecka) powinny być ukochanymi butami malucha, takimi, których dziecko nie będzie chciało ściągać. Obuwie nigdy nie powinno być krępującym ruchy gorsetem na stópki, który przykładowy Piotruś zaraz po założeniu będzie chciał ściągać.

 

Podsumowując

Najgorszą rzeczą jaką mógłbyś/mogłabyś zrobić Swojemu Berbeciowi przy zakupie butów jesiennych, to zakup obuwia, które nakazuje przystosowywanie się do niego stópkom Twojego Dziecka. W samych Stanach Zjednoczonych wydaje się aktualnie rokrocznie 3,5 miliarda USD na operacje stóp i późniejszą ich rehabilitację. 

Kupując w naszym sklepie buty dziecięce na jesień możesz mieć pewność, że Twoje Dziecko pokocha je za komfort noszenia i swobodę ruchów jaką zapewniają.

Dla małych piechurów polecamy wszystkie modele Bobux iWalk - możecie wybrać bardziej klasyczne skórzane półbuty, lub awangardowe trampki z serii Play. Dla mniejszych, ale już dobrze chodzących dzieci odpowiednie też będą Bobux StepUp (poza serią Play).
Jeżeli szukacie czegoś wyjątkowo elastycznego to najlepsze będą buciki Tikki. W wersji klasycznej na słoneczne dni, albo przejściowej, gdy szukacie czegoś uniwersalnego. Choć ręcznie robione i jedne i drugie zaskoczą Was swoją wytrzymałością, a krok Waszego dziecka będzie w nich zawsze sprężysty i pełen życia.

Na jesienne spacery po lesie wybierzcie Stonz Booties Toddler, które zostaną z Wami aż do zimy, by grzać stópki malucha i by mógł szaleć na śniegu.