• With the eye of an expert

“Podczas stawiania pierwszych kroczków, a także w późniejszych etapach dorastania dziecka, powinniśmy zapewnić mu jak najlepsze warunki do prawidłowego i naturalnego rozwoju. Obecnie lekarze na całym świecie zalecają dzieciom chodzić boso. Chodzenie na boso najdokładniej pozwala poczuć podłoże, co z kolei rozwija świadomość ciała i poprawia utrzymać równowagę. Dodatkowo wzmacnia stopę, tworząc najlepsze warunki do jej pełnego rozwoju.
Często słyszy się, że buty dla dziecka powinny być solidne i mocno trzymać kostkę. Nic bardziej mylnego! Buciki dla dziecka powinny być dobrane tak, by zapewnić stopie swobodny ruch. Małe stopy nie powinny być niczym skrępowane, gdyż może to w późniejszym czasie zaburzać ich pracę, prowadząc do zniekształceń i urazów. Bardzo ważne jest, by but miał miękką, cienką i elastyczną podeszwę odwzorowującą kształt dziecięcej stopy. Istotne jest też, by obuwie było lekkie i umożliwiało stopie oddychanie, miało właściwy rozmiar i przylegało do stopy tak by nie zaburzać jej funkcji. Pamiętajmy że dobre obuwie powinno towarzyszyć nam przez całe życie, nie tylko w okresie dorastania, choć wtedy jest ono szczególnie ważne!
Jako fizjoterapeutka i mama, polecam i wybieram buty z Bosej Stópki. Spełniają wszystkie wyżej wymienione kryteria, do tego zachęcają pięknym wyglądem i jakością wykonania. Wiem że stopy mojego dziecka są w nich bezpieczne i mogą się prawidłowo kształtować przez cały etap dojrzewania. Dla mnie to najlepszy wybór.

Mgr fizjoterapii  Anna Bartoszewska

fizjomatka.blogspot.com

facebook.pl/fizjomatka