• Bosa Stópka and barefoot shoes

Bosa Stópka to jedyny w Polsce sklep, który oferuje wybór butów różnych marek, a które łączy jedna rzecz - sprzyjają fizjologii dziecięcych stóp i ich naturalnemu rozwojowi.

Bosa Stópka ciągle się rozwija i stara się zapewniać swoim małym klientom pełną gamę butów, na każdy etap rozwoju i każdy rodzaj stopy. Stale powiększamy nasz asortyment i wyszukujemy nowych producentów. Staramy się też oferować coraz większe rozmiary, by nasi klienci mogli nosić bose buty nie tylko na początku swojej drogi przez życie. Chcemy też dostarczać naszym klientom coraz więcej fachowej wiedzy na temat bosego obuwia, ale też ogólnie rozwoju fizycznego dziecka, dlatego prowadzimy bosostópkowego bloga.

Mamy nadzieję, że każdy kto raz kupi nasze bose buty, zostanie z nami na dłużej, a jeżeli nie, to przynajmniej zawsze będziecie zwracać uwagę na to, co swym pociechom zakłada na ich coraz większe stópki!

Nie twierdzimy, że w butach z Bosej Stópki dzieci zaczną chodzić szybciej, lepiej, dalej, że nigdy się nie potkną ani nie poślizną. Dzieci powinny się uczyć chodzić w swoim własnym tempie, a do tego czasem potknąć i czasem pośliznąć. Taka jest kolej rzeczy, to kształtuje ich zmysł równowagi, wzmacnia mięśnie, ćwiczy orientację w przestrzeni.

Nie zagwarantujemy, że w butach z Bosej Stópki nie poczują wbijających się w stopę kamyczków, a ich stopy nigdy, przenigdy nie będą zimne, ani mokre. Wszystkie te doznania są ważne, nie warto odcinać od nich stóp. To tak jakby nie pozwolić ręce dotykać, a oku kazać patrzeć tylko przez słoneczne okulary.

Nie można od buta wymagać wszystkiego, trzeba określić swoje priorytety, a naszym priorytetem jest stworzenie naturalnych warunków rozwoju dla dziecięcych stóp.

Nie obiecujemy, że dzięki butom z Bosej Stópki dzieci będą miały proste kręgosłupy, zdrowe kolana, biodra itd, i nigdy nie będą musiały odwiedzić fizjoterapeuty. Bo choć te pierwsze buty są niezwykle ważne, to badania wskazują, że nie tylko one mają znaczenie dla rozwoju motorycznego i zdrowia człowieka. Ważne są te drugie i trzecie, i każde kolejne. Stopa kształtuje się do 18-21-ego roku życia, a efekty źle dobranych butów towarzyszą człowiekowi przez całe życie. Pamiętajcie o tym kupując Waszym pociechom (i sobie też) buty. To trochę jak ze zdrowymi nawykami żywieniowymi - nie trzeba wybierać zawsze jarmużu, bio-jaj i pełnoziarnistej mąki, ale warto wiedzieć, że im częściej wybierasz pełnowartościowe pożywienie tym lepiej. I tak jest z butami. Można od czasu do czasu założyć szpilki, supermodne buty marki X, czy też buty narciarskie, ale na co dzień warto chodzić na boso, albo w butach mających na względzie fizjologiczne potrzeby stopy. Niezależnie od wieku!


Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o bosych stopach i bosych butach, odwiedźcie bosastopka.pl/bazawiedzy i naszego bloga oraz koniecznie dołączcie do nas na facebook.pl/bosastopka  :)