Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kalosze

( ilość produktów: 48 )
W Bosej Stópce dbamy o to, by oferowane kalosze dziecięce były zgodne z wytycznymi specjalistów - fizjoterapeutów, podologów. W naszym sklepie znajdują się możliwie elastyczne kalosze dziecięce z całkowicie płaską podeszwą, łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu oraz z bardzo miękkiej i lekkiej gumy. W takich kaloszach dziecięcych stopa oraz motoryka dziecka może czuć się bezpiecznie.
Pamiętaj! Żadne buty nie zastąpią nam bosej stopy, chodźcie boso jak najczęściej się da!

Kalosze dziecięce w Bosej, miękkie, elastyczne i ładne

Wrażenia wizualne są ważne, ale nie najważniejsze choć dbamy o to, aby buty dziecięce (a nawet kalosze dziecięce) w naszym sklepie były nie tylko właściwie skonstruowane, ale także ładne i "modne", to skupiamy się przede wszystkim na elastyczności i odpowiednim kształcie. W przypadku kaloszy dziecięcych trudno mówić o spełnianiu w 100% wymagań barefoot. Siłą rzeczy kalosze dziecięce jakie by nie były muszą przede wszystkim spełniać swoją podstawową funkcję - chronić stopę dziecka przed wilgocią. Dlatego zawsze podkreślamy, że kalosze dziecięce nie powinny być stosowane jako buty dziecięce jesienne. Maluch powinien z nich korzystać tylko wtedy kiedy jest taka potrzeba. Na co dzień w wilgotne, jesienne dni warto stawiać na hydrofobowe buty dziecięce barefoot.

Kalosze dziecięce - jakie wybrać?

Na pewno dobrym wyborem są kalosze dziecięce, które nie przeszkadzają w naturalnym rozwoju stóp, a jednocześnie dobrze chronią przed chłodem, wilgocią no i wiadomo - wodą. Niezapomnajmy również o odpowiednim komforcie dla stopy. Dobre kalosze dla dziecka powinny być:
 • odpowiednio elastyczne aby nie krępować ruchów stóp,
 • wyposażone w całkowicie płaską (nieprofilowaną) wkładkę i podeszwę, które nie wpłyną na postawę dziecka,
 • skonstruowane z zachowaniem odpowiedniego miejsca na palce stóp,
 • dopasowane do kształtu dziecięcych stóp,
 • wyposażone w podeszwę antypoślizgową,
 • z wysoką cholewką, wtedy minimalizujemy szanse na dostanie się wody do wnętrza buta,
 • wykonane z naturalnych materiałów,
 • wytrzymałe i odporne na ewentualne przebicia,
 • odpowiednio elastyczne aby nie krępować ruchów stóp,
 • lekkie,
 • łatwe do założenia.

Kupując u nas kalosze dziecięce wspierasz rozwój idei Barefoot

Bardzo dziękujemy każdemu Bosostópkowiczowi za zakup kaloszy dziecięcych w naszym sklepie. To powoduje, że mamy siłę i środki, by zwrócić uwagę rodziców oraz producentów butów na poważny problem, jakim są źle wykonane oraz źle dopasowane buty u dzieci i dorosłych, a przy okazji szerzymy ideę Barefoot, uwalniając stopy nas wszystkich.
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 3486 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-22
Jestem zadowolona z zakupów. Wszystko szybko i bez problemu
2024-07-22
Szybka realizacja dostawy. Buty super!!!
pixelpixel