• Buty zimowe dziecięce

Buty zimowe dziecięce

Za oknem termometr marznie, a słońce za niedługo zacznie chować się już przed 16:00. Przyszedł czas na wybór kolejnych już bucików, które pozwolą suchą i ciepłą stopą przemaszerować przez zimę.

Dzieci, które mają już za sobą wiele pieszych spacerów, lepiej radzą sobie z różnymi typami butów. Trzeba przy tym pamiętać, że na tym etapie rozwoju dziecięca stopa wciąż jest bardzo miękka i podatna na odkształcenia, dlatego wybór odpowiedniego obuwia jest wciąż tak samo ważny, jak przy nauce chodzenia. A biorąc pod uwagę fakt, że chodzące już dziecko pokonuje w bucikach dużo dłuższe dystanse - może i ważniejszy.

Dla wprawionych odkrywców proponujemy buty zimowe dziecięce, które są ciepłe, zabezpieczone przed przemakaniem i dobrze trzymają się na nodze. Trzeba się liczyć z tym, że buty zimowe, nie zapewnią takiej elastyczności i swobody, jak buty lżejsze, ale wybrane przez nas modele zapewniają tę swobodę jak to tylko możliwe. Nasz Bosy sklep wybrał specjalnie dla Ciebie i Twojej Pociechy takie buty dziecięce zimowe, które jak najbardziej odwzorowują chodzenie na boso. Jak wiadomo miliony lat temu ludzie chodzili przede wszystkim na boso. Przez wiele lat stopy małych dzieci kształtowały się zupełnie naturalnie, podczas gdy posiadacze małych stópek chodzili po prostu na bosaka. Stopa ludzka jest najbardziej przystosowana właśnie do takiego trybu chodzenia i jak się okazuje biegania (!). Chodzenie na boso zapewnia najlepszy trening dla stópek, które w takich warunkach kształtują się naturalnie w zdrowe i silne stopy. Ponadto jak wiadomo stopa ludzka ma ponad 200 tysięcy zakończeń nerwowych i stymulowanie stopy różnymi teksturami może powodować powstawanie nowych połączeń neuronowych w mózgu. Wyobraź sobie dwójkę dzieci, jedno obcuje swoimi stopami z trawą, piaskiem, błotem, a drugie na trawę wchodzi w sztywnych trampkach, na piasek w sandałkach z usztywnianymi zapiętkami, a do błota wchodzi w kaloszach z grubą podeszwą. Nie potrzeba geniuszu żeby domyśleć się, że bogatsze doświadczenia zmysłowe będzie miało to pierwsze dziecko. Właśnie o te doświadczenia będzie uboższe drugie dziecko, którego stopy są izolowane (i najczęściej krępowane) obuwiem. Mamy jednak zimę i żaden rodzic nie wypuści swojej pociechy na zmrożony śnieg bez obuwia ;) . Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą butów zimowych dziecięcych, które nie są popularnymi butami dziecięcymi a butami typu barefoot’owego, co oznacza że są:

  • z elastycznymi jak to tylko możliwe podeszwami - stópki dziecka naturalnie pracują na całej swojej długości i to dzięki temu są ćwiczone i wzmacniane. Podeszwy w  butach dziecięcych zimowych powinny być antypoślizgowe i mimo, że dziecko chodzi, biega i skacze głównie w śniegu, to powinny być również odporne na ścieranie - w takie podeszwy są właśnie wyposażone buty zimowe z naszej oferty
  • bez dodatkowego usztywnienia w kostkach - dziecko dzięki temu porusza się zupełnie naturalnie (nie tak jakby było na szczudłach ;) ), nie chce ściągać takich butów (bez usztywnienia).
  • bez dodatkowo usztywnianych zapiętków - tak jak wyżej dziecko może chodzić w butach z usztywnianymi zapiętkami nienaturalnie, a jeśli nawet chodzi w miarę normalnie to mięśnie ścięgna i więzadła na piętkach nie są naturalnie stymulowane i poprzez usztywnienia napięcia tychże mięśni, ścięgien i więzadeł są nienaturalne, inne aniżeli jakby dziecko chodziło na bosaka. 
  • z ociepleniem - tak jak popularne buty zimowe dziecięce tak samo i te typu bosego są oczywiście ocieplane
  • wodoodporne - tak jak popularne buty zimowe dziecięce tak i buciki zimowe typu bosego są wodoodporne
  • z odpowiednią ilością miejsca na szerokość na całej długości stópek - tak na wysokości palców stópek jak i na wysokości śródstopia i  piętek nasze buciki zimowe NIE uciskają i pozwalają stópkom naturalnie rosnąć i wzmacniać się 
  • NIE korygujące naturalnych stópek, nóżek, a także naturalnego chodu, biegu, czy postawy dziecka - ciało dziecka dopiero się kształtuje i dopasowuje się odpowiednio do zadawanych mu bodźców zewnętrznych. Profilowane wkładki na przykład mogą przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. 
  • bez nawet najmniejszych obcasów - obcasy powodują nienaturalne przenoszenie masy ciała na stópki. W bucikach z obcasikami przy przenoszeniu ciężaru (podczas chodu) na stópki pomijana jest praktycznie część śródstopia.
  • bez dodatkowej amortyzacji pięt - dzięki temu stopy dziecka mogą się rozwijać zupełnie naturalnie, tak jakby szkrab chodził na boso. Pięty i całe stópki rosną w siłę adekwatnie do masy ciała dziecka. 
  • lekkie tak jak to tylko możliwe - przemierzając świat w ciężkich butach dziecko zmęczy się szybciej niż w lżejszych

Buty zimowe dla dziewczynki

Buty zimowe dziewczęce powinny mieć wyjątkowy fason i dziewczęcą kolorystykę czy motywy. Najważniejsze jednak jest zdrowie naszej dziewczynki, która najprawdopodobniej w odpowiednim momencie, swojego dorosłego już życia, będzie nosiła dziecko w swoim łonie, a potem na rękach. Te dodatkowe kilogramy będą dużo wygodniej noszone w (i na) zdrowym ciele. Oczywiście to nie jedyny powód dla którego Twoja Pociecha powinna mieć zdrowe stópki i naturalną postawę ciała. Doniesienia naukowe (Dr William Rossi “Children’s Footwear: Launching Site for Adult Foot Ills”) dowodzą, że zdrowe, silne stopy to również zdrowszy kręgosłup. 

Buty zimowe chłopięce

Buty zimowe dla chłopca również powinny stymulować naturalny rozwój ciała poczynając właśnie od stópek. Chłopcy potrafią być uparci i mimo, że są zwykle nieco tężsi od dziewczynek i silniejsi, to im również mogą nie przypasować buty zimowe dla chłopca typu gorset. Takie buty chłopięce zimowe Twój Maluch będzie chciał jak najszybciej ściągnąć, bo będą powodowały u niego zbyt duży do zaakceptowania dyskomfort. Na szczęście jest Bosa Stópka ze specjalnie wyselekcjonowaną ofertą butów zimowych chłopięcych. Twój Berbeć pokocha je za wygodę i jedyne co będzie miał w głowie to beztroskie śnieżne szaleństwa.

 

Podsumowując

Nie jesteśmy gadami i stopy w życiu mamy tylko jedne ;) . Jak odpowiednio nie zadbamy o ich zdrowie, to może to mieć impakt na cały organizm (od kręgosłupa aż po mózg). Jak zadbać o stopy dziecka, aby rosły zdrowe i silne? Otóż pozwolić dziecku korzystać z nich na boso tak często jak tylko to możliwe, a jeśli jest potrzeba założenia dziecku butów np. zimowych to takich, które jak najbardziej pasują do modelu chodzenia na bosaka. 

O ile waga butów, czy ich elastyczność zimową porą mogą nie być idealne i trzeba w tym zakresie iść na pewne kompromisy, to pamiętajcie o tym, żeby wybierać buty odpowiedniej  do stopy dziecka szerokości, z płaską podeszwą i bez wyprofilowanej wkładki.

Pamiętaj też, że buty warto zabezpieczyć  impregnatem do obuwia, by przedłużyć ich żywotność, zwiększyć odporność na wodę i brud.