Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Feelmax

( ilość produktów: 9 )
Historia producenta Feelmax zaczęła się od regularnie uprawianych przez rodzinę Pulkka bosych spacerów. Spacery odbywały się po piaszczystej plaży jeziora Maaninka w Finlandii. Rodzina Pulkka je uwielbiała. Nawet krótka bosa przechadzka, po piasku i drobnych kamyczkach, niesamowicie ich relaksowała i poprawiała im samopoczucie. To zamiłowanie do bosych spacerów przełożyło się na stworzenie zupełnie innowacyjnych butów, które miały pozwolić stopom na naturalny niczym nieskrępowany ruch. 

Wszystko zaczęło się od skarpetek

Firma Feelmax powstała w 1993 roku. Początkowo w ofercie nie było jednak butów, a przede wszystkim pięciopalczaste skarpetki. Skarpetki, które wówczas produkowała marka Feelmax, stały się ulubionymi skarpetkami znanego fińskiego snowboardzisty. Sportowiec potrzebował również butów do treningu i poprosił producenta o stworzenie dla niego specjalnego obuwia, w których czułby się jak na boso. Założycielom firmy bardzo spodobał się ten pomysł, w końcu sami byli miłośnikami chodzenia boso. W ten sposób w 2006 roku zostały wyprodukowane buty z ultracienką o grubości 1mm – gumową podeszwą, wzmocnioną dodatkowo kevlarem. Buty znalazły rzesze wielbicieli i były chętnie kupowane. 

Innowacyjne buty dla dzieci

Choć klientom spodobało się innowacyjne obuwie, właściciele sklepów podchodzili do niego z rezerwą. Były to bowiem buty dotąd na rynku niespotykane. Na szczęście Feelmax nie dał za wygraną. Marka wszystkimi możliwymi kanałami dystrybuowała swoje produkty. “Teraz – jak pisze Feelmax na swojej stronie – społeczeństwo odkrywa prawdę. Wiele badań, przeprowadzonych na uniwersytetach na całym świecie, dowodzi, że nie ma naukowych przesłanek ku temu, że nasze stopy potrzebują sztucznej amortyzacji wbudowanej w obuwie. W badaniach odkryto natomiast, że ludzkie ciało ma własny doskonały system pochłaniania wstrząsów”. Feelmax na każdym kroku zachęca nas do powrotu do korzeni, twierdząc, że matka natura stworzyła człowieka wraz ze stopami w sposób idealny.

Buty dla dzieci cenione i nagradzane

W 2009 roku w USA, tuż po publikacji bestsellera Christophera McDougalla “Born to Run”, nastał boom na chodzenie na boso. Idea rozprzestrzeniła się również na inne zachodnie kraje. Tym samym, marka Fellmax stała się ceniona i rozpoznawalna.Marka nie tylko utrzymuje się na rynku, ale i nieustannie rozwija. Do 2011 roku Feelmax posiadał już kilka patentów na buty własnej produkcji i nie przestawał składać kolejnych wniosków patentowych. Koncepcja ich butów została nagrodzona za innowacje. Dziś Feelmax sprzedaje swoje produkty na całym świecie. Nie ma w tym nic dziwnego, buty Feelmax są bowiem nadzwyczaj elastyczne i ultralekkie. Wykonane z wysokiej jakości, trwałych i bezpiecznych materiałów. Elastyczne i zapewniające bardzo dobrą przyczepność. To buty sportowe, zaprojektowane specjalnie z myślą o aktywnych dzieciach. W obuwiu Feelmax maluch może bezpieczne biegać i skakać.
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 3475 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-19
Obsługa sprawna, paczka przyszła w rozsądnym czasie i poprawnie zabezpieczona.
2024-07-17
Szybka realizacja zamówienia
pixelpixel