• Producent - StonzHistorię Stonz stworzyła Kanadyjka, Liza Will, miłośniczka przyrody i wszelkich przygód swoich dzieci na łonie natury. Liza uwielbiała patrzeć jak jej dzieci świetnie się bawią podczas wspólnego spędzania czasu w lesie, górach, na łąkach, nad jeziorem, rzeką czy strumykiem. Był rok 2004, czyli 21 wiek, ale na rynku nie było obuwia, które spełniałoby szereg warunków stawianych przez Lizę Will, aby wspomniane przygody były jeszcze bardziej pełne. W głowie Lizy zaświtała myśl: “A co gdyby tak samemu zrobić odpowiednie obuwie dla moich dzieci, aby jeszcze dłużej mogły obcować z naturą niezależnie od pogody?”. 


Liza po krótkim namyśle, zaczęła robić odpowiednie dla jej dzieci obuwie w swoim garażu i piwnicy. Buty dziecięce, które robiła miały spełniać i spełniały kilka wymagań:

  • nie mogły się ześlizgiwać z nóg jej dzieci

  • musiały nadawać się na każdą pogodę

  • musiały być komfortowe w użytkowaniu

  • musiały zapewniać odpowiednią temperaturę stóp


Liza w ten sposób stworzyła coś unikalnego na szeroką skalę, a jej produkty znalazły zainteresowanie wśród rodziców. Na początku sprzedawała obuwie dla dzieci swojej produkcji na lokalnym rynku w Vancouver w Kanadzie. Od tego czasu minęło kilkanaście lat, ale zamysł obuwia się nie zmienił. Powstały natomiast linie produkcyjne, gdzie wytwarza się już nie tylko buty, ale również inne akcesoria dla poszukiwaczy przygód, czy to w chłodnych lasach, czy w betonowych dżunglach. Stonz jest unikalną firmą ponieważ produkuje jedynie dla dzieci. Jako jedyny producent w Kanadzie posiada Certyfikat Pediatryczny “Canadian Podiatric Medical Association”, a to za sprawą tego, że firma analizuje potrzeby dzieci. Cytujemy “Myślimy o wszystkim z perspektywy dziecka - zamiast zmniejszać produkty dla dorosłych do mniejszych rozmiarów, nasz zespół dokładnie analizuje kształt, formę i sposób poruszania się każdego dziecka.”. Producent Stonz posiada wiele wyróżnień i nagród, które możesz przeglądać tutaj (klik). Głównym celem firmy Stonz jest umożliwić rodzinom dłuższe przebywanie na zewnątrz wraz z dziećmi, podczas gdy dookoła panują niekorzystne warunki atmosferyczne. 

Buty dziecięce Stonz świetnie się nadają do nauki chodzenia. Polecamy je w okresie Jesienno-Zimowym lub Wiosną. Świetnie spełniają wszystkie wymogi stawiane pierwszym dziecięcym butom: są lekkie, podeszwa jest w 100% elastyczna, stopa dziecka jest niczym nieskrępowana i ma pełen zakres ruchów - co jest warunkiem koniecznym dla jej zdrowego rozwoju. Stonz’y są jedyną taką opcją która godzi wrażenie chodzenia na boso wraz z bardzo dobrą ochroną stopy przed warunkami zewnętrznymi, niską temperaturą oraz wilgocią. Buciki Stonz są przeznaczone do zabaw i wycieczek w terenie (trawa, piasek, śnieg), ale również na dłuższe wypady na miasto. Należy przy tym pamiętać, że ich wodoodporność jest ograniczona ze względu na konieczność zapewnienia skórze możliwości oddychania. Wejście w kałużę lub bardzo mokrą trawę może doprowadzić do przemoknięcia materiału. Można je zabezpieczyć poprzez impregnację. Ocieplone wkładkami Sherpa Linerz gwarantują świetną zabawę w naprawdę zimne dni oraz na śniegu. Z uwagi na wysoką cholewkę i dobre zamocowanie na stopie sprawdzają się jako buciki do raczkowania, polecają je również chustujące mamy.