• Our story

Ukradkowe spojrzenia rzucane w stronę Karola raczkującego w grubych skarpetach po placu zabaw, na boso po trawie i po piasku. No i pytania - gdzie on ma buciki? ;) Tak było wiosną 2016 podczas jego pierwszych “samodzielnych” spacerów.

Skąd się wzięła Bosa Stópka? Z potrzeby swobody.

Jeszcze zanim pojawiła się konieczność wybrania pierwszych butów dla Karola, dostałam do ręki Attipasy. Bardzo mi się spodobały i potem każde “pierwsze” buciki robiły na mnie wrażenie czegoś, co uwięzi ruchliwe stópki mego syna. Zaczęłam więc zgłębiać temat butów dla dzieci, a tymczasem on raczkował w Attipasach, grubych skarpetach albo na boso, po placu zabaw, trawie, piasku.
Wiosnę spędzaliśmy w Pradze i tam podczas jednego ze spacerów natrafiłam na sklep z butami barefootowymi - dla dorosłych i dla dzieci. Okazało się, że u naszych południowych sąsiadów dużo bardziej popularne jest naturalne podejście do rozwoju stóp. Dzięki temu poznałam buciki Tikki - okazało się, że są odpowiedzią na nasze potrzeby - są totalnie elastyczne, nie krępują małe stópki i w dodatku są urocze. Spodobały mi się tak bardzo, że uznałam, że jest to produkt, który warto sprowadzić do Polski.

Bosa Stópka.jpg

Pomysł na biznes

Od tego się zaczęło :) Potem doszły kolejne marki i przede wszystkim coraz więcej wiedzy o tym, jak stopa się rozwija, czego potrzebuje. No i zmieniało się zapotrzebowanie Karola - wraz z jesienią zaczęliśmy przyjaźń ze Stonz Booties, skórzanymi kapciami, w międzyczasie “zaliczał” kolejne Tikki, potem Bobuxy. I tak rosła Bosa Stópka.

O co chodzi z Bosymi Butami?

Gdy dołączyła do mnie Magda, okazało się, że jej zacięcie do wyszukiwania źródeł mówiących o tym, że “najlepiej jest na boso” jest ogromne i dzięki niej zaczęła się rozwijać nasza wiedza, pojawiły się wpisy na blogu. Zaczęłyśmy też zdobywać coraz więcej doświadczenia zarówno na własnych maluszkach, jak i dzieciach klientek oraz coraz lepiej poznawać bose buty.

To, co zaczęło się od rodzicielskiej intuicji, nabrało wyraźnego kształtu po kolejnych lekturach. Materiałów w języku polskim jest jak na lekarstwo, natomiast zagraniczne publikacje dostarczają wiedzy na temat zaleceń dot. obuwia dla dzieci, fizjologii dziecięcych stóp w pierwszych latach życia. Pojawiła się świadomość, że siłą rzeczy Bosa Stópka jest wplątana w pewną zmianę podejścia. Badania, których wyniki jednoznacznie zalecają miękkie obuwie, a odradzają wszelkie usztywnienia czy elementy “profilaktyczne” to kwestia już tak naprawdę ostatnich dziesięcioleci. Jednak nie jest to jeszcze elementem powszechnej świadomości w Polsce. Będąc jedynym w Polsce sklepem, który oferuje wybór butów dla dzieci sprzyjających fizjologii dziecięcych stóp, Bosa Stópka opowiada się za pewną opcją. Ponieważ klienci pytają o usztywnienia, profilowane wkładki czy inne elementy profilaktyczne, musimy umieć im wyjaśnić, dlaczego w naszych butach tego nie znajdą. W dużej mierze to rozmowy z klientami sprawiły, że pojawiła się potrzeba edukowania (najpierw nas samych, a potem dzielenia się zdobytą wiedzą).

Bosa Stópka o nas.jpg 

Bosa Stópka rośnie

Chcemy, aby Bosa Stópka była sklepem, który się rozwija i zapewnia swoim klientom pełną gamę butów, na każdy etap rozwoju i każdy rodzaj stopy.

Stale powiększamy nasz asortyment i wyszukujemy nowych producentów. Staramy się też oferować coraz większe rozmiary, by nasi klienci mogli nosić bose buty nie tylko na początku swojej drogi przez życie.

Chcemy też dostarczać naszym klientom coraz więcej fachowej wiedzy na temat bosego obuwia, ale też ogólnie rozwoju fizycznego dziecka. Dlatego zapraszamy Was na naszego bloga.

Mamy nadzieję, że zostaniecie z nami na dłużej, a jeżeli nie, to przynajmniej zawsze będziecie zwracać uwagę na to, co swym pociechom zakładacie na ich coraz większe stópki.

 Bosa Stópka rośnie.jpg