• Buty wiosenne dziecięce

Buty wiosenne dla dzieci

Skończyła się już zima, a za oknem słońce świeci coraz dłużej, nadeszła wiosna. Ten sprzyjający częstszym (niż zimą) spacerom okres, w którym robi się coraz to cieplej na pewno przypadnie do gustu Twojemu Szkrabowi. Spacery i wycieczki o każdej porze roku są bardzo ważne, bo kształtują i wzmacniają organizm i jego odporność. Dlatego nie powinnaś/powinieneś o nich zapominać. 

Buty to część garderoby, która jest nie tylko istotna, ze względu na oczywistą konieczność ochrony stóp przed zimnem i skaleczeniami. Buty jak niektóre badania wskazują mogą mieć wpływ na zdrowie i rozwój całego organizmu. Wciąż jest to temat wielu dyskusji, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wszystko dlatego, że jest bardzo mało badań naukowych na temat butów i stóp. W dzisiejszych czasach często najważniejszym czynnikiem wyboru butów jest modny krój. To może i często nie przekłada się na zdrowie dzieci, które te modne buty noszą. Sam(a) widzisz jak daleko od właściwego jest taki priorytet wyboru butów, gdzie kierujesz się fasonem bucików, a nie konsekwencjami ich noszenia. Buty wiosenne dziecięce, tak samo jak obuwie innych pór roku powinno przede wszystkim pozwalać stópkom dziecięcym swobodnie rosnąć, wzmacniać się i nabierać wytrzymałości od pięty aż po czubki palców. Stopa dziecka powinna być przygotowywana do nawet tych dłuższych marszów. W dzisiejszych czasach każdy producent i sprzedawca broni swojego towaru i stara się go promować jako ten najbardziej sprzyjający zdrowiu. Ostatecznie osąd czy buty wiosenne dla dzieci powinny być usztywniane w kostce, mieć usztywniane zapiętki, czy profilowane wkładki należy do rodziców.

Buty wiosenne dla dziewczynki

Rodzice chcieliby, żeby ich dzieci chodziły w atrakcyjnych butach, a w szczególności rodzice dziewczynek. Dzisiaj poczucie estetyki u dziewczynek zdaje się być bardziej rozwinięte niż u zeszłego pokolenia. Wygląd na pewno nie przestał być istotny w ciągu ostatnich lat, a możliwe, że przybrał na znaczeniu. Dziewczynki jak i chłopcy mają podobną fizjonomię stóp, wręcz identyczną. Te właśnie stopy miliony lat temu stąpały po ziemi zupełnie boso, albo w szytych ze skóry butach, która była również podeszwą, cienką dającą wrażenie chodzenia praktycznie na boso. W dzisiejszych czasach nadal istnieje przeświadczenie, że buty powinny usztywniać czy amortyzować, podczas gdy co dzień miliony dzieci na świecie podróżuje boso po takich miastach jak Bombay, Manila, Mexico City, Calcutta, Jakarta, Bogotá, gdzie chodniki i ulice są takie same jak te które znamy. Na świecie jest wciąż wiele krajów w których dzieci chodzą boso, a ich stopy wykształcają się w silne i zdrowe. 

 

Buty wiosenne chłopięce

Chłopcy z natury będą bardziej cenili praktyczność przedmiotów aniżeli ich atrakcyjny wygląd. Dlatego rzadko będą narzekali na nie modny fason butów, a szczególnie Ci najmłodsi. Mimo to oczywiście nie robi się brzydkich butów chłopięcych. Czy wykształcenie przez chłopca silnych i zdrowych stóp jest ważniejsze niż w przypadku stóp u dziewczynki? Uważam, że nie i nie chodzi tylko o to, że kobiety noszą dzieci “w brzuchu”, lecz o to, że każdy człowiek powinien mieć zdrowe stopy, bez zwyrodnień, deformacji i innych dolegliwości. 

Podsumowując

Jak zapewne już słyszał(a/e)ś Bosa Stópka sprzedaje buty zgodne z zasadą barefoot, czyli bosą stopą. Użytkownicy butów z Bosej Stópki będą mieli wrażenie bardzo bliskie wrażeniu chodzenia na bosaka. To wszystko dzięki temu, że te buty są szyte na ludzkie stopy, a nie szyte dla zaspokojenia nowych trendów mody. Jak sam(a) zauważysz nasze buty dla maluchów mogą śmiało konkurować z innymi oryginalnymi butami pod każdym względem.

Wiosenne buty dla "toddlera" powinny być miękkie, wygodne, dobrze trzymać się na nodze i być odporne na różne temperatury. Zaletą jest, gdy łatwo się je zakłada, a koniecznością, by zapewniały maluchowi dużo miejsca na palce i elastyczność podeszwy.

Dla małych piechurów polecamy wszystkie modele Bobux iWalk - mozecie wybrać bardziej klasyczne skórzane półbuty, lub awangardowe trampki z serii Play. Dla mniejszych, ale już dobrze chodzących dzieci odpowiednie też będą Bobux StepUp (poza serią Play).
Jeżeli szukacie czegoś wyjątkowo elastycznego to najlepsze będą buciki Tikki. W wersji klasycznej na słoneczne dni, albo przejściowej, gdy szukacie czegoś uniwersalnego. Choć ręcznie robione i jedne i drugie zaskoczą Was swoją wytrzymałością, a krok Waszego dziecka będzie w nich zawsze sprężysty i pełen życia.