Darmowa dostawa do paczkomatu od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Reima

( ilość produktów: 13 )
Hyvää paivää! A może bucik na przekąskę? Który producent butów dziecięcych może pochwalić się tak wysokim bezpieczeństwem swoich produktów, że można je żuć? W tym przypadku mowa o dobrze znanym, fińskim producencie odzieży i butów dla dzieci Reima, który w tym roku obchodzi swoje 80 urodziny!

80 lat doświadczenia w produkcji odzieży i butów dziecięcych

Reima jest marką, która narodziła się w 1944 roku w małym mieście Kankaanpää w południowo-zachodniej Finlandii. Choć Finlandia wszystkim kojarzy się z chłodem, to w południowej części są nie tylko srogie, mroźne zimy, ale i gorące lata z temperaturami nawet do ok. 30°C! Tak szeroki zakres temperatur i otoczenie lasów i jezior dają idealne warunki do tworzenia odzieży i butów dla dzieci na każdą pogodę. Od dziesięcioleci Reima pracuje nad polepszaniem jakości i odpowiedzialności środowiskowej tak, aby m.in. ich buty dla dzieci były tworzone z najwyższej jakości materiałów przyjaznych środowisku i przy tym były trwałe oraz komfortowe, a przede wszystkim spełniały swoją funkcję ochronną i dawały wolność ruchu.

Innowacyjne technologie w butach dziecięcych Reima

Dostępność materiałów jakichkolwiek w czasie powojennym była bardzo niska, dlatego początkowo Reima przerabiała stare zimowe kombinezony wojskowe na ubrania robocze dla kobiet. Następnym krokiem była odzież outdoorowa nadająca się do sportów i innych aktywności na łonie natury, ze szczególnym naciskiem na ubrania dla dzieci. Lata 50. XX w. były czasem rozkwitu Reimy. To wtedy zaczęli produkcję własnych, trwałych materiałów, ponieważ na rynku nie mogli znaleźć żadnych spełniających ich wymagania. Od lat 60. XX w. Reima rozpoczęła zagraniczną ekspansję, powoli rezygnując z odzieży dla dorosłych i skupiając się bardziej na najmłodszych odbiorcach. Na przełomie XX i XXI w. Reima z dumą zaprezentowała światu rewolucyjną, trwałą, oddychającą, wiatro- i wodoodporną technologię Reimatec, która po chwili stała się synonimem jakości. W końcu nadszedł rok 2004, w którym Reima wypuściła swoje pierwsze buty dziecięce i całkowicie porzuciła tworzenie produktów dla dorosłych. Od tego czasu buty dla dzieci Reima ulegały ciągłym zmianom, ale cel pozostawał jeden - buty dziecięce mają być funkcjonalne oraz zapewniać bezpieczeństwo i radość noszenia, niezależnie od warunków pogodowych.

Buty dla dzieci Reima, gwarancja jakości

Reima jest producentem, który nie tylko dba o wysoką jakość swoich produktów, ale też o to, by ich produkcja przebiegała w sposób etyczny i z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Reima bardzo poważnie podchodzi do tych kwestii, dlatego też zdobywają certyfikaty, a każdy z dostawców musi przejść co najmniej audyt w zakresie przestrzegania praw człowieka. Co więcej, publikują ogólnie dostępną, kompletną listę dostawców tkanin oraz fabryk, w których szyte są ich produkty.
Reima nieustannie pracuje nad obniżeniem emisji gazów cieplarnianych oraz podwyższaniem zawartości w swoich produktach materiałów pochodzących z recyklingu, pochodzenia organicznego czy spełniających standardy odpowiedzialnego pozyskiwania np. wełny.
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 2704 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-15
Wszystko szybko i bez problemu:)
2024-04-14
Jak zawsze realizacja zamówienia szybka i bezproblemowa. Jedne z zamówionych butów musiałam zwrócić, ten proces również przebiegł bardzo sprawnie. Serdecznie polecam Bosą Stópkę :)
pixelpixel