Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kapcie damskie

( ilość produktów: 11 )
Kapcie dla dorosłych są tak samo ważne jak buty dla dorosłych – nie wybierajmy ich przypadkowo. W wielu sytuacjach spędzamy w nich nawet całe dnie, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Jeśli na naszych stopach znajdują się ciężkie kapcie z twardych tworzyw sztucznych, ma to negatywny wpływ na nasz komfort oraz samopoczucie – w takich kapciach dla dorosłych stopy są zmęczone i często przegrzane, trudno w nich o relaks w domowym zaciszu.
Pamiętaj! Żadne kapcie nie zastąpią nam bosej stopy, chodź boso jak najczęściej się da!

Kapcie dla dorosłych - jakie wybrać?

Kryteria przy wyborze kapci dla dorosłych są bardzo podobne do tych, których należy się trzymać, wybierając buty dla dorosłych. Przede wszystkim kapcie dla dorosłych powinny być elastyczne, aby stopy mogły się w nich swobodnie poruszać. Najlepszym wyborem są kapcie dla dorosłych 100% barefoot, w których stopy czują się niemal tak jak boso. W takich kapciach dla dorosłych nic nie ogranicza naturalnych ruchów stóp. Kapcie dla dorosłych barefoot są też bardzo lekkie, dzięki czemu nie obciążamy nadmiernie stóp, nóg, bioder ani kręgosłupa. Dobre kapcie dla dorosłych powinny być wykonane z naturalnych materiałów, które przepuszczają powietrze, stopy powinny móc w nich swobodnie oddychać.

Kapcie dla dorosłych, jakich unikać?

Kapcie dla dorosłych, w których stopy czują się tak dobrze, jak na bosaka to ideał, jednak większość dostępnych na rynku modeli nie spełnia wymagań obuwia barefoot:
  • posiadają sztywną podeszwę, która ogranicza ruchy i blokuje kontakt z podłożem,
  • są zbyt wąskie w noskach, przez co ściskają palce i mogą się przyczyniać m.in. do powstawania haluksów
  • posiadają obcasy, które negatywnie wpływają na postawę ciała i moga powodować ból kręgosłupa i bioder,
Kapcie dla dorosłych barefoot dają stopom pełną wygodę. Można wręcz zapomnieć, że ma się je na stopach. Zostały skonstruowane w przemyślany sposób - tak, aby nasze stopy mogły zachowywać się jak na bosaka. Jednocześnie w kapciach dla dorosłych barefoot stopy są odpowiednie chronione przed chłodem, skaleczeniami czy poślizgnięciem. Zastanawiasz się dlaczego właściwie w kapciach masz się czuć jak boso? Odpowiedź jest prosta: chodzenie boso to najlepsza rzecz, jaką możemy zrobić dla własnych stóp! Bose spacery przynoszą naszemu organizmowi mnóstwo korzyści: od poprawy ogólnego stanu zdrowia i wypracowanie właściwej postawy ciała, po relaks i zdrowy sen. To właśnie dlatego powstały buty i kapcie dla dorosłych barefoot.

Kupując u nas kapcie dla dorosłych wspierasz rozwój idei Barefoot

Bardzo dziękujemy każdemu Bosostópkowiczowi za zakup kapci dla dorosłych w naszym sklepie. To powoduje, że mamy siłę i środki, by zwrócić uwagę rodziców oraz producentów butów na poważny problem, jakim są źle wykonane oraz źle dopasowane buty u dzieci i dorosłych, a przy okazji szerzymy ideę Barefoot, uwalniając stopy nas wszystkich.
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 3475 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-17
Wspaniałe buciki. Polecam
2024-07-17
super, wszytsko ok
pixelpixel