• Kapcie skórzane dziecięce

Ten element garderoby dziecięcej przydaje się w wielu sytuacjach, bo nie tylko w chłodniejsze dni. Co podczas ciepłych dni spędzonych przez szkraba w przedszkolu? Przedszkolne harce i podrygi nie mogą obyć się bez kapci, a każdy rodzic dba o to, żeby jego maluch nosił na sobie tylko naturalne materiały. Do takich właśnie należy naturalna skóra zwierzęca, która nie dopuści do odparzeń czy obtarć. Potliwe stopy dzieci w takich skórzanych kapciach będą miały odpowiedni przepływ powietrza. Kapcie skórzane dla dzieci w naszej ofercie są w całości wykonane ręcznie jedynie z certyfikowanych materiałów. 

 

Paputki

Paputki to już obuwie czy jeszcze nie? :) Bosa Stópka uważa, że to już obuwie, które na stopy działa jak “Kapelusz na mózg”. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem„Buty mają taki wpływ na stopę dziecka, jak kapelusz na mózg” [cytat z The Art and Practice of Children's Orthopaedics Dennisa Wengera i Mercera Ranga], w którym nieżyjący już dr n. med. Tadeusz Lejmanem, ortopedą dziecięcy, kierownik Oddziału Ortopedyczno-Urazowego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie stanowczo dementuje jakiekolwiek zdrowotne właściwości butów ze sztywnymi zapiętkami, profilowanymi wkładkami, ale też butów ortopedycznych. Naturalnym dla stóp jest bosa swoboda jak podkreśla dr n. med. Tadeusz Lejman. Jedna stopa jak wiemy ma ponad 200 tysięcy zakończeń nerwowych, czyli tyle ile człowiek posiada wzdłuż całego kręgosłupa. “Mózg uwielbia” gdy stopy są na boso, bo najlepiej wtedy wyczuwa podłoże na którym stoi człowiek. Mózg odbiera pewien obraz przez te wszystkie zakończenia nerwowe, których ogromna większość znajduje się w podeszwach stóp. Na ten obraz składa się temperatura podłoża, rodzaj tekstury, na którym stopa stoi, czy podłoże jest płaskie czy innego kształtu, czy stąpanie po danym terenie jest bezpieczne, czy też nie. Mózg i organizm adaptują się do takiego środowiska, w jakim się znajdują, a jedynie chodzenie na boso pozwala na odpowiednią stymulację całego aparatu ruchu. Zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem na temat chodzenia na boso na zdrowie.wprost.pl. Właśnie dlatego, że chodzenie na bosaka to najzdrowsza forma ćwiczenia stóp, American Academy of Pediatrics wystosowało oświadczenie na temat obuwia jakie zakłada się dzieciom i stwierdzili, że najlepszym obuwiem jest obuwie typu bosego. 

Nasze paputki skórzane właśnie takie są! Dostępne u nas paputki skórzane posiadają takie cechy jak:

  • są niesłychanie elastyczne i to nie tylko w podeszwach

  • dają maksymalny komfort i całkowitą swobodę ruchów stopom małego szkraba

  • nie krępują ruchów, co za tym idzie współgrają z naturalną ruchliwością stóp, co za tym idzie trenowane są nie tylko mięśnie, ścięgna, więzadła w stopach, ale również ich zwinność

  • maluch chodzi w nich naturalnie, zupełnie jakby chodził na boso

  • pozwalają na ćwiczenie chwytania podłoża za pomocą palców stóp

  • berbeć chodząc czy biegając w nich ćwiczy całe swoje stopy, bo przenosi równomiernie ciężar ciała przez całą długość i szerokość stóp

  • są uwielbiane przez dzieci za komfort oraz wygodę użytkowania zdejmowania i zakładania na stópki

  • dziecko mając je na stopach nie ślizga się w nich tak jak w skarpetkach

  • bardzo dobrze leżą na stopach dziecka

 

Podsumowując

Czy chcesz kupić kapcie dla dzieci zwierzaki, czy paputki skórzane,  czy inne naturalne i miękkie obuwie to jesteś w dobrym miejscu. Ponadto kupując w naszym sklepie wspierasz ideę barefoot w Polsce. Naszymi działaniami staramy się zachęcić dzieci i rodziców do jak najczęstszego chodzenia na boso, namawiamy ” ściągnij obuwie zawsze i wszędzie tam gdzie tylko warunki są do tego komfortowe”. Jest wiele przesłanek, że jest to po prostu zdrowe dla ogólnego zdrowia i samopoczucia. Jako ciekawostkę podajemy fakt, że niektórzy namawiają do ściągania obuwia tam gdzie “warunki nie są zbyt komfortowe”. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem “Czy dziecko powinno chodzić boso” na portalu rodzice.pl.