Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Stonz innowacyjne śniegowce dziecięce

2021-10-28
Stonz innowacyjne śniegowce dziecięce

Lekkie i wygodne buty na śnieg, mróz i wilgoć dla malucha, które jednocześnie dobrze chronią przed zimnem - czy to możliwe? Owszem! Jest pewna marka, która idealnie spełnia wszystkie te wymagania. Firmę tę założyła mama kilkorga dzieci, której brakowało odpowiednich butów dla malucha na spacery po śniegu, deszczu i błocie. Z tego artykułu dowiesz się:

Śniegowce dziecięce STONZ - poznaj ich historię
Śniegowce dziecięce STONZ - polecane przez specjalistów z Canadian Podiatric Medical Association
Zalety elastycznych śniegowców dziecięcych STONZ
Śniegowce dziecięce STONZ – nie tylko na zimę, ale też na jesień i wiosnę
Śniegowce dziecięce STONZ - wybierz spośród dwóch modeli: Toddler i Puffer
Elastyczne buty dla malucha STONZ – rozwiewamy wątpliwości
Jak dobrać rozmiar śniegowców dziecięcych STONZ?

Śniegowce dziecięce STONZ nie są zwykłymi butami. Już na pierwszy rzut oka widać, że są nieco inne niż wszystkie. Ich nietypowy wygląd wiąże się bezpośrednio z niezwykłą funkcjonalnością. Warto poznać je bliżej!

Śniegowce dziecięce STONZ - poznaj ich historię

Innowacyjne śniegowce dziecięce stworzyła Liza Will – kanadyjka, miłośniczka przyrody, kochająca spacery i zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu, propagatorka idei barefoot.

Liza często spacerowała ze swoim kilkumiesięcznym synem po kanadyjskich lasach. Wychodzili na zewnątrz nie tylko kiedy świeciło słońce, ale też w bardzo duży mróz i w ponure dni przysłonięte mgłą i wilgocią. Lisa nie chciała zakładać swojemu dziecku ciężkich i sztywnych śniegowców dziecięcych, od których jego stopy czułyby się skrępowane. Okrywała je więc kawałkami miękkich ciepłych tkanin. Kiedy na jednym ze spacerów spotkała mamę, której dziecko miało na stopach woreczki z filcu, zdała sobie sprawę z faktu, że dobre śniegowce dziecięce, w których maluch będzie czuł się swobodnie i w których będzie mógł bezpiecznie obcować z naturą w zimie, to produkt, którego brakuje na rynku. Liza Will postanowiła, że wypełni tę lukę rynkową. Rozpoczęła od domowej produkcji - we własnym w garażu. Buty wykonywała według przemyślanego projektu, starannie i z dobrych materiałów. Jej unikatowe śniegowce dziecięce szybko stały się popularne.

rękawiczki dla dzieci stonz mittz sklep z butami dla dzieci bosa stopka

Dziś firma STONZ jest rozpoznawalną marką w wielu krajach świata. Cenioną przez rodziców różnych narodowości. Oferta marki STONZ jest szeroka - wśród butów dla dzieci znaleźć można: różne modele śniegowców dziecięcych, w tym buty do -50°C, innowacyjne rękawiczki dziecięce, a także kalosze z naturalnego kauczuku. Zarówno buty dla dzieci, jak i rękawiczki dla dzieci STONZ dostępne są od najmniejszych rozmiarów niemowlęcych, do rozmiarów dziecięcych.

Śniegowce dziecięce STONZ - polecane przez specjalistów z Canadian Podiatric Medical Association

Śniegowce dziecięce STONZ zostały stworzone z myślą o dzieciach, które są na etapie nauki chodzenia i dla tych, które już samodzielnie chodzą. Buty dla dzieci STONZ są w pełni bezpieczne dla rozwoju stóp. To produkt certyfikowany przez Canadian Podiatric Medical Association.

certyfikat kanadyjskiego towarzystwa podologicznego-lekarz radzi bosa stopka sklep z butami dla dzieci

Śniegowce dziecięce Stonz wyposażone są w maksymalnie elastyczną podeszwę - taką, którą zgina się we wszystkich kierunkach. Dzięki temu stopy dziecka mogą swobodnie pracować i naturalnie się rozwijać. Buciki są też bardzo miękkie. Wszystko to sprawia, że maluch czuje się w nich prawie tak jak boso.

Śniegowce dziecięce Stonz nie mają sznurówek - bucik dopasowuje się do stopy za pomocą dwóch łatwo regulowanych gumek - dzięki temu można optymalnie wyregulować zacisk, tak by maluch czuł się dobrze. W śniegowcach dziecięcych Stonz nic nie zaburza prawidłowego rozwoju dziecka.

Zalety elastycznych śniegowców dziecięcych STONZ

elastyczne śniegowce dziecięce na zimę dla dzieci do nauki chodzenia stonz

Śniegowce dziecięce STONZ nie są zwykłymi butami. Mają szereg zalet. To wlaśnie te zalety przekonały Kanadyjskie Towarzystwo Podologiczne to opatrzenia butów specjalnym certyfikatem bezpieczeństwa.

Zalety śniegowców dziecięcych Stonz Booties:

  • Są to tzw. „buty barefoot”, czyli buty, w których maluch czuje się jak na boso – nic go, nie obciąża, nie uciska i nie ogranicza.
  • Są zgodne z wymaganiami nałożony na buty dziecięce przez American Academy of Pediatrics.
  • Zimowe buty dziecięce STONZ w żaden sposób nie zaburzają prawidłowego rozwoju dziecięcych stóp.
  • Mają miękką antypoślizgową podeszwę, którą podolodzy i pediatrzy szczególnie zalecają dzieciom w okresie rozwoju – dzięki niej maluch może za pomocą stóp odbierać bodźce czuciowe i tym samym lepiej poznawać i rozumieć otoczenie oraz własne ciało.
  • Takie buty pomogą maluchowi stawiać pierwsze kroki – antypoślizgowa podeszwa to duże ułatwienie.
  • Dzięki specjalnej - opatentowanej - konstrukcji butów, bez zamków, klamerek czy sznurowadeł, nadzwyczaj łatwo się je zakłada.
  • Mocowanie butów za pomocą dwóch gumek sprawia, że nie spadają ze stóp dziecka nawet podczas intensywnego ruchu.
  • Buty są bardzo łatwe w czyszczeniu. Można je nawet wysuszyć w suszarce.
  • To bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych, ciężkich i sztywnych, butów zimowych.
  • Specjalny kształt obuwia pozwala na zakup większego rozmiaru – w ten sposób dziecko może je nosić nawet przez 3 sezony.

Śniegowce dziecięce STONZ – nie tylko na zimę, ale też na jesień i wiosnę

Śniegowce dziecięce Stonz Booties to buty dla malucha nie tylko na zimę - można je nosić aż przez 3 sezony: wiosnę, jesień i zimę. W zależności od pogody, można zakładać je na skórzane kapcie dla dzieci, skarpetki lub na bose stopy. A jeśli na zewnątrz panuje naprawdę duży mróz, wystarczy ocieplić śniegowce dodatkowo wkładkami Sherpa Liners (lub wybrać model butów dziecięcych Stonz Puffer, który już ma dodatkowe ocieplenie). W ten sposób nigdy już nie będziecie rezygnować ze wspólnego spaceru!

elastyczne śniegowce dziecięce na różne pory roku

Śniegowce dziecięce STONZ - wybierz spośród dwóch modeli: Toddler i Puffer

Oba modele śniegowców dziecięcych Stonz Booties zostały stworzone tak, by maksymalnie ułatwić rodzicom ich zakładanie. Szeroki otwór umożliwia proste i szybkie założenie bucika zarówno na bosą stopę i skarpetkę, jak i na skórzany kapeć oraz wkładkę izolacyjną Stonz Liners. Unikalna konstrukcja śniegowców dziecięcych STONZ - z dwoma gumkami - umożliwia dopasowanie butów do każdego rodzaju stóp.

Górna warstwa śniegowców dziecięcych STONZ została wykonana z wiatro i wodoodpornego nylonu 600D. Wnętrze butów wyłożone jest polarem. Dzięki temu małe stópki zawsze pozostają ciepłe i suche.

Śniegowce dziecięce STONZ Toddler

Śniegowce dziecięce Stonz Booties Toddler wyróżnia przede wszystkim świetna podeszwa – odpowiednia nie tylko dla niemowląt, ale także dla dzieci, które już chodzą. To Podeszwa PLUSfoam, która została stworzona w 100% z materiałów przetwarzalnych oraz z materiałów z recyklingu. Podeszwa w śniegowcach dziecięcych Stonz Toddler jest antypoślizgowa, bardzo lekka i odporna na ścieranie. To sprawia, że maluch może w nich chodzić także po twardych nawierzchniach, tj. miejskie chodniki.

Śniegowce dziecięce Stonz Toddler sprawdzą się jako buty zimowe do nauki chodzenia, ponieważ zapewniają stopom pełną swobodę ruchów. Jednocześnie gwarantują duży komfort cieplny. W mniej mroźne dni śniegowce dziecięce STONZ Toddler można zakładać dziecku na skarpetkę, a w te bardzo bardzo mroźne na skórzane kapcie dziecięce. Można też dokupić specjalną wkładkę ocieplającą - dedykowana śniegowcom dziecięcym STONZ: Sherpa Liners. Lub zdecydować się na model Puffer z większym ociepleniem.

kształt elastycznych sniegowcow dla dzieci bosa stopka buty dla dzieci barefoot buty dla dzieci zimowe

Śniegowce dziecięce Stonz Toddler Puffer

Śniegowce dziecięce Stonz Booties Toddler Puffer to zimowe buty dla dzieci ze 100% elastyczną podeszwą. Lecz podeszwa PlusFoam® jest nie tylko elastyczna, ale też bardzo miękka, daje więc wrażenie chodzenia boso. Model śniegowców dziecięcych Stonz Puffer to buty puchowe - przeznaczone z myślą o późnej jesieni oraz o zimie. Specjalny puchowy materiał nie tylko świetnie utrzymuje ciepło w butach dziecięcych, ale także pozwala stopom oddychać. Śniegowce dziecięce Puffer są łatwe w zakładaniu dla każdego rodzaju stóp - bez względu na wysokość podbicia czy pulchność stopy lub łydki. Bucik trzyma się pewnie na nodze dzięki specjalnym gumkom. Dużym plusem butów jest również bardzo łatwe czyszczenie. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką. Można je też włożyć do pralki, a nawet wysuszyć w suszarce.

elastyczne sniegowce stonz booties puffer bosa stopka buty dla dzieci

Oba modele śniegowców dziecięcych STONZ są świetny wborem dla wszystkich dzieci dopiero rozpoczynających swoją przygodę z chodzeniem i dla dzieci już chodzących samodzielnie.

Jeśli Twój maluch jeszcze nie chodzi i na spacerach siedzi w wózku lub w chuście, dobrym wyborem będą też buty zimowe dziecięce Thermo Booties od marki Playshoes. W takich bucikach małe stopy w czasie spoczynku - w wózku, w chuście lub w nosidełku - pozostaną zawsze ciepłe, a jednocześnie będą mogły się swobodnie poruszać.

elastyczne buciki dla malucha bosa stopka buty dla dzieci barefoot playshoes

UWAGA: Stonz Booties nie są w 100% wodoodporne, choć są wykonane materiałów odpornych na działanie wody. Całkowita wodoodporność w pełni pozbawiłaby by buciki oddychalności. Szyte części śniegowców dziecięcych musiałyby być klejone przy użyciu substancji chemicznych. Dlatego polecamy dodatkowo zabezpieczyć buty specjalnym środkiem do odzieży zimowej, np. Nano Impregnatem.

W Bosej Stópce dostępne są nie tylko impregnaty do butów ale również preparat do odświeżania obuwia, balsam do pielęgnacji skóry naturalnej i syntetycznej oraz płyny czyszczące. Wszystkie są produkowane w Polsce i są całkowicie neutralne środowiskowo.

rękawiczki dzieciece stonz zima wodoodporne bosa stopka

Rękawiczki dziecięce STONZ do kompletu ze śniegowcami dziecięcymi

Jeśli spodobały Wam się śniegowce dziecięce STONZ, do kompletu możecie dobrać też rękawiczki dla dzieci STONZ. Bo co to byłaby za zima bez dobrych rękawiczek, w których można lepić kulki ze śniegu i do woli zanurzać w nim małe łapki? Rękawiczki dziecięce STONZ są lekkie i wodoodporne. Chronią nie tylko dłoń, ale i rękę malucha powyżej nadgarstka. Mają podobne mocowanie (za pomocą gumek), jak śniegowce, dzięki czemu śnieg nie dostaje się do wnętrza rękawic. Rękawiczki dla dzieci STONZ to idealne rozwiązanie dla najmniejszych miłośników śnieżnych zasp.

rękawiczki dla dzieci Stonz Mittz Infant bosa stopka sklep z butami dla dzieci

Więcej o rękawiczkach dziecięcych Stonz przeczytasz w naszym artykule: „Rękawiczki dziecięce do zadań specjalnych”.

Elastyczne buty dla malucha STONZ – rozwiewamy wątpliwości

Jako, że śniegowce dziecięce STONZ są naprawdę inne niż pozostałe dostępne na rynku buty zimowe dla dzieci, wokół nich pojawia się wiele pytań. Odpowiadamy na nie!

Jak dobrać rozmiar śniegowców dziecięcych STONZ?

Przed zakupem nowej pary butów dziecięcych, nie sugerujmy się rozmiarem butów innej marki, które maluch nosił do tej pory. Oznaczenie rozmiarów butów dziecięcych często jest nieco odmienne u poszczególnych producentów. Najlepszym sposobem na prawidłowy dobór rozmiaru jest jest zmierzenie dziecku stopy. Najdokładniej zrobimy to za pomocą sznurka, który później można zmierzyć metrówką lub linijką.

Chcesz wiedzieć więcej na temat prawidłowego pomiaru stóp dziecka?

Jak zdecydować, jaki rozmiar śniegowców dziecięcych STONZ wybrać?

Kanadyjscy rodzice, którzy już od wielu lat z powodzeniem korzystają z butów dla dzieci marki STONZ, wypracowali świetną metodę właściwego doboru rozmiaru - w 3 krokach:

1. Zmierz dziecku stopę.
2. Do miary dodaj 1cm.
3. Wybierz rozmiar, który pasuje do wyniku.

Na przykład: długość stopy 13 cm + 1 cm = 14 cm. Wybierz buty w rozmiarze L – 14,5 cm.

UWAGA: Jeśli planujecie kupić śniegowce dziecięce STONZ razem z wkładką, do długości stopy dziecka, trzeba doliczyć 2 cm i na tej podstawie wybrać rozmiar.

Dlaczego warto kupić wkładki Stonz Sherpa Liners?

Wkładki Sherpa Liners zostały zaprojektowane przez producenta na życzenie rodziców, którzy potrzebowali wygodnego rozwiązania - butów, które nadadzą się zarówno na chłodne, jak i bardzo zimne dni - bez konieczności rozważania ilości warstw skarpetek dla dziecka.

W odpowiedzi powstała jedna, idealnie dopasowana do buta, wkładka Sherpa Liners.

elastyczne śniegowce dziecięce z ociepleniem stonz wkładka liner sharpem

Wkładki zapewniają świetną izolację termiczną, perfekcyjnie dopasowuje się do śniegowców dziecięcych STONZ w tym samym rozmiarze. A gdy podwiniemy wkładkę w górnej części buta, sprawiają, że buciki pięknie się prezentują.

Jaki dobrać rozmiar wkładki do śniegowców dziecięcych STONZ?

Wkładka Liners zajmuje łącznie około 1 cm wewnątrz śniegowców STONZ. Wkładki są w pełni dopasowane do Booties w tym samym rozmiarze, np. śniegowce dziecięce STONZ w rozmiarze L i wkładka w rozmiarze L, tworzą idealną parę. Kupując śniegowce dziecięce STONZ razem z wkładką, możecie też skorzystać z doboru rozmiaru Booties w trzech krokach:

1. Zmierz dziecku stopę.
2. Do miary dodaj 2cm.
3. Wybierz rozmiar, który pasuje do wyniku.

Na przykład: długość stopy 12 cm + 2 cm = 14 cm. Wybierz śniegowce STONZ w rozmiarze L – 14,5 cm i wkładkę w tym samym rozmiarze.

śniegowce dzieciece barefoot bosa stopka sklep z butami dla dzieci

Czy wkładki Liners są sprzedawane oddzielnie?

Tak, śniegowce STONZ i wkładki do nich są oferowane oddzielnie. Dzięki temu każdy może samodzielnie zdecydować jak ciepłe mają być buciki jego dziecka. Śniegowce STONZ, bez wkładki, mają wewnątrz wyściółkę z polaru, która zapewnia małym stopom podstawową izolację termiczną. W zależności od temperatury na zewnątrz, można dobrać do nich skarpetkę lub miękkie kapcie dziecięce. Wkładki Liners najlepiej stosować przy bardzo niskich temperaturach, aby niepotrzebnie nie przegrzewać stóp dziecka.

Śniegowce dziecięce Stonz – czy nóżka się w nich nie krzywi?

Koncept śniegowców dziecięcych Stonz jest wyjątkowy – totalnie elastyczna podeszwa, oraz cholewka wykonana z wiatro i wodoodpornego materiału, brzmią idealnie.

Jednak w związku z tym, że Stonzy są szerokie, stópka ma w nich bardzo dużo miejsca. Dlatego bucik może się nieco na nodze obrócić, ale to tylko wrażenie wizualne – w środku stopa układa się naturalnie, tak, jak potrzebuje. Miękkie i elastyczne śniegowce dziecięce Stonz w żaden sposób jej nie odkształcają ani nie wykrzywiają. Nóżki i stopy w Stonzach zachowują się tak, jak boso – w sposób odpowiadający ich fizjologii na danym etapie rozwoju.

Masz dodatkowe pytania odnośnie śniegowców dziecięcych lub szukasz innych zimowych butów dziecięcych? Zapoznaj się z naszym artykułem.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 3475 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-17
Szybka realizacja zamówienia
2024-07-17
Wspaniałe buciki. Polecam
pixelpixel