• Kapcie dla dzieci

 

Bosa Stópka selekcjonuje kapcie dla dzieci dostępne w jej sklepie.

 
Bosa Stópka jest zwolennikiem wszelkiego obuwia dla dzieci typu barefoot. Barefoot to z języka angielskiego „boso”. Powinnaś /Powinieneś wiedzieć, że każde dziecko powinno jak najdłużej chodzić boso na niczym nie skrępowanych bosych stópkach.
Dlaczego dzieci powinny jak najdłużej chodzić na bosaka? Odpowiedzi na to pytanie szukaj w naszej bazie wiedzy na temat dziecięcych stópek na naszym blogu tutaj.
Kapcie dla dzieci powinny wspierać naturalny rozwój stopy dziecka. Wszystkie kapcie z Bosej Stópki pozwalają stópce rosnąc, nie krępują ruchów, a Twoje Dziecko czuje się, jakby było na boso.
Barefoot’owe kapcie są elastyczne, miękkie i oddychające. Zachęcamy do zapoznania się z opisami dostępnych u nas marek. Obex, EkoTuptusie i Baby Bare to wysokiej jakości skórzane kapcie dla dzieci, które spełniają nasze standardy. Bardzo ciekawą opcją są również Attipasy. Kapcie sprawdzają się w każdych warunkach.

Kapcie dla dzieci powinny i nie powinny.

Kapcie dla dzieci powinny:

-chronić stópki przed zimnem – czy to w domowym zaciszu, czy w przedszkolu
-chronić stópki przed skaleczeniami i otarciami – niektóre kapcie z naszej oferty świetnie nadają się również na letnie piesze wycieczki
-wspierać naturalny, zdrowy i odpowiedni rozwój Twojego Dziecka – Stópki dziecka zamiast wykształconych kości są zbudowane w większości z miękkich chrząstek. Również mięśnie nie są jeszcze w pełni rozwinięte.
-być zrobione tak, aby dziecko czuło się w nich jakby chodziło na boso. - Dzięki temu będzie chodziło naturalnie, nie powinna być zauważalna różnica pomiędzy chodem na bosaka, a chodem w kapciach. Ważne żeby dziecko  nie chciało ściągać swoich kapci z nóżek.
-być wytrzymałe i solidnie wykonane – tak aby nadawały się na kapcie do żłobka, czy na kapcie do przedszkola
-być lekkie
-być „oddychające” i wykonane z certyfikowanych materiałów – marki kapci dla dzieci dostępnych u nas zapewniają w każdym przypadku odpowiednie rozwiązania dla potliwych stópek
-być antypoślizgowe – każde kapcie dziecięce z naszej oferty zapewniają dużo lepszą przyczepność na śliskich nawierzchniach niż skarpetki
-być odpowiednio dobrane do tęgości stópek jak i podbicia – nie mogą krępować chrząstek, stawów, układu krążenia i mięśni.
-mieć bardzo elastyczne podeszwy - takie aby bez problemu dorosły człowiek mógł zgiąć dwoma palcami
-być atrakcyjne dla Twojego Szkraba – w naszej ofercie są kapcie dla dzieci ze zwierzakami, postaciami inspirowane naturą i innymi motywami.
-być kochanymi kapciami Twojego Maluszka, które lubi nosić – to bardzo ważne, aby dziecko nie chciało ściągać założonych kapciuszków


Kapcie dla dzieci nie powinny:

-być za małe – to bardzo niekorzystne dla rozwoju i wzrostu stópek
-być o wiele za duże – dziecko mogłoby się w nich ślizgać
-być za ciężkie – maluszek mógłby czuć się niekomfortowo i zaraz po założeniu starałby się je ściągnąć
-usztywniać czy stabilizować kostki – to nie tylko niekomfortowe dla szkraba, ale również nie zdrowe
-amortyzować stópek – dziecko powinno kształtować swoje stópki naturalnie, jest na tyle lekkie że nie potrzebuje takich udogodnień, a wręcz mogłyby one powodować dysfunkcje w przyszłości.
-krępować naturalnych ruchów stópek ani paluszków Twojego Dziecka – kapcioszki powinny mieć odpowiednią ilość miejsca nie tylko na rozpościeranie paluszków u stópek, czy zginanie ich do góry, ale również na zginanie ich w dół
-mieć profilowanej wkładki – wszystkie dzieci zaczynające chodzić i te które ledwo się nauczyły chodzić mają płaskie stópki. Profilowana wkładka wykrzywia naturalne stópki. Kapcie dla dzieci nie powinny mieć zgubnego wpływu na kostki, mięśnie, chrząstki i stawy stópek, a co za tym idzie postawę, chód, czy rozwój mięśni nóg małego szkraba.

   

Kapcie dziecięce z profilowanymi wkładkami i sztywnym zapiętkiem? U nas tego nie znajdziecie.

Na jednej ze stron polskich producentów kapci dla dzieci możemy przeczytać, że podeszwa kapci dla dzieci powinna być odpowiednio wyprofilowana, aby (o zgrozo) zapewniać prawidłowy rozwój, a do tego pracę stópek dziecka. Dodatkowo według tego producenta już kapcie dla dzieci powinny stabilizować nogi. Jak wiemy odpowiednio wyprofilowana i dopasowana podeszwa nie zapewni prawidłowego rozwoju i pracy stópek dziecięcych. Żadne sztuczne stabilizacje nóg nie są zdrowe dla dziecka i mogą powodować nawet wady postawy.
Na stronach wielu sklepów czytamy, że pięta powinna być stabilizowana. Oczywiście wiadomo, że kapcie dla dzieci powinny spełniać funkcję ochronną przed skaleczeniami, a co za tym idzie infekcjami oraz zimnem – to najważniejsze. Kapcie dla dzieci nie powinny spełniać funkcji stabilizatora, czy korygować naturalnych stópek. Stópki dziecka rozwijają się najlepiej gdy te chodzą na boso i każdy rodzic powinien o tym wiedzieć. Żadne obuwie dla dziecka nie powinno krępować jego stópek, sam(a) zauważysz, że dzieci w takich bucikach, czy kapciach poruszają się nienaturalnie. Dzieci odruchowo będą chciały ściągnąć takie obuwie.