• Water shoes

Buty do wody dla dzieci

Dziecięce szaleństwo w wodzie ma swoje prawa i nic nie może przeszkadzać w zażywaniu beztroskich kąpieli. A Ty jak sądzisz? Czy słowa kierowane w kierunku dziecka “uważaj na szkło” mają jakikolwiek sens, gdy dziecko jest zanurzone w wodzie po same pachy? ;) Może miałyby gdyby nasze dzieci byłby wyposażone w jakiegoś rodzaju radary, czy inne urządzenia wykrywające szkło, przy stopach. Dzieci natomiast jedyne co mają, to beztroskie myśli w głowach i najlepiej jakby wspominały swoje dzieciństwo dobrze- pomyśli każdy rodzic. Tacy rodzice mają trafiony pomysł, żeby kupić swojemu maluchowi buty do wody, w których dziecko będzie mogło nawet uczyć się pływać. Takie buty zapewnią bardziej beztroskie chwile spędzone nad wodą i to dobry pomysł żeby takie nabyć. Szkło, jeżowce, czy ostre muszle to oczywiście nie jedyny powód do zakupu butów do wody dla dziecka. Kolejnym powodem aby zaopatrzyć dziecko w buty do wody jest kamienista plaża. My dorośli znamy ten ból chodzenia po małych kamyczkach (prawie jak chodzenie po klockach lego). Mamy plażę skalistą i kamienistą? Bardzo proszę to kolejny powód, bo wystające skałki mogą mieć ostre zakończenia. Kolejnym dobrym powodem do zakupu butów do wody dla dziecka może być gorąca piaszczysta plaża, po której nawet my dorośli ze swoimi lepiej zbudowanymi stopami mamy dyskomfort chodzić. Kolejny powód to mokre i śliskie kafelki na brzegu basenu, a jeśli już o basenie mowa, to istotną funkcją jaką pełni takie obuwie to ochrona przed grzybami i bakteriami. Nasze buty do wody nadadzą się na każde przeciwności i sprawdzą się doskonale w wyżej wymienionych warunkach. Podeszwa jest gumowa co zapewnia lepszą przyczepność do mokrych kafelek niż naga stopa. Gumowa podeszwa butów będzie również doskonałą izolacją przed żarzącym się gorącym piaskiem, brukiem, marmurem i każdą inną parzącą nawierzchnią. Dobra podeszwa poradzi sobie bez problemu ze szkłem czy jeżowcami.

Wybierając buty do wody dla swojego dziecka pamiętaj aby:

  • dobrze trzymały się na nogach - żeby podczas pływania nie spadały ze stóp
  • miały elastyczną podeszwę i całe były uszyte tak, żeby nie krępowały ruchów stopy i palców
  • podeszwa była wytrzymała, tak aby nie były jej straszne ostre kamienie, szkło i jeżowce

Wszystkie buty do wody z naszej oferty są typu barefoot i spełniają założenia dla obuwia dziecięcego nadane przez American Academy of Pediatrics oraz wytyczne z czasopisma Pediatrics Child Health, którego artykuł opublikowano również w serwisie Narodowego Instytutu Zdrowia USA

Jeśli jeszcze nie przekonaliśmy Cię do tego, że nasze obuwie na pewno nie zaszkodzi Twojemu dziecku, to zachęcamy Cię do skontaktowania się z lekarzem  ortopedą dziecięcym w tej kwestii.