• Follow us on Instagram
  • Bosa Stópka - Sklep z butami dla dzieci i maluchów

Idealne buty dla dzieci to brak butów.

klasyczne-buty-dla-dzieci-ksztalt-podeszwy-popularne-buty-dzieciece.png

Buty dla dzieci to nie lada problem! Przede wszystkim powinny być lekkie i elastyczne, ale i tak najważniejsze jest ich odpowiednie dopasowanie, tak by stopa miała miejsce i nie ulegała deformacji. Może nam się wydawać, że wybieramy odpowiednie buty dla malucha. Lecz niestety wygląd butów, choć może być ważny, często jest głównym wyznacznikiem, a to błąd.

W Bosej Stópce znajdziesz buty zaprojektowane według najnowszej wiedzy na temat budowy stóp i potrzeb dziecka. W naszej ofercie znajdują się elastyczne buty dla dzieci, buty dla malucha, do nauki chodzenia oraz niemowląt. Są to buty dla dzieci które dają poczucie możliwie jak najbardziej zbliżone do chodzenia boso. W skrócie robimy co możemy, aby buty dziecięce dostępne w naszym sklepie były jak najbardziej lekkie i elastyczne o kształcie już nie wspominając. Mimo wielkich starań nie da się wyprodukować buta, który będzie idealny na każdą stopę, dlatego ich odpowiednie dopasowanie jest kluczowe. Buty dla dzieci typu barefoot ograniczają stopę w możliwie jak najmniejszym stopniu, tak by nie zaburzać jej prawidłowego rozwoju.

Kupując buty dla swojego dziecka w naszym sklepie wspomagasz rozwijać ideę chodzenia boso w Polce. Dzięki!

Pamiętaj: Żaden but dla dzieci nie zastąpi chodzenia boso. Ściągajcie buty tak często jak to tylko możliwe, a stopy to pokochają ;)

Elastyczne buty dla dzieci typu barefoot – co to takiego?

buty-dla-dzieci-barefoot-elastyczne-buty-dzieciece-cechy-budowa-bosa-stopka-buty-2.jpg

Obuwie dziecięce barefoot to buty dla dzieci, które pozwalają stopom na naturalną pracę i prawidłowe kształtowanie mięśni, ścięgien i układu kostnego – tak jak na boso. Niewielka waga i specjalna konstrukcja buta, cienka elastyczna i wytrzymała podeszwa sprawia, że w żaden sposób nie obciążają one dziecięcych stóp, nóg, bioder ani kręgosłupa. Buty barefoot, przy całej swojej lekkości i elastyczności, należycie zabezpieczają małe stópki przed skaleczeniami, wilgocią i chłodem. Jednocześnie są też wytrzymałe.

Elastyczne buty dla dzieci polecają podolodzy i fizjoterapeuci. Idea barefoot stała się ogólnoświatowym trendem i zyskuje coraz więcej zwolenników również w Polsce. Pokazmy, że nie jesteśmy w tyle! Chcesz poznać lepiej ideę barefoot? Zajrzyj tu: Barefoot, o co w tym chodzi? Poznaj sztukę chodzenia boso.

Bosa Stópka to nie tylko największy w Polsce sklep z butami dla dzieci typu barefoot. To miejsce, które ma na celu propagowanie idei chodzenia boso oraz edukowanie w zakresie świadomego wyboru obuwia.Starannie selekcjonujemy producentów butów dla dzieci, tak by nasza oferta była jak najbardziej elastyczna. Większość butów dziecięcych z naszej oferty spełnia główne wytyczne nadane przez American Academy of Pediatrics i zalecenia zamieszczone w artykule czasopisma Pediatrics & Child Health, (serwis Narodowego Instytutu Zdrowia USA)

buty-dla-dzieci-buty-dla-malucha-do-nauki-chodzenia-elastyczna-podeszwa-barefoot-bosa-stopka-2.jpg