Darmowa dostawa do paczkomatu od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

O nas - Historia i misja Bosej

Gdzie to dziecko ma buty?
Czyli jak to się zaczęło.

Ukradkowe spojrzenia rzucane w stronę Karola raczkującego w grubych skarpetach po placu zabaw lub na boso po trawie i po piasku. No i pytania - gdzie on ma buciki? Tak było wiosną 2016 podczas pierwszych samodzielnych spacerów mojego synka. Jeszcze zanim pojawiła się konieczność wybrania pierwszych butów dla dziecka, dostałam do ręki Attipasy.

Później każde pierwsze buciki robiły na mnie wrażenie czegoś, co uwięzi ruchliwe stópki mego syna. Zaczęłam więc zgłębiać temat butów dla dzieci, a tymczasem on raczkował w Attipasach, grubych skarpetach albo na boso, po placu zabaw, trawie, piasku.

bosa stópka misja chodzenie boso buty dziecięce Barefoot

Ciasne i mało elastyczne buty dla dzieci, a potrzeba swobody

Po raz pierwszy na sklep z obuwiem barefoot?owym trafiłam w Pradze. Okazało się, że u naszych południowych sąsiadów jest popularne kierowanie się swobodą ruchu przy doborze obuwia. To samo dotyczy bucików dziecięcych - popularne są buty wspierające naturalny rozwój stóp. To właśnie okazało się odpowiedzią na nasze poszukiwania odpowiednich bucików. Uznałam, że takie obuwie warto sprowadzić do Polski. Rodzicielska intuicja podpowiadała mi wtedy, że obuwie barefoot?owe będzie odpowiedzią na potrzeby najmłodszych dzieci i wątpliwości ich rodziców.

Od bosych butów dziecięcych do chodzenia boso

Wraz z tym, jak synek rósł, poznawałam nowe marki bucików dla dzieci.Tak też na początku rozwijała się Bosa Stópka. Gdy dołączyła do mnie Magda, zaczęłyśmy wspólnie poszerzać wiedzę na temat korzyści zdrowotnych płynących z chodzenia boso.

elastyczne buty dziecięce bosa stopka sklep z butami dla dzieci barefoot

Nowe podejście

To, co zaczęło się od rodzicielskiej intuicji, nabrało wyraźnego kształtu po kolejnych lekturach. Materiałów w języku polskim jest jak na lekarstwo. Zagraniczne publikacje dostarczają wiedzy na temat fizjologii dziecięcych stóp w pierwszych latach życia oraz zaleceń dotyczących obuwia dla dzieci. Uświadomiłyśmy sobie, że siłą rzeczy Bosa Stópka jest wplątana w pewną zmianę podejścia, a przy tym jest jednym z prekursorów w Polsce. Wyniki badań jednoznacznie zalecają miękkie obuwie, a odradzają wszelkie usztywnienia czy elementy profilaktyczne. Jest to kwestia ostatnich dziesięcioleci, jednak ta wiedza nie jest powszechna w Polsce.

Misja Bosej Stópki - dzielenie się wiedzą oraz rozwijanie idei barefoot w Polsce jak i na świecie.

Bosa Stópka to jeden z pierwszych sklepów w Polsce, który oferuje buty dla dzieci sprzyjające fizjologii stóp. Klienci pytają o usztywnienia, profilowane wkładki czy inne elementy profilaktyczne. Musimy wiedzieć, jak wyjaśnić, dlaczego w naszych butach tego nie znajdą. To właśnie rozmowy z klientami sprawiły, że pojawiła się potrzeba zdobywania i szerzenia wiedzy na temat zdrowia stóp. Obuwie jest niezbędnym elementem garderoby. Dzielimy się swoją wiedzą po to, by rodzice zwracali uwagę na odpowiedni dobór butów dla swoich dzieci i dla siebie. Naszym priorytetem jest stworzenie naturalnych warunków rozwoju dla dziecięcych stóp. Chcemy dostarczać naszym klientom coraz więcej fachowej wiedzy na temat bosego obuwia, ale też ogólnie rozwoju fizycznego dziecka. Propagujemy swobodę i naturalny rozwój stóp dzieci. A co jest najbliżej natury? Chodzenie boso, które promujemy jako sklep z obuwiem. Chcesz wiedzieć więcej na temat fizjologii stóp, chodzenia boso i o bosych butach?

Buty barefoot dla dzieci w Bosej Stópce

buty dziecięce Barefoot jak chodzenie boso
Bosa Stópka ciągle się rozwija i stara się zapewniać swoim małym klientom pełną gamę butów, na każdy etap rozwoju i każdy rodzaj stopy. Stale powiększamy nasz asortyment i wyszukujemy nowych producentów. Staramy się też oferować coraz większe rozmiary, by nasi klienci mogli nosić bose buty nie tylko na początku swojej drogi przez życie. Przy okazji rozmów z Wami chcemy dostarczać coraz więcej fachowej wiedzy na temat bosego obuwia, ale też ogólnie rozwoju fizycznego dziecka. Wiemy, że dzieci powinny się uczyć chodzić w swoim własnym tempie, kształtować zmysł równowagi, wzmacniać mięśnie, ćwiczyć orientację w przestrzeni, odbierać różne bodźce. Nie twierdzimy, że w butach z Bosej Stópki dzieci zaczną chodzić szybciej, lepiej, dalej, że nigdy się nie potkną ani nie poślizną. Nie zagwarantujemy, że nie poczują wbijających się w stopę kamyczków, a ich stopy nigdy, przenigdy nie będą ani zimne, ani mokre. Wszystkie te doznania są ważne dla zrównoważonego rozwoju dziecka. Dbajmy zatem o zdrowy i naturalny rozwój stóp dzieci, pozwólmy im chodzić boso, kiedy tylko jest to możliwe. A kiedy nie - dobierzmy im buty, które są zgodne z fizjologią i naturalnym rozwojem.
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 3351 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-25
Wszystko poszło sprawnie i sympatycznie. Dziękuję!
2024-06-24
Zamówienie zrealizowane szybko i sprawnie. Dzięki bezproblemowym zwrotom mogłam zamówić wiecej par bucików, przymierzyć na spokojnie w domu różne rozmiary i modele i wybrać te idealnie dla synka
pixelpixel