• Producent - FeelmaxHistoria producenta Feelmax zaczęła się od niewinnych spacerów na boso uprawianych przez rodzinę Pulkka. Miały one miejsce na piaszczystej plaży jeziora Maaninka w Finlandii. Rodzinie Pulkka bardzo spodobały się spacery po piasku i drobnych kamyczkach zupełnie na bosaka i szybko stwierdzili, że daje im to wyśmienite samopoczucie. Pojawiła się w ich głowach wizja powrotu do naturalnego ruchu stóp.  Postanowili stworzyć zupełnie innowacyjne produkty, które miały naśladować zupełnie naturalny niczym nieskrępowany ruch stóp. 


Właściwa firma produkcyjna powstała w 1993 roku, a jej misja to wytwarzanie zdrowych dla stóp produktów, po to, aby ich użytkownicy czuli się bardziej komfortowo. Los chciał, że skarpetki, które produkował wówczas Feelmax stały się ulubionymi skarpetkami najlepszego fińskiego snowboardzisty (było to w 2005 roku). Snowboardzista ów potrzebował butów do treningu równowagi i poprosił producenta (wtedy jeszcze tylko pięciopalczastych skarpetek) o stworzenie dla niego butów, w których czułby się jak na boso. Założycielom firmy, którzy z entuzjazmem wspominali czasy chodzenia na boso po piasku, bardzo spodobał się ten pomysł.


W ten sposób w 2006 roku zostały wyprodukowane buty z ultracienką (bo grubości 1 mm) gumową podeszwą wzmocnioną kevlarem. Buty znalazły wielu amatorów i były chętnie kupowane. Mimo tego sprzedawcy butów nie kwapili się do tego, aby zacząć sprzedawać takie dziwaczne buty bez profilowanych wkładek, z zupełnie płaską i nie “amortyzującą” podeszwą. Nie były to sprzyjające okoliczności do prowadzenia produkcji butów typu barefoot. Jednak Feelmax nie dał za wygraną i starał się utrzymać na rynku sprzedając swoje produkty wszelkimi możliwymi kanałami. 

Jak podaje Feelmax (cytujemy):

“Na szczęście społeczeństwo odkrywa teraz prawdę. Wiele badań pochodzących z uniwersytetów na całym świecie stwierdza, że nie ma naukowych dowodów na to, że sztuczna amortyzacja wbudowana w nasze buty naprawdę jest dla nas korzystna. W badaniach ujawniono, że ludzkie ciało ma własny doskonały system pochłaniania wstrząsów”.


W 2009 roku, w USA, tuż po publikacji bestsellera Christophera McDougall’a “Born to Run”, nastał boom na chodzenie na boso. 

Feelmax zachęca do powrotu do korzeni i twierdzi, że matka natura stworzyła człowieka wraz z jego stopami w sposób idealny. W ten sposób producent niebagatelnego obuwia zyskał sobie sympatyków i klientów, a dzięki temu był w stanie nie tylko utrzymać się na rynku, ale i rozwijać się. 

Do 2011 roku Feelmax posiadał już kilka patentów i nie przestawał składać kolejne wnioski patentowe. Sama koncepcja butów została nagradzana za innowacje. 

Od 2011 roku Feelmax posiada już nowy zarząd złożony z zainteresowanych tematem bosych butów inwestorów. Od tej pory zaczęła się ekspansja Feelmax’a i sprzedaż jego produktów na całym świecie. 

Efektem tego są totalnie elastyczne i ultralekkie buty, zrobione z wysokiej jakości, trwałych i bezpiecznych materiałów dostępne w Bosej Stópce.  Feelmax to najlepsze sportowe buty dla Twojego dziecka.