• Producent - Tikki

 

Tikki, czyli “historia butów stworzonych z miłości do swojego dziecka”. 

Historię Tikki tworzą Adrian i Maria z Rumunii, którzy byli zawziętymi informatykami i pracowali dla korporacji wytwarzającej oprogramowanie. Był rok 2008 i okres tuż przed tym, jak ich najstarsze dziecko, syn Stefan zaczął chodzić o własnych siłach. Adrian i Maria natrafili na minimalistyczne obuwie typu barefoot, które wywarło na nich wrażenie. Jak mówią do dzisiaj: “każda para takich butów ma niezwykły potencjał:  jest korzystna dla naturalnego, nieograniczonego rozwoju stóp i jest kochana przez rodziców i dzieci”. Poszukiwanie butów typu barefoot stało się dla Marii i Adriana hobby, którym dzielili się ze swoimi przyjaciółmi. Pierwsze buty, które stworzyli, specjalnie na pierwsze kroki Stefana są nadal dostępne do zakupu, od tego czasu praktycznie nic się w nich nie zmieniło.


(Poznaj Tikki Ziggy, które są (poza podeszwą) w całości wykonane z naturalnej skóry. Są tak zaprojektowane, żeby pierwsze kroki odbywały się jak najbardziej naturalnie.) Od tej pory w głowach Marii i Adriana zawitała nowa idea Tikki, czyli idea “ukochanych butów dziecka i rodziców” i została w rodzinie po dziś dzień. Małżeństwo zaczęło tworzyć coraz to nowe obuwie na coraz to nowe potrzeby swojego syna. Stefan dorastał, a wraz z tym rosły jego stopy, które trzeba było zabezpieczać w coraz to nowe buty. Stefan poszedł do przedszkola, uposażony w zupełnie nowe pomysłowe bose buty zaprojektowane i wykonane przez rodziców, były to takie buty, które nie przemakały w łazience. Do 2009 roku, do momentu kiedy to narodziła się Teodora, Maria i Adrian zdobyli już doświadczenie w robieniu prostych, minimalistycznych bosych butów. Nasze małżeństwo było już w stanie wykonać ulepszone buty w nowym projekcie oraz wzorze dla Teodory. Przy tym procesie twórczym pomocni byli przyjaciele naszego małżeństwa, którzy również dostrzegli ogromny potencjał i wiele zalet koncepcji bosych butów. Z radością przyznali, że również ich dzieci znajdują w butach Tikki z aplikacjami zwierzątek, najlepszych towarzyszy zabaw i są to ukochane, najdroższe im buty jakie posiadają. Te fakty przemówiły do Marii i Adriana i dały im odwagę aby nadal wytwarzać własne bose obuwie. Stefan dorastając wymagał coraz to więcej od obuwia, które musiało wytrzymać jego harce, grę w piłkę, bieganie i podboje podwórka. Wtedy to powstało obuwie z gumową, ale za to bardzo elastyczną podeszwą. (To obuwie jest dostępne w naszym sklepie, a są to sandały dziecięce Tikki oraz Tikki Aranya.) Na zimniejsze dni nasze małżeństwo stworzyło gamę butów z naturalnym futrem. Grono zainteresowanych, również zakochanych w tego rodzaju butach rosło. Kolejnym krokiem było już tylko stworzenie obuwia dla nastolatków i dorosłych. Dzięki tym butom Maria i Adrian zapomnieli o bólu pleców i odkrywali na nowo znaczenie słowa komfort, jako, że buty Tikki ich własnej produkcji nie uciskały (i po dziś dzień nie uciskają) stóp w żadnym punkcie.


W 2016 roku przyszedł na świat Mateusz. W tym roku właśnie nasza rodzina twórców obuwia Tikki, dała sobie chwilę wytchnienia,  jako, że rodzinę stawiają na pierwszym miejscu. Buty, które miały powstać już powstały i cieszyły się sporym uznaniem wśród ich użytkowników. A to wszystko dzięki rodzicielskiej miłości i trosce o jakże istotne stopy, mające wpływ na zdrowie kręgosłupa, postawę i inne. 

Dla Bosej Stópki najważniejsze jednak jest, że buty producenta Tikki spełniają wszystkie wymogi dla bosych butów i są wykonane z materiałów bardzo dobrej jakości. To właśnie dlatego znajdują się w naszej ofercie.  Każda para jest ręcznie szyta w rodzinnej manufakturze w Rumunii. Elastyczna podeszwa i szerokość bucików dają stopie swobodę i umożliwiają jej pełen zakres ruchów, a w konsekwencji w niczym nie zaburzają jej naturalnego, zdrowego rozwoju.