• Categories
  • Search
  • Baby shoes

Buty niemowlęce typu barefoot

W naszym sklepie “butami niemowlęcymi” określamy buty dla tych dzieci, które jeszcze raczkują lub stoją i stawiają pierwsze kroki przy meblach, ale nie samodzielnie. Oczywiście najlepiej, żeby takie maluchy w ogóle nie nosiły butów, ale czasem pojawia się potrzeba, raczkowania na dworze, ocieplenia stóp, zwiększenia antypoślizgowości itp.

Niemowlęta nie lubią nosić butów na stopach i najlepiej czują się na boso. Mogą wtedy swobodnie machać nogami oraz wyginać stopy i palce we wszystkich kierunkach. To odruchy naturalne i dobre dla ich rozwoju. Nie jesteśmy zwolennikami krępowania dziecięcych stóp, dlatego w naszej ofercie znajdują się buty dla niemowląt w których stopy dziecka są bardzo dobrze chronione, a jednocześnie czują się w pełni swobodnie. Buty przydadzą się na placu zabaw, gdy jest chłodno lub mokro. Warto jednak pamiętać, by w miarę możliwości ściągać je zawsze, gdy nie są potrzebne - w wózku, czy w aucie.. 

Jakie buty niemowlęce wybrać?

Najlepszym wyborem wśród butów niemowlęcych są buty dla dzieci typu barefoot. Jest to obuwie, które spełnia wszystkie założenia opracowane dla butów dziecięcych przez American Academy of Pediatrics. Buty niechodki typu barefoot spełniają również wytyczne z czasopisma Pediatrics Child Health, którego artykuł opublikowano w serwisieNarodowego Instytutu Zdrowia USA.

W takich butach niemowlę będzie miało pełną swobodę ruchów. Będzie czuło się w nich tak, jakby miało na stopach jedynie skarpetki. Maluch będzie mógł swobodnie wyginać stopy i palce u stóp, a także będzie miał pełną ruchomość w stawie skokowym. Ruchy stóp w okresie niemowlęcym mają duże znaczenia dla kształtowania mięśni, ścięgien i więzadeł. Ważne, by każdy z tych elementów trenowany był naturalnie – bez obciążeń czy usztywnień. Buty niemowlęce nie powinny krępować żadnego z 33 stawów (stopa ma aż 33 stawy, łącznie z kostką). Okres niemowlęctwa, to także czas, gdy kształtują się kości. W stopie dorosłego człowieka jest ich 26. U dzieci są to w większości chrząstki, które dopiero w miarę upływu lat mineralizują się i zamieniają w kości. Dlatego też, buty niemowlęce powinny umożliwiać poruszanie całymi stopami, w sposób maksymalnie zbliżony do ruchów na boso. 

W naszym sklepie znajdziesz buty niemowlęce na każdą porę roku. Buty, w których dziecko może raczkować po mokrej trawie lub gorącym piasku czy kapcie, w których maluch będzie komfortowo eksplorował dom i plac zabaw. Buty dla dzieci z Bosej Stópki pozwalają stopom rosnąć w naturalny sposób. To buty, w których dzieci czują się prawie jak na boso. 

Buty niemowlęce z naszej oferty są odpowiednie także dla dzieci, które zaczynają już chodzić – gdy dziecko opanuje sztukę chodzenia, a rozmiar stopy pozostanie ten sam, wymiana obuwia nie będzie konieczna. 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat etapów rozwoju dziecięcych stóp, zajrzyj na nasz blog.