Darmowa dostawa do paczkomatu od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Buty do przedszkola

( ilość produktów: 80 )
Jeśli szukasz dobrych butów do przedszkola, które spełniają kryteria dziecięcego buta barefoot to dobrze, że tu jesteś! Buty do przedszkola nie różnią się za bardzo od zwykłych elastycznych butów dla dzieci, ale wyselekcjonowaliśmy te buty, które świetnie się sprawdzą w przedszkolu. Podczas wyboru butów do przedszkola warto kierować się takimi samymi kryteriami jak dla butów dziecięcych, które zostały ustalone przez specjalistów. Wszystkie buty do przedszkola dostępne w tej kategorii spełniają te kryteria. W butach do przedszkola typu barefoot maluch będzie czuł się komfortowo przez cały dzień (jeśli buty do przedszkola są odpowiednio dobrane). Co ciekawe, większość modeli nadaje się zarówno do chodzenia wewnątrz – jako kapcie dziecięce, jak i na zewnątrz – jako buty dziecięce w ciepłe dni.
Pamiętaj! Żaden but nie zastąpi bosej stopy, chodź boso tak często, jak się da :)

Jak prawidłowo wybrać buty do przedszkola?

Jak wygląda but do przedszkola nie ma żadnego znaczenia w prawidłowym rozwoju stopy oraz postawy całego ciała! Wygląd powinien zajmować ostatnie miejsce na liście priorytetów "dobrego" buta dla do przedszkola. Najważniejsze jest odpowiednie dopasowanie buta do kształtu stopy dziecka, dlatego przy zakupie butów do przedszkola zwracajmy w pierwszej kolejności uwagę na kształt podeszwy oraz konstrukcji buta względem stopy naszego dziecka. Później dopiero zwróćmy uwagę na jego elastyczność, lekkość, materiały czy wygląd albo kolor. Pamiętajmy, stopa nie może być ściśnięta w bucie. Ważny jest nie tylko rodzaj butów do przedszkola, ale także odpowiedni rozmiar. Za małe lub za duże buty dziecięce są dla malucha nie tylko niewygodne, mogą także przyczynić się do powstania różnych nieprawidłowości oraz deformacji stopy i postawy dziecka. Buty do przedszkola powinny być dobrane uwzględniając rodzaj stopy, a jest ich przynajmniej kilka.

Jeśli trudno Ci dopasować buty dziecięce na wysokość (wysokie podbicie), wybieraj spośród modeli butów do przedszkola z zapięciem na rzepy lub sznurowanych. Takie buty dziecięce można łatwiej dopasować do stóp dziecka.

Czego unikać przy zakupie butów do przedszkola?

Przede wszystkim nie kupuj butów na oko, ich dobre dopasowanie jest kluczowe, wygląd buta do przedszkola nie jest najistotniejszy. Wiele modeli butów do przedszkola dostępnych na rynku nie ma odpowiedniej konstrukcji. Niestety według nas większość butów dziecięcych ściska, obciąża i mocno ogranicza stopy dziecka, a co za tym idzie - deformuje je i zaburza prawidłowy rozwój. Kupując buty do przedszkola, unikaj butów dziecięcych, które:
  • Nie są elastyczne. Buty do przedszkola powinny zginać się w każdym kierunku;
  • Są wykonane z nieoddychających materiałów. Stopy dziecka nie mogą się dusić, pocić ani przegrzewać;
  • Posiadają podwyższenie na wysokości pięty. Buty dziecięce na podwyższeniu destabilizują rosnące stopy dziecka i prowadzą do zaburzeń postawy.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat dobrych butów do przedszkola? Zobacz nasz poradnik.

Kupując u nas buty do przedszkola wspierasz rozwój idei Barefoot

Bardzo dziękujemy każdemu Bosostópkowiczowi za zakup butów do przedszkola dla swojego dziecka w naszym sklepie. To dzięki temu, że mamy szansę i środki, by zwrócić uwagę rodziców oraz producentów butów na poważny problem, jakim są źle wykonane oraz źle dopasowane buty u dzieci i dorosłych, a przy okazji szczerzymy ideę Barefoot, uwalniając stopy nas wszystkich. W tym układzie każdy wygrywa!
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 3282 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-16
Jak zawsze szybko i bez problemu
2024-06-13
Szybka realizacja, spełnienie indywidualnej prośby z wiadomości do zamówienia. Łatwy i szybki zwrot nietrafionej cześci zamówienia.
pixelpixel