• Kapcie niemowlęce

Chcąc założyć dziecku kapcie dla niemowlaka powinniśmy najpierw zasięgnąć albo porady specjalisty np. ortopedy dziecięcego, albo sięgnąć do czasopism naukowych, a na pewno powinniśmy przebadać ten temat. Dlaczego? Dlatego, że stopy dziecięce znacznie różnią się od stóp dorosłych i są znacznie bardziej podatne na czynniki zewnętrzne. To m.in. powody, dla których dzieciom zaleca się chodzenie na boso. Trochę więcej na ten temat w naszym wpisie pt.”Bosa Stópka to zdrowa stópka! Czyli zdrowie stopy w skrócie” oraz w innych wpisach na naszym blogu. No dobrze dzieci powinny chodzić jak najczęściej na boso, ale co jeśli maluch jeszcze raczkuje? Czy nie założyć mu kapci dla niemowlaka żeby ochronić stopy przed zimnem? Czy są jakieś badania na ten temat? Z czasopisma Pediatrics & Child Health, którego artykuł znajduje się również w serwisie Narodowego Instytutu Zdrowia USA dowiadujemy się m.in. że (cytujemy):

  • "Stopy dzieci powinny być w jak największym stopniu pozostawione same sobie."

  • "Obuwie z miękką podeszwą dla ochrony przed otarciami, skaleczeniami i do zapewnienia ciepła stópkom jest odpowiednie."

  • "Komitet Pediatryczny nie akceptuje już dawnego przekonania, że dziecko powinno nosić buty wkrótce po urodzeniu."

Jak widać informacje są nieco sprzeczne, bo z jednej strony obuwie do zapewnienia stopom ciepła jest odpowiednie, a z drugiej dziecko nie powinno nosić obuwia wkrótce po urodzeniu. Bosa Stópka wie, że najczęściej matczyna intuicja nie myli Bosostópkowe Mamy, które w chłodniejsze dni chciałyby założyć kapcie dla niemowlaków swoim maluchom. Właśnie dlatego przygotowaliśmy unikalną ofertę bosych kapci niemowlęcych, które:

  • są wytworzone z bezpiecznych i atestowanych materiałów przeznaczonych dla dzieci, mają one “właściwości oddychające”

  • są skonstruowane tak, aby nie uwierały i nie uciskały zwinnych stópek w żadnym punkcie

  • posiadają bardzo elastyczne podeszwy, takie które każdy berbeć bez problemu zegnie

  • nie krępują nóżek w kostkach, mogą one swobodnie pracować i wzrastać na sile

  • są bardzo lekkie i nie przeszkadzają zbytnio w treningach nóg i stóp ;)

  • są bez profilowanych wkładek czy sztywnych zapiętków

  • są najogólniej rzecz ujmując typu bosego

Możesz ze spokojem przejść do zakupów kapci dla niemowlaków, ale także wszelkiego obuwia z naszego sklepu, a my gwarantujemy, że na pewno nie zaszkodzi Twojemu Dziecku. 

Podsumowując

Raczkujący maluch właściwie nie potrzebuje kapci niemowlęcych, ale ponieważ są stópki, które marzną, rączki, które zdejmują skarpetki, skarpetki, które spadają ze stópek, stópki które się ślizgają itp itd, to czasem kapcie się przydają.

Dlatego dla najmłodszych bosostópkowiczów, jako kapcie niemowlęce proponujemy Ekotuptusie i  Ebooba oraz Attipasy, które sprawią, że dziecko będzie się czuło, jak na boso. Wszystkie zapewnią komfort cieplny zakładane na skarpetkę, lub bez - zależnie od potrzeb dziecka. W wypadku bardzo śliskich nawierzchni najlepiej sprawdzą się Attipasy, a w każdej innej sytuacji (standardowe panele, kafle itp) również skórzana podeszwa (Ekotuptusie).

Jeśli jeszcze nie przekonaliśmy Cię do tego, że nasze obuwie na pewno nie zaszkodzi Twojemu Dziecku, to zachęcamy Cię do skontaktowania się z lekarzem ortopedą dziecięcym w tej kwestii.