Darmowa dostawa do paczkomatu od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lekkie i elastyczne buty dla dzieci na jesień

2023-09-18
Lekkie i elastyczne buty dla dzieci na jesień

Z jednej strony złota polska jesień, z drugiej jesienna plucha i poranne przymrozki. I oczywiście - potrzeba nieskrępowanej zabawy! Jak wybrać dobre buty dziecięce, które spełnią wszystkie jesienne potrzeby? 

Żeby pomóc Ci wybrać dobre buty dla dziecka na jesień przygotowaliśmy mini-poradnik oraz przewodnik po ofercie elastycznych butów dziecięcych z Bosej Stópki.

Jesienne buty dziecięce - dlaczego to ważne, żeby wybrać odpowiednie?

Może się wydawać, że wybór jesiennych butów dziecięcych nie będzie tak samo istotny, jak wybór kapci dla dzieci czy butów dla dzieci do szkoły. Nic bardziej mylnego. 

W tym okresie dzieci wprawdzie spędzają mniej czasu na zewnątrz, ale nie mają już okazji do chodzenia boso tak często jak latem. Na spacer czy plac zabaw będą potrzebne odpowiednie buty dla dzieci.

Eksplorowanie świata jesienią jest dla Twojej pociechy nie lada atrakcją. Chodzenie po suchych liściach, zbieranie skarbów jesieni i obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie - to wszystko wiąże się ze spacerami i zabawą. Dlatego nic nie powinno zakłócać swobody ruchów i właściwego rozwoju stóp.

Przy wyborze odpowiednich jesiennych butów dziecięcych należy wziąć pod uwagę to, jaką rolę spełnia obuwie dziecięce w tym okresie roku. Buty jesienne dla dzieci mają za zadanie zabezpieczyć stopy przed chłodem, skaleczeniami oraz przemoczeniem. Nie powinny przy tym zakłócać swobodnego ruchu, a w konsekwencji naturalnego rytmu rozwoju (chyba, że specjalista zaleci inaczej). 

Jesienne buty dla dzieci a rozwój stóp 

Co należy mieć na uwadze wybierając odpowiednie jesienne buty dla dzieci - nie tylko te pierwsze, ale każde następne?

Stopy dziecka to bardzo delikatna materia, a ich rozwój to nie tylko kwestia kilku lub kilkunastu pierwszych miesięcy życia. Proces ten trwa aż do około 18. roku życia - dopiero wtedy stopa jest w pełni dojrzała i ukształtowana. Przez pierwsze miesiące życia składa się głównie z chrząstki, a samo kostnienie trwa aż do około 8. roku życia.

Specjaliści - ortopedzi, podolodzy, fizjoterapeuci - coraz częściej wskazują na to, że chodzenie boso wspomaga fizjologiczny rozwój stóp zdrowych dzieci. Dlaczego? Ich ruch nie jest niczym zakłócony, więc mięśnie, stawy i chrząstki pracują oraz wzmacniają się zgodnie ze swoją naturą. Stopy mają możliwość odbierać różne bodźce z podłoża, co wpływa na rozwój mózgu. Dzieci, które chodzą boso mają możliwość prawidłowo wykształcać stabilizację swojego ciała oraz mają większą pewność siebie w poruszaniu się. Buty dziecięce, które krępują ruchy lub zakłócają odbiór bodźców, uniemożliwiają ruch i rozwój zgodny z fizjologią dziecięcych stóp. 

Budowa i rozwój stóp dziecka

Buty dziecięce na jesień mogą kojarzyć się z brakiem poczucia lekkości i elastyczności - powinny przecież odpowiednio zabezpieczać przed chłodem i wilgocią. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze dobrych butów dla dziecka, które sprawdzą się w chłodniejsze pory roku?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze butów dla dzieci na jesień?

W butach dla dzieci na jesień Twoja pociecha powinna mieć możliwość swobodnie eksplorować świat. Nie będzie to możliwe w butach, które są ciężkie, sztywne i wykonane z nieoddychających materiałów, ponieważ ruch i komfort stopy będą ograniczone.

Co jest ważne w butach dziecięcych na jesień?

  • Odpowiadają anatomii stóp dziecka - czyli są odpowiednio szerokie w palcach i dopasowane w pięcie. Palce powinny mieć wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie się poruszać, ale stopa nie może przesuwać się do przodu i do tyłu.
  • Są elastyczne - buty dziecięce powinny się zrolować oraz wyginać w każdym kierunku, by pozwolić stopie na ruch zgodny z jej fizjologią.
  • Cienka i całkowicie płaska podeszwa, która umożliwi odbieranie bodźców z podłoża na całej długości i szerokości stopy. Stopa powinna także przylegać do podłoża tak, jakby była boso (co zakłócają m.in. profilowane wkładki czy podwyższona podeszwa). Przy tym buty jesienne dziecięce powinny mieć podeszwę, która zapewni odpowiednią termoizolację oraz będzie wytrzymała.
  • Brak dodatkowych usztywnień, amortyzacji, wkładki profilowanej.
  • Materiały, z których zostały uszyte powinny być miękkie oraz chronić przed nadmierną potliwością i pozwolić stopie oddychać. Jednocześnie buty jesienne dla dzieci powinny być wykonane z materiałów, które zapewniają komfort cieplny i chronią przed wilgocią.

Jesienne buty dziecięce w Bosej Stópce

Jeżeli szukasz odpowiednich jesiennych butów dziecięcych, sprawdź nasz mini-przewodnik po ofercie Bosej Stópki. Dobraliśmy buty dla dzieci typu barefoot lub takie, które konstrukcją są zbliżone do barefootowych butów dziecięcych.
Znajdziesz wśród nich jesienne buty niemowlęce, które odpowiednio zabezpieczą przed chłodem, a mała stópka będzie w nich miała pełną swobodę ruchu.
Dla maluchów, które rozpoczynają swoją przygodę z chodzeniem proponujemy barefootowe buty do nauki chodzenia z maksymalnie elastyczną podeszwą - w takich butach dla malucha mała stopa rozwija się prawidłowo.
Wśród jesiennych butów dla dzieci znajdziesz modele, które będą odpowiednie jako buty sportowe dziecięce, półbuty dla dzieci oraz skórzane buty dla dzieci.

Wszystkie modele butów jesiennych dziecięcych z Bosej Stópki staraliśmy się opisać maksymalnie rzetelnie tak, aby ułatwić Ci właściwy wybór. Oceniliśmy je m.in. pod kątem elastyczności, czucia podłoża oraz wskazaliśmy, na jaki typ stopy będą odpowiednie.

Jak zadbać o jesienne buty dla dzieci?

Jesienne buty dla dzieci z Bosej Stópki stworzone są z materiałów wysokiej jakości oraz bezpiecznych dla dzieci. Pomimo swej lekkości i elastyczności dobrze chronią przed chłodem, wilgocią i skaleczeniami. Wiele modeli zostało dodatkowo wzmocnionych przed uszkodzeniami w newralgicznych miejscach.

Pamiętaj jednak, że warunki jesienią mają wpływ na jakość obuwia dziecięcego. Stale należy je zabezpieczać przed brudem oraz wilgocią. Warto stosować odpowiednie impregnaty do butów dla dzieci - znajdziesz je w Bosej Stópce.

Impregnaty do obuwia

W przypadku butów dla malucha - bucików niemowlęcych lub butów do nauki chodzenia możesz zwiększyć izolację przed zimnem. Wystarczy dobrać odpowiednie wkładki bądź ocieplacze, które będą dodatkowym ociepleniem lub ochronią stopę, która z natury jest potliwa.

Wkładki i ocieplacze

Każdy produkt w Bosej Stópce został opisany tak, byś mogła odpowiednio dobrać buty dziecięce oraz właściwie z nich skorzystać. Sprawdzaj te możliwości przy doborze jesiennych butów dla dzieci. 

UWAGA: Pamiętajmy, że jesienne buty dla dzieci wymienione poniżej nie są w 100% wododoporne. Jeśli szukasz butów dla dziecka, które sprostają wymaganiom prawdziwie mokrej jesieni, skorzystaj z kaloszy dla dzieci marki Playshoes lub Bundgaard

Jak wybrać kalosze?

Jesienne buty niemowlęce

W czasie, kiedy na dworze robi się coraz chłodniej maluch, który jeszcze nie chodzi najwięcej czasu spędza w wózku. Rolą jesiennych butów niemowlęcych w tym czasie jest przede wszystkim ochrona przed wilgocią i zimnem. Nie oznacza to, że buciki muszą być sztywne i zabudowane. W tym czasie maluchowi wystarczą lekkie kapcie czy ciepłe skarpety, które dadzą stopom poczucie swobody ruchów. Dodatkową ochronę przed zimnem stanowi wtedy kocyk czy kombinezon.

Kiedy chcesz, by Twoje dziecko poznawało świat “poza wózkiem” pomimo wilgoci czy chłodu - postaw na buty dla dziecka, które umożliwią nieskrępowany ruch tak, by był on maksymalnie zbliżony do chodzenia boso. 

Duża funkcjonalność bucików i pełna swoboda ruchów to nasze główne kryteria przy wyborze producentów butów dla niemowląt. Sprawdź, jakie buty niemowlęce na jesień proponujemy dla Twojej pociechy.

Ochraniacze przeciwdeszczowe Playshoes - buty dla malucha do raczkowania i na pierwsze kroczki

Ochraniacze przeciwdeszczowe Playshoes to buty dla malucha będące rozwiązaniem dla tych dzieci, które mogłyby nie czuć się jeszcze swobodnie w kaloszach dziecięcych. Sprawdzą się, gdy maluch raczkuje lub zaczyna stawiać pierwsze kroki. Wystarczy je nałożyć na buciki niemowlęce lub kapcie dla dzieci. W Bosej Stópce znajdziesz wersję bez ocieplenia lub ocieplane, przy czym te ocieplane możesz nałożyć na samą skarpetę. Ochraniacze przeciwdeszczowe Playshoes są wykonane z wodoodpornego materiału. Są łatwe w zakładaniu i nie zsuwają się z nóżek dzięki regulowanemu ściągaczowi z gumką. Maluch może swobodnie odkrywać naturę nawet w deszczowe dni :)

Na stronie produktu ochraniaczy przeciwdeszczowych Playshoes podpowiadamy, jaki rozmiar wybrać (S czy M) pod kątem butów dla malucha, które nosi Twoja pociecha.

Etap Raczkujące, stawiające pierwsze kroczki
Cholewka 100% wodoodpornego materiału PES z powłoką poliuretanową
Wkładka Brak
Podeszwa Brak
Elastyczność 10/10
Czucie podłoża 10/10
Rodzaj stopy Normalna, wąska, szeroka, z wysokim podbiciem, pulchna
Uwagi Nieodpowiednie dla dzieci, które samodzielnie chodzą.
Rozmiar S, M
Kraj produkcji Niemcy

Magical Shoes Baloo - buty jesienne dla dzieci dla szerokiej i pulchnej stópki

Magical Shoes Baloo to buty jesienne dla dzieci, które zapewnią stopie Twojego malucha maksimum swobody. Tu każdy szczegół został dokładnie przemyślany, aby buciki odpowiadały stopie szerokiej, pulchnej czy z wysokim podbiciem.

Anatomiczny kształt pozostawia wiele miejsca dla swobodnego ruchu paluszków, a szeroki rzep znajdujący się na podbiciu z łatwością dostosujesz do stopy. Ponadto nad piętą wszyto  miękką i elastyczną gumkę, która umożliwia jeszcze lepsze dopasowanie. Nic nie będzie małej stópki uciskało, bo wewnątrz cholewki nie ma żadnych szwów. 

Bezpieczeństwo zapewnia antypoślizgowa elastyczna podeszwa z nowoczesnym bieżnikiem.

Etap Raczkujące, stawiające pierwsze kroczki, chodzące samodzielnie
Cholewka Skóra bydlęca
Wkładka Skórzana
Podeszwa Gumowa, antypoślizgowa z unikalnym bieżnikiem
Elastyczność 9/10
Czucie podłoża 9/10
Rodzaj stopy Z wysokim podbiciem, pulchna, szeroka
Uwagi Nieodpowiednie na wąskie stopy
Rozmiar 18-23
Kraj produkcji Polska

Jesienne buty dla malucha do nauki chodzenia

Jesienne buty dla malucha do nauki chodzenia będą odpowiednie dla dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroczki, jednak technika chodzenia nie jest jeszcze opanowana. Jak wspierać naukę chodzenia? Przede wszystkim nie przeszkadzać i dać pełną swobodę. 

Dlatego rolą butów do nauki chodzenia jest ochrona przed chłodem, skaleczeniami czy wilgocią - nic ponad to. Buty dla malucha do nauki chodzenia powinny dawać możliwie największą swobodę ruchów, by nic nie zakłócało naturalnego rozwoju stopy (chyba, że specjalista zaleci inaczej).

Bobux Xplorer - seria jesiennych butów dla malucha

Bobux Xplorer to cała seria jesiennych butów dla malucha, których konstrukcja została przemyślana pod kątem najmłodszych odkrywców. 

Te buciki dla malucha na jesień możesz w Bosej Stópce znaleźć w dwóch opcjach, które z łatwością dopasujesz do indywidualnych potrzeb Twojej pociechy. Poszczególne modele różnią się materiałem z którego jest wykonana cholewka (skórzane lub z łączonych materiałów).

Oba modele łączy to, że są elastyczne, miękkie i oddychające, a więc stopa Twojej pociechy będzie miała możliwość swobodnego ruchu.

Etap Dzieci raczkujące, stawiające pierwsze kroczki
Cholewka Skóra cielęca + zamsz (Marvel), Skórzana (Go)
Wkładka Skórzana
Podeszwa Piankowa o grubości 2 mm
Elastyczność 9/10
Czucie podłoża 9/10
Rodzaj stopy Normalna, z wysokim podbiciem, pulchna
Uwagi Nieodpowiednie na bardzo szerokie stopy i bardzo pulchne kostki
Rozmiar 19-22
Kraj produkcji Nowa Zelandia

Walkkings - innowacyjne buty dla malucha w dwóch wersjach

Walkkings to buty dla malucha do nauki chodzenia, które zostały skonstruowane z myślą o delikatnych dziecięcych stopach - są wyjątkowo miękkie i elastyczne. Ich niewątpliwą zaletą jest zamek technologii Zip Around. To najszybszy i najprostszy sposób zakładania i zapinania bucików, który ułatwi ubieranie zniecierpliwionego malucha. 

Walkkings są wykonane z nowoczesnego materiału mikrofibra OnStream, który ma właściwości termoregulacyjne. Dzięki temu Walkkings sprawdzą się jako buty jesienne dla dzieci w cieplejsze i chłodniejsze dni.

Model Wallkigs Plus HT oferuje więcej miejsca na podbicie, a jego materiał High-Tech jest w pełni wegański, oddychający, hipoalergiczny oraz miękki. Dodatkowo posiada certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 (więc buty spełniają amerykańskie wymagania odnośnie całkowitej zawartości ołowiu w artykułach dla dzieci).

Etap Stawiające pierwsze kroczki
Cholewka oddychająca mikrofibra onSteam® (Walkkings), materiał High-Tech (model HT)
Wkładka Skórzana
Podeszwa Gumowa
Elastyczność 9/10
Czucie podłoża 9/10
Rodzaj stopy Normalna, z wysokim podbiciem, pulchna, wąska
Uwagi -
Rozmiar 17/18-21/22
Kraj produkcji Bułgaria

Półbuty Obex Fidi - prawdziwie minimalistyczne jesienne buty dla malucha

Półbuty Obex Fiti to kolejna z naszych propozycji jesiennych butów dla malucha, które są w 100% barefootowe i mają prawdziwie minimalistyczną konstrukcję. Są szyte w Polsce z wyjątkową dbałością o wykonanie i dobór materiałów.

Dzięki elastycznej antypoślizgowej podeszwie z termokauczuku doskonale sprawdzą się jako buty dla malucha do nauki chodzenia. Jesienne warunki pogodowe - mokra trawa, liście czy chodniki -  nie będą żadną przeszkodą w trakcie pierwszych samodzielnych spacerów. O ich odporność na wilgoć i brud możesz zadbać dzięki regularnej impregnacji bucików.

Polecamy je maluchom ze stopą z szeroką lub normalną - nie sprawdzą się w przypadku wąskich stópek.

Etap Stawiające pierwsze kroczki, biegam i skaczę
Cholewka Skórzana
Wkładka Piankowa ze skórzanym wykończeniem, wyjmowana
Podeszwa Gumowa o grubości 2 mm
Elastyczność 8,5/10
Czucie podłoża 8/10
Rodzaj stopy Normalna, szeroka, wąska
Uwagi Nieodpowiednie na wąskie i płaskie stopy
Rozmiar 20-25
Kraj produkcji Polska

Froddo Prewalkers - buty dla malucha na wąską stópkę

Froddo Prewalkers to w 100% barefootowe jesienne buty dla malucha. Dzieci lubią je na swoich nogach - są maksymalnie elastyczne, lekkie oraz wykonane z wyjątkowo miękkiej skóry. Antypoślizgowa podeszwa jest całkowicie elastyczna, płaska oraz cienka, więc maluchy będą miały poczucie swobodnego chodzenia niemal jak boso, odbierając przy tym bodźce z podłoża. W zależności od potrzeb i preferencji możesz wybrać Froddo Prewalkers z zapięciem na jeden lub na dwa rzepy. 

Nowością w Bosej Stópce jest model Froddo Prewalkers Toesy z dodatkowym zabezpieczeniem przed zniszczeniem w okolicach palców.

Buty dla malucha Froddo Prewalkers nie są odpowiednie jako buty dla dzieci sprawnie chodzących. Podeszwa nie jest wystarczająco odporna na zdzieranie przez kontakt z podłożem.

Etap Stawiające pierwsze kroczki
Cholewka Skórzana
Wkładka Skórzana
Podeszwa Gumowa o grubości 2 mm
Elastyczność 9/10
Czucie podłoża 8,5/10
Rodzaj stopy Wąska, normalna
Uwagi Nieodpowiednie na szerokie, pulchne stopy oraz wysokie podbicie
Rozmiar 19-24
Kraj produkcji Chorwacja

DD Step Barefoot - nowość wśród jesiennych butów dla malucha

Wśród jesiennych butów dla malucha pojawiła się prawdziwie elastyczna nowość - buciki DD Step Barefoot. Polecamy je w szczególności maluchom z pulchną, szeroką stópką oraz tym, które mają wysokie podbicie. 

Od początku poczujesz ich lekkość, dzięki czemu buciki nie będą obciążały stópki malucha. Elastyczność i miękkość DD Step Barefoot sprawią, że te buty dla malucha będą podążały za stopą dopasowując się do jej ruchu. 

Buty dla malucha DD Step Barefoot sprawdzają się podczas pierwszych jesiennych spacerów - są wodoodporne, a producent odpowiednio je zabezpieczył przed nadmiernym zniszczeniem (zarówno na zewnątrz, jak i w środku).

Żywe kolory i wesołe wzory na bucikach sprawią, że Twój maluch z chęcią będzie je nosił :)

Etap Stawiające pierwsze kroczki, biegam i skaczę
Cholewka Skóra licowa
Wkładka Skórzana, wyjmowana
Podeszwa Gumowa
Elastyczność 8/10
Czucie podłoża 8/10
Rodzaj stopy Normalna, szeroka, pulchna
Uwagi Zalecamy ich impregnację dla zwiększenia odporności na wilgoć i wodę.
Rozmiar 20-25
Kraj produkcji Chiny

Attipas - wyjątkowe jesienne buty dla malucha

Attipas to buty dla malucha popularne wśród rodziców na całym świecie, opracowane przez naukowców z uniwersytetu w Seulu. Stanowią połączenie skarpetki z elastyczną gumową podeszwą. Sprawdzą się zarówno jako buciki niemowlęce jak i pierwsze buty do nauki chodzenia. 

Jesienne buty dla malucha Attipas nie są wodoodporne, jednak ich gumowa podeszwa jest podwyższona. To rozwiązanie zapobiega dostawaniu się wody i zabezpiecza przed uszkodzeniem cholewki. W ciepłe dni można je zakładać nawet na bosą stopę. Gdy aura staje się już typowo jesienna odpowiedni komfort cieplny zapewni dodatkowa skarpeta, a dla zmarzluszków polecamy Attipas Basic - ten model ma pogrubioną skarpetę, dzięki czemu sprawdzi się w zimne dni. 

Etap Stawiające pierwsze kroczki, raczkujące, chodzące samodzielnie
Cholewka Skarpetkowa
Wkładka Brak/filcowa dla zwiększenia izolacyjności (kupowana osobno)
Podeszwa Gumowa o grubości 1 mm
Elastyczność 9/10
Czucie podłoża 9/10
Rodzaj stopy Normalna, z wysokim podbiciem, pulchna
Uwagi Nieodpowiednie na bardzo wąskie stopy lub bardzo pulchne łydki
Rozmiar S-3XL
Kraj produkcji Korea

TupTup Magical Shoes - ciepłe i elastyczne buty dla malucha na jesień

TupTup Magical Shoes to w 100% barefootowe buty dla malucha na jesień, które zabezpieczą stopy przed chłodem i wilgocią podczas spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Przed zimnek zabezpiecza filc, którym jest wyłożone wnętrze bucików. 

Buciki uszyto z miękkiej naturalnej skóry z polskich garbarni. Są w pełni elastyczne, więc stopy dziecka będą się w nich czuły niemal jak boso.

Buty dla malucha TupTup Magical Shoes są odpowiednie na pierwsze kroczki jako buty do nauki chodzenia, ale sprawdzą się także gdy dziecko sprawnie chodzi i biega.

Etap Stawiające pierwsze kroczki, chodzące samodzielnie
Cholewka Naturalna skóra bydlęca NAPPA z polskich garbarni, wnętrze wyścielone filcem
Wkładka -
Podeszwa Antypoślizgowa i bieżnikowana podeszwa Magical Rubber Trek gr 4,5 mm
Elastyczność 8/10
Czucie podłoża 8/10
Rodzaj stopy Normalna, z wysokim podbiciem, pulchna
Uwagi Zalecamy ich impregnację dla zwiększenia odporności na wilgoć i wodę.
Nie są odpowiednie na stopy szczupłe i wąskie.
Rozmiar 21-26
Kraj produkcji Polska

Jesienne buty dla dzieci, które chodzą samodzielnie

Dzieci, które już w pełni opanowały naukę chodzenia spędzają w jesiennych butach dla dzieci bardzo dużą część dnia. Stopa rozwija się do 18 r.ż., a samo kostnienie trwa do 8 r.ż. Z tego powodu nie tylko pierwsze buty dziecięce, ale każde następne powinny sprzyjać naturalnemu rozwojowi stopy i dawać jej maksymalną swobodę ruchów (chyba, że inaczej zaleci specjalista).

Jesienne buty dziecięce, które polecamy umożliwią nieskrępowany ruch, właściwe czucie podłoża, a przy tym odpowiednio zabezpieczą przed chłodem, skaleczeniami i wilgocią. Dla ułatwienia wyboru nasz przegląd butów jesiennych dziecięcych podzieliliśmy na dwie kategorie: półbuty i buty do kostki.

Jesienne buty dziecięce w Bosej Stópce. Półbuty z niższą cholewką

Wśród jesiennych butów dziecięcych z Bosej Stópki proponujemy Ci szeroki wybór półbutów. Polecamy je w szczególności wtedy, gdy jesienna pogoda jest jeszcze dość stabilna - nie pojawiają się jeszcze przelotne opady śniegu czy przymrozki.

Warto też podkreślić, że buty dziecięce z niższą cholewką zapewnią więcej luzu w stawie skokowym, a więc więcej swobody ruchu. Są także lżejsze, ponieważ do ich produkcji zużyto mniej materiałów.

Tikki Harlequin - elastyczne jesienne buty dziecięce w dwóch wersjach

Buty dziecięce Tikki Harlequin występują w dwóch wersjach.

Pierwsza to Tikki Harlequin wykonane z bardzo miękkiej bydlęcej skóry (cholewka i wyściółka). Dobrze sprawdzą się na mokrych nawierzchniach. Skóra została pokryta specjalnymi olejami, które umożliwiają przenikanie wilgoci dopiero po dwóch godzinach. 

Druga wersja tych butów dziecięcych to Tikki Harlequin Vegan. Zostały wykonane w całości bez użycia materiałów pochodzenia zwierzęcego.

Cholewka została uszyta z bawełny, wyściółka z bawełny organicznej, a elastyczną podeszwę wykonano z naturalnego kauczuku. Są miękkie i elastyczne - bez problemu można je zakładać nawet na bosą stopę. Będą odpowiednie także jako buty do szkoły.

Jesienne buty dziecięce Tikki Harlequin polecamy przede wszystkim na normalne i wąskie stopy. Nie sprawdzą się w przypadku stóp z wysokim podbiciem.

Znajdziesz je także w rozmiarach dla dorosłych.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Wodoodporna zamszowa skóra/ Wersja Vegan - tkanina bawełniana
Wkładka Bawełna organiczna
Podeszwa Gumowa o grubości 3 mm
Elastyczność 7/10
Czucie podłoża 7/10
Rodzaj stopy Normalna, wąska
Uwagi Zdecydowanie nie polecamy na wysokie podbicie
Rozmiar 22-39
Kraj produkcji Rumunia

Półbuty Boty Beda - wytrzymałe buty dla dzieci na jesień

Jeżeli Twoje dziecko jest fanem wszelkich jesiennych aktywności na świeżym powietrzu, a dodatkowo ma szeroką bądź pulchną stopę - polecamy Ci buty dla dzieci Boty Beda. 

 

To model, który wykonano z odpornego na ścieranie i łatwego w utrzymaniu nubuku. Dodatkowo w strefie palców dołożono welur, który zwiększa odporność na nadmierne niszczenie. Sprawdzą się więc także przy bardziej intensywnym zużyciu - na przykład podczas jazdy na rowerku biegowym. By zapobiec przepoceniu stóp wnętrze bucików wyłożono tekstylną wyściółką, która dobrze odprowadza wilgoć.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Skóra nubukowa z dodatkiem weluru, wnętrze: tekstylna wyściółka
Wkładka Tekstylna
Podeszwa Gumowa
Elastyczność 7,5/10
Czucie podłoża 7,5/10
Rodzaj stopy Normalna, pulchna, szeroka
Uwagi Polecamy ich impregnację dla zwiększenia odporności na wilgoć i wodę
Rozmiar 22-28
Kraj produkcji Czechy

Bobux Riley - buty dziecięce dla starszaka

Buty dziecięce Bobux Riley to propozycja dla tych, którzy stawiają na klasyczne rozwiązania. Buty dla dzieci Bobux Riley sprawdzą się, jeżeli Twoja pociecha lubi korzystać z wszelkich aktywności jesiennych zarówno w cieplejsze, jak i nieco chłodniejsze i mokre dni.

Bobux Riley są dobrze zabezpieczone, więc odporne na uszkodzenia, wilgoć, a ich podeszwa ma dobrą przyczepność. Nawet podczas wielogodzinnej zabawy na świeżym powietrzu stopy dziecka nie będą niczym skrępowane - miękka cholewka tych bucików podąża za ruchem oraz zapewnia dobrą przewiewność.

By zapewnić im dobry wygląd polecamy regularną impregnację.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Skóra naturalna
Wkładka Skóra naturalna
Podeszwa Guma naturalna
Elastyczność 7/10
Czucie podłoża 7/10
Rodzaj stopy Normalna, wąska
Uwagi -
Rozmiar 22-33
Kraj produkcji Nowa Zelandia

Cross Denver 3F Bar3foot - jesienne buty dla dzieci z szeroką stopą

Jeżeli stopa Twojej pociechy jest bardziej “masywna” - szeroka, pulchna, ma wysokie podbicie - warto zwrócić uwagę na jesienne buty dla dzieci skonstruowane właśnie z myślą o takiej fizjonomii. 

Cross Denver 3F Bar3foot zapewnią stopie Twojego dziecka odpowiednio dużo miejsca na swobodną pracę palców. Są odpowiednio szerokie oraz posiadają regulowane zapięcie, dzięki czemu dziecko samodzielnie dopasuje je tak, by nie uciskały stóp. Buty dziecięce Cross Denver 3F są także odpowiednio przewiewne oraz dobrze odprowadzają wilgoć, dzięki czemu zapobiegają przepoceniu.

Buty dla dzieci Cross Denver 3F Bar3foot w Bosej Stópce są dostępne aż do rozmiaru 36!

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Tkanina bawełniana, wzmocnienia z imitacji zamszu, wyściółka z siateczki
Wkładka Skórzana, wyjmowana
Podeszwa Gumowa
Elastyczność 7/10
Czucie podłoża 7/10
Rodzaj stopy Normalna, pulchna, szeroka, z wysokim podbiciem
Uwagi Polecamy ich impregnację dla zwiększenia odporności na wilgoć i wodę.
Rozmiar 22-36
Kraj produkcji Polska

Buty dziecięce Cross Montana 3F Bar3foot - z myślą o szerokiej stopie

Buty dziecięce Cross Montana 3F Bar3Foot to także buty jesienne dziecięce przeznaczone dla szerokiej, pulchnej stopy z wysokim podbiciem. Od modelu Cross Denver różnią się rodzajem zapięcia. Spotkasz tu jeden rzep, ale też dwie gumki, które są jednocześnie trwałe i miękkie. To rozwiązanie, które pozwala butom dopasować się do potrzeb stopy Twojego dziecka.

Buty dla dzieci Cross Montana 3F mogą wydawać się dość masywne, co wynika z faktu, że są skonstruowane z myślą o szerokich i pulchnych stopach. Zachowują wszystkie cechy barefootowych butów dziecięcych, umożliwiając ruch zgodny z naturą. 

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Tkanina bawełniana, wzmocnienia z imitacji zamszu, wyściółka z siateczki
Wkładka Skórzana, wyjmowana
Podeszwa Gumowa
Elastyczność 7/10
Czucie podłoża 7/10
Rodzaj stopy Normalna, pulchna, szeroka, z wysokim podbiciem
Uwagi Polecamy ich impregnację dla zwiększenia odporności na wilgoć i wodę.
Rozmiar 28-36
Kraj produkcji Polska

Elf Denver 3F Bar3foot - buty dziecięce na jesienne aktywności

Buty dziecięce Elf Denver 3f Bar3Foot powstały z myślą o wyjątkowo aktywnych dzieciach. Wszystkie elementy tych bucików zostały przemyślane pod kątem swobodnej zabawy: maksymalna elastyczność, miękkość i przewiewność zapewnią komfort termiczny i nieskrępowany ruch tak potrzebny dla naturalnego rozwoju. Ponadto producent zabezpieczył buty dziecięce Elf Denver przed nadmiernym zniszczeniem tak, by mogły służyć Twojemu dziecku jak najdłużej.

Tkanina bawełniana jest mocna (zachowując przy tym miękkość), a newralgiczne miejsca zostały zabezpieczone materiałem z imitacji zamszu. Buciki są podobne do innego modelu tenisówek marki Bar3foot – Cross Denver 3F. Oba modele butów do szkoły 3F różnią się wysokością cholewki – w butach dziecięcych Elf Denver jest ona nieco niższa.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Tkanina bawełniana, wzmocnienia z imitacji zamszu, wyściółka z siateczki
Wkładka Skórzana, wyjmowana
Podeszwa Gumowa
Elastyczność 7/10
Czucie podłoża 7/10
Rodzaj stopy Normalna, pulchna, szeroka, z wysokim podbiciem
Uwagi Polecamy ich impregnację dla zwiększenia odporności na wilgoć i wodę.
Rozmiar 28-36
Kraj produkcji Polska

Be Lenka Xplorer - nowość wśród jesiennych butów dziecięcych

Be Lenka Xplorer to jedna z nowości wśród jesiennych butów dziecięcych z Bosej Stópki. Buciki doskonale sprawdzą się wśród małych odkrywców, którzy lubią eksplorować jesienne plenery. Twojemu dziecku z pewnością przypadnie do gustu nowoczesny i sportowy design oraz łatwe dopasowanie za pomocą trwałego stopera.

Znakiem rozpoznawczym butów dziecięcych Be Lenka Xplorer jest nowoczesna podeszwa KidsUltraGrip, którą wykonano z wysokiej jakości gumy TR. Elastyczność, przewiewność i właściwy kształt tych butów dla dzieci nadadzą jesiennym odkryciom i aktywnościom odpowiedniej swobody. Z kolei trwałe materiały - przy odpowiedniej pielęgnacji - zapewnią bucikom dobry wygląd przez długi czas.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Skóra nubuk
Wkładka wyjmowana (PU z recyklingu + materiał tekstylny)
Podeszwa KidsUltraGrip, gumowa o grubości 6 mm
Elastyczność 7,5/10
Czucie podłoża 7,5/10
Rodzaj stopy Normalna, szeroka, z wysokim podbiciem
Uwagi Buty dla dzieci BeLenka Xplorer nie są przeznaczone do uprawiania sportu szczególnie jeżeli chodzi o jazdę na rowerze, wspinaczkę oraz innych wyczerpujących aktywności, które mogą zniszczyć podeszwę.
Nadmierne ścieranie lub szorowanie może uszkodzić warstwę wierzchnią butów. Jednak nie wpływa to ani nie obniża ich jakości. Zalecamy czyszczenie ich miękką, wilgotną szmatką
Rozmiar 25-35
Kraj produkcji Czechy, Słowacja

Be Lenka Jolly - pełne kolorów jesienne buty dziecięce

Be Lenka Jolly to w 100% barefootowe jesienne buty dziecięce, które zostały skonstruowane z myślą o aktywnych dzieciach - są lekkie, oddychające i maksymalnie elastyczne. Twoja pociecha z pewnością zwróci uwagę na energetyczne kolory i ciekawe wzory na podeszwach.

Buty dla dzieci Be Lenka Jolly mają strukturę zgodną z anatomią stopy dziecka i jej fizjologicznym rozwojem. Palce mają wystarczająco dużo miejsca, by swobodnie się poruszać oraz zachować prawidłowy rozstaw. Zapięcie na dwa rzepy pozwala właściwie dopasować buciki do stopy. Dzięki takiemu rozwiązaniu buty dziecięce Be Lenka Jolly będą pasowały na różne typy stóp. Cholewka została wykonana ze skóry nubukowej, która jest łatwa w utrzymaniu, a przy właściwej pielęgnacji na długo zachowa dobry wygląd.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Skóra nubuk
Wkładka -
Podeszwa Gumowa 6 mm
Elastyczność 7/10
Czucie podłoża 7/10
Rodzaj stopy Normalna, wąska
Uwagi Nie są przeznaczone do uprawiania sportu. Szczególnie jazdy na rowerze, wspinaczki skałkowej i innych wzmożonych aktywności, w trakcie których można uszkodzić podeszwę.
Rozmiar 25-35
Kraj produkcji Czechy, Słowacja

Półbuty Ameko - nowość wśród jesiennych butów dziecięcych

Półbuty Ameko to jesienne buty dziecięce ręcznie szyte w Polsce przez producenta działającego już od 30 lat. Modele butów dla dzieci barefoot są nowością w ofercie Ameko. Ich kształt odpowiada anatomii dziecięcej stopy, a w połączeniu z ich lekkością, elastycznością podeszwy umożliwią niczym nieograniczony ruch stopy.

Jesienne buty dziecięce Ameko doskonale sprawdzą się podczas spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Zmienna pogoda nie będzie tu problemem - buciki uszyto z przewiewnych materiałów, które są także wodoodporne (przy odpowiedniej pielęgnacji). 

Buty dla dzieci Ameko polecamy na stopę wąską - nie sprawdzą się w przypadku szerokiej i pulchnej.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Skóra welurowa lub licowa - w zależności od modelu
Wkładka Skórzana wyjmowana
Podeszwa Gumowa
Elastyczność 8/10
Czucie podłoża 8/10
Rodzaj stopy Wąska
Uwagi Buty dziecięce Ameko nie są odpowiednie na szerokie i pulchne stopy.
Rozmiar 25-32
Kraj produkcji Polska

Elf Walker Bar3Foot 3F - hydrofobowe buty dziecięce na jesień

Elf Walker Bar3Foot 3F to buty dziecięce, które dostosowano do potrzeb pulchnej czy szerokiej stopy. Są odpowiednio szerokie w palcach, posiadają regulowane zapięcie, a oddychająca skóra i antybakteryjna wkładka zapewnią odpowiedni komfort termiczny.

Buty dla dzieci Elf Walker doskonale sprawdzą się podczas jesiennej deszczowej aury - ich cholewkę uszyto z miękkiej skóry, którą zabezpieczono hydrofobowo.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Skóra licowa, wyściółka ze skóry garbowanej bezchromowo
Wkładka Antybakteryjna, wyjmowana
Podeszwa PU
Elastyczność 7/10
Czucie podłoża 7/10
Rodzaj stopy Normalna, pulchna, szeroka, z wysokim podbiciem
Uwagi Polecamy ich impregnację dla zwiększenia odporności na wilgoć i wodę. Nieodpowiednie na wąskie stopy
Rozmiar 24-32
Kraj produkcji Polska

Półbuty Froddo Barefoot - dziecięce buty jesienne dla miłośników klasycznych rozwiązań

Jesienne buty dziecięce Froddo Barefoot znajdziesz w Bosej Stópce w dwóch opcjach: z zapięciem na dwa rzepy (Froddo Leather)  lub z zapięciem na jeden rzep oraz z miękką elastyczną gumką, która dopasowuje się do stopy (Froddo Elastic).

Klasyczny fason butów dla dzieci Froddo Barefoot będzie odpowiedni w czasie oficjalnych okoliczności, a także na spacerach i placu zabaw. Ich konstrukcjaumożliwia swobodny i naturalny ruch zarówno podczas spaceru jak i wszelkich jesiennych aktywności na placu zabaw czy podczas jazdy na rowerze. 

Skóra cholewki jest miękka, co bezpośrednio przekłada się na elastyczność oraz komfort. 

Antypoślizgowa podeszwa półbutów Froddo Barefoot jest elastyczna, a kształt odpowiada fizjologii stóp dziecka.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Skórzana
Wkładka Skórzana
Podeszwa Gumowa
Elastyczność 6/10
Czucie podłoża 6/10
Rodzaj stopy Normalna, wąska
Uwagi Zalecamy ich impregnację dla zwiększenia odporności na wilgoć i wodę.
Rozmiar 21-35
Kraj produkcji Chorwacja

Półbuty Froddo Barefoot Tex - uniwersalne jesienne buty dziecięce

Froddo Barefoot Tex to jesienne buty dziecięce, na które warto zwrócić uwagę ze względu na materiał, z jakiego je wykonano. Producent użył tu skóry zabezpieczonej wodoodpornie oraz trwałej siateczki, która zapewnia dobrą przewiewność. Na co dzień ważne będzie dla Ciebie, że jest ona wyjątkowo odporna na brud i wilgoć oraz zdecydowanie bardziej elastyczna. Dodatkowo ich podeszwa została podniesiona w okolicy pięty i na nosku buta. 

To wszystko sprawia, że buty jesienne dla dzieci Froddo Barefoot Tex to rozwiązanie dla miłośników jesiennego szaleństwa na świeżym powietrzu - bez względu na pogodę.

Podobnie, jak w przypadku modelu skórzanego półbutów Froddo Barefoot, możesz wybierać spośród dwóch opcji, które różni rodzaj zapięcia: z zapięciem na dwa rzepy lub z zapięciem na rzep oraz z elastyczną gumką (model Froddo Tex Elastic).

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Skóra+materiał
Wkładka Skórzana
Podeszwa Gumowa
Elastyczność 7/10
Czucie podłoża 7/10
Rodzaj stopy Normalna, wąska
Uwagi Zalecamy ich impregnację dla zwiększenia odporności na wilgoć i wodę.
Rozmiar 23-40
Kraj produkcji Chorwacja

Dobre botki na jesień? Jesienne buty dziecięce z Bosej Stópki

Jeżeli szukasz dla Twojego dziecka jesiennych butów dziecięcych, które sprawdzą się w deszczowe chłodniejsze dni, a nawet w czasie łagodnej zimy - warto mieć w szafie buty dla dzieci z podwyższoną cholewką. 

Jednak pamiętajmy: podwyższona cholewka nie oznacza, że ma ona ograniczać ruch stopy w okolicach kostki. W Bosej Stópce proponujemy Ci buty jesienne dla dzieci, które zapewnią pełną swobodę na całej stopie Twojego dziecka. Zobacz, co przygotowaliśmy w tym sezonie.

Primigi przejściowe - barefootowe buty dziecięce włoskiej marki

W Bosej Stópce troszczymy się, byś miała spory wybór wśród barefootowych butów dziecięcych - bez względu na to, jaki rodzaj stopy ma Twoje dziecko. 

Primigi przejściowe to buty dziecięce, które sprawdzą się w przypadku szczupłej, wąskiej stopy. Są lekkie i elastyczne, a także mają kształt odpowiadający naturalnemu ułożeniu stopy. Wygodne zapięcie pozwoli dobrze dopasować but do stopy dziecka, a wyjmowaną wkładkę wykorzystasz, by zapewnić dobrą termoizolację, gdy jest już chłodniej.

Ponadto jesienne buty dziecięce od Primigi w każdym szczególe wykonano z dbałością o środowisko naturalne - począwszy od elastycznej podeszwy (pochodzącej głównie z materiałów z recyklingu), a na metalowych akcesoriach bez niklu skończywszy. 

UWAGA: W naszym magazynie pozostały już ostatnie sztuki jesiennych przejściowych bucików Primigi.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Skórzana wykonana z materiału przetworzonego Bypell
Wkładka Skórzana z pianką
Podeszwa Gumowa
Elastyczność 7/10
Czucie podłoża 7/10
Rodzaj stopy Wąska
Uwagi Zalecamy ich impregnację dla zwiększenia odporności na wilgoć i wodę.
Rozmiar 21-35
Kraj produkcji Włochy

Primigi botki - jesienne buty dla dzieci: w trosce o stopę i dobro środowiska

Kolejnym modelem jesiennych butów dla dzieci marki Primigi są botki, które Twoja pociecha z łatwością założy na stopę. Te jesienne buty dziecięce w pełni zadowolą bosostópkowiczów: są elastyczne, lekkie i miękkie.

 

Dzięki właściwemu kształtowi nie uciskają stopy pozwalając jej poruszać się zgodnie z fizjologią. 

Podobnie jak półbuty Primigi - jesienne botki należą do linii Footprint for Change, której produkty wykonano w trosce o dobro środowiska.

 

UWAGA: W naszym magazynie pozostały już ostatnie sztuki jesiennych botków Primigi.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Skórzana wykonana z materiału przetworzonego Bypell
Wkładka Skórzana z pianką
Podeszwa Gumowa
Elastyczność 7/10
Czucie podłoża 7/10
Rodzaj stopy Wąska
Uwagi Zalecamy ich impregnację dla zwiększenia odporności na wilgoć i wodę.
Rozmiar 21-35
Kraj produkcji Włochy

Jesienne buty dziecięce Primigi Baby Cricket - nowość w Bosej Stópce

Nowość prosto od włoskiego producenta - jesienne buty dziecięce Primigi Cricket. To propozycja dla mniejszych, ale też nieco większych dzieci, które już sprawnie chodzą. Primigi Baby Cricket sprawdzą się w przypadku wąskich stópek - zapewniają dobrze trzymanie i właściwe dopasowanie tak, by stopy mogły naturalnie się poruszać. Jednocześnie nie uciskają - są miękkie, lekkie oraz elastyczne, co sprawia, że podążają za ruchem i w żaden sposób go nie ograniczają.

Klasyczny design, wysokiej jakości wykonanie oraz ekologiczne materiały sprawiają, że buty dziecięce Primigi Baby Cricket są odporne na uszkodzenia oraz będą odpowiednie na wiele okazji.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Skóra licowa, wnętrze - skóra garbowana bezchromowo
Wkładka Skórzana, wyjmowana
Podeszwa Gumowa
Elastyczność 7/10
Czucie podłoża 7/10
Rodzaj stopy Wąska
Uwagi Zalecamy ich impregnację dla zwiększenia odporności na wilgoć i wodę.
Rozmiar 21-26
Kraj produkcji Włochy

Bobux StepUp Hi Court - skórzane buty dla dzieci na jesień

Buty dla dzieci na jesień Bobux SpepUp Hi Court imponują każdym szczegółem wykonania: elastyczną podeszwą z gumy TPR, matową naturalną skórą na cholewce, czy wypełnieniem z miękkiej melanżowej bawełny, która chroni przed przepoceniem i obtarciami. Wszystko wpływa na to, że Twoje dziecko będzie mogło spacerować i bawić się w pełni swobodnie, poruszając się zgodnie z fizjologią.

Etap Stawiające pierwsze kroczki, chodzące samodzielnie
Cholewka Skórzana na zewnątrz, wnętrze melanżowa bawełniana
Wkładka -
Podeszwa Giętka i elastyczna guma TPR
Elastyczność 7/10
Czucie podłoża 7/10
Rodzaj stopy Normalna, wąska
Uwagi Dla zwiększenia odporności na brud i wilgoć zalecamy impregnację
Rozmiar 20-22
Kraj produkcji Nowa Zelandia

Bobux Timber - jesienne buty dziecięce na okres przejściowy

Bobux Timber to jesienne buty dziecięce, które doskonale sprawdzą się na okres przejściowy. Ich fason polubią miłośnicy klasycznych i uniwersalnych rozwiązań. Buciki będą odpowiednie zarówno na plac zabaw, jak i podczas bardziej oficjalnych wyjść.

 

W butach dziecięcych Bobux Timber Twoja pociecha spokojnie może spacerować i bawić się przez wiele godzin. Barefootowa konstrukcja - lekkość, elastyczność i kształt odpowiadający budowie stopy -  umożliwią swobodny ruch i nie obciążą stopy.

Z kolei dobrej jakości materiały zapewniają przewiewność, a także komfort termiczny w chłodniejsze dni.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Skóra naturalna
Wkładka Skóra naturalna
Podeszwa Gumowa
Elastyczność 6/10
Czucie podłoża 5/10
Rodzaj stopy Normalna, wąska, z wysokim podbiciem
Uwagi Dla zwiększenia odporności na brud i wilgoć zalecamy impregnację
Rozmiar 20-26
Kraj produkcji Nowa Zelandia

Przejściowe Boty Beda Mid-Cut - jesienne buty dziecięce na każdą pogodę

Jesienne buty dziecięce Boty Beda Mid-Cut to propozycja dla dzieci, które lubią aktywnie spędzać czas nawet w wilgotną pogodę. Czeska marka Boty Beda proponuje buty dla dzieci, które spełniają potrzeby rozwijającej się szerokiej lub pulchnej stopy: zapewniają odpowiednio dużo miejsca na swobodny ruch palców, są giętkie, a ich podeszwa ma jedynie 3 mm grubości, co zapewnia odbiór bodźców z podłoża.

Dzięki takim rozwiązaniom aktywność na świeżym powietrzu będzie w pełni swobodna. Zastosowanie membrany Te-por  skutecznie chroni przed przenikaniem wody do środka bucików, więc przypadkowe wdepnięcie w kałużę lub bieg przez mokrą trawę nie będą stanowiły problemu.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Skóra nubukowa z membraną Te-por
Wkładka Tekstylna, wyjmowana
Podeszwa Gumowa o grubości 3 mm
Elastyczność 7,5/10
Czucie podłoża 7,5/10
Rodzaj stopy Normalna, pulchna, szeroka, wysokie podbicie
Uwagi Dla zwiększenia odporności na brud i wilgoć zalecamy impregnację.
Można wyjąć wewnętrzną wkładkę i zastąpić ją wkładką z węgla aktywnego, dla większego komfortu i delikatnego zwiększenia elastyczności podeszwy.
Rozmiar 23-33
Kraj produkcji Czechy

Przejściowe buty dziecięce Boty Beda

Jeżeli szukasz dla swojego dziecka elastycznych butów dziecięcych odpowiednich na szerokie lub pulchne stopy - sprawdź przejściowe Boty Beda. Łatwe w utrzymaniu, odporne na nadmierne uszkodzenia, a także z membraną, która zapewnia świetną wodoodporność - producent przemyślał każdy szczegół pod kątem jesiennych aktywności Twojego dziecka. Ponadto od rozmiaru 25 buciki posiadają odblaskowy kołnierz, który zwiększa bezpieczeństwo Twojej pociechy podczas jesiennej szarugi.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Skóra welurowa z membraną Te-por
Wkładka Tekstylna, wyjmowana
Podeszwa Gumowa o grubości 3 mm
Elastyczność 7,5/10
Czucie podłoża 7,5/10
Rodzaj stopy Normalna, pulchna, szeroka, wysokie podbicie
Uwagi Dla zwiększenia odporności na brud i wilgoć zalecamy impregnację.
Można wyjąć wewnętrzną wkładkę i zastąpić ją wkładką z węgla aktywnego, dla większego komfortu i delikatnego zwiększenia elastyczności podeszwy.
Rozmiar 23-28
Kraj produkcji Czechy

Froddo Barefoot Autumn - elastyczne buty dziecięce z ulepszoną podeszwą

Elastyczne buty dziecięce Froddo Barefoot Autumn to wersja Froddo Barefoot z podwyższoną cholewką. Producent wprowadził podeszwę z ulepszonym bieżnikiem, który zapewnia lepszą antypoślizgowość. To ważne w czasie jesiennej aury, gdy nietrudno o poślizgnięcie choćby na mokrych liściach.

Buty dziecięce Froddo Barefoot Autumn zostały uszyte z miękkiej skóry, która jest odporna na wilgoć i nadmierne uszkodzenia, a także łatwa w utrzymaniu. Giętka podeszwa nabiera z czasem elastyczności dopasowując się do potrzeb dziecka. Z kolei ich klasyczny wygląd sprawia, że buciki są uniwersalne i sprawdzą się na wiele okazji.

W Bosej Stópce znajdziesz także elastyczne buty dla dorosłych Froddo Barefoot Ad Autumn, które odpowiadają wersji butów dziecięcych.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Skórzana
Wkładka Skórzana
Podeszwa Gumowa
Elastyczność 6/10
Czucie podłoża 6/10
Rodzaj stopy Normalna, pulchna, wąska
Uwagi Dla większenia odporności na brud i wilgoć zalecamy impregnację.
Rozmiar 23-35
Kraj produkcji Chorwacja

Botki Froddo Barefoot Chelys - jesienne buty dziecięce dla starszaków

Jesienne buty dziecięce Froddo Barefoot Chelys to botki o klasycznym wzorze, które Twoje dziecko z łatwością samodzielnie ubierze, dzięki wygodnemu zapięciu na zamek. 

Cholewka została wykonana z ekologicznej naturalnej skóry, wodoodpornej i oddychajacej. Z kolei tekstylna wyściółka oraz skórzana antybakteryjna wkładka bez chromu zapewnią Twojemu dziecku komfortowe ciepło. 

 

Jesienne botki Froddo Chelys znajdziesz także w rozmiarach dla dorosłych.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Skórzana
Wkładka Skórzana
Podeszwa Gumowa
Elastyczność 6/10
Czucie podłoża 6/10
Rodzaj stopy Normalna, pulchna, wąska
Uwagi Dla większenia odporności na brud i wilgoć zalecamy impregnację.
Rozmiar 23-35
Kraj produkcji Chorwacja

Froddo Barefoot Autumn Tex - hydrofobowe buty dziecięce na jesień

Wilgotna czy deszczowa jesień nie będzie problemem z butami dziecięcymi Froddo Barefoot Autumn Tex. Nie musisz martwić się o mokre skarpetki czy silne zabrudzenia - te buty dla dzieci są na nie wyjątkowo odporne. Producent zastosował membranę, która zatrzymuje wilgoć przed dostaniem się do środka.

Buty dla dzieci Froddo Barefoot Autumn Tex zapewniają właściwy komfort cieplny - wewnątrz cholewki znajduje się tekstylna wyściółka, a wkładka chroni przed przepoceniem oraz posiada dodatkową izolację termiczną.

W butach dziecięcych Froddo Barefoot Autumn Tex zastosowano podeszwę z ulepszonym bieżnikiem, który zapewnia więcej bezpieczeństwa podczas spacerów - szczególnie podczas mokrych, deszczowych dni.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Wodoodporna tkanina, skóra; wnętrze: tekstylna wyściółka
Wkładka Skórzana
Podeszwa Gumowa
Elastyczność 6/10
Czucie podłoża 6/10
Rodzaj stopy Normalna, pulchna, wąska, wysokie podbicie
Uwagi Dla większenia odporności na brud i wilgoć zalecamy impregnację.
Rozmiar 21-35
Kraj produkcji Chorwacja

Froddo Barefoot Lace-Up - skórzane buty dziecięce na jesień

Froddo Barefoot Lace-Up to propozycja dla tych, którzy szukają klasycznych butów dziecięcych na jesień - także tę chłodną i deszczową. Froddo Barefoot Lace-Up to buty dla dzieci kochających aktywność w każdą pogodę - buciki zabezpieczono hydrofobowo przed dostawaniem się wilgoci do wnętrza, a miękka skóra bez chromu oraz elastyczna podeszwa podążają za naturalnym ruchem stopy.

Uwaga - buty dziecięce Froddo Barefoot Lace-Up nie będą pasowały do stopy z wysokim podbiciem.

Elastyczne Froddo Barefoot Lace-Up znajdziesz także w wersji dla dorosłych, która odpowiada wersji butów dziecięcych.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Wodoodporna tkanina, skóra; wnętrze: tekstylna wyściółka
Wkładka Skórzana
Podeszwa Gumowa
Elastyczność 6/10
Czucie podłoża 6/10
Rodzaj stopy Normalna, pulchna, wąska, wysokie podbicie
Uwagi Dla większenia odporności na brud i wilgoć zalecamy impregnację.
Rozmiar 21-35
Kraj produkcji Chorwacja

Cross Autumn 3F Bar3foot - jesienne buty dla dzieci z szeroką stopą

Cross Autumn 3F Bar3Foot to wersja innych butów dla dzieci tego producenta. Przy zachowaniu barefootowych cech butów dziecięcych Cross Denver, w Cross Autumn podwyższono cholewkę, dzięki czemu buciki sprawdzą się podczas chłodniejszych jesiennych dni. Co ważne, zachowuje ona elastyczność, więc ruch stopy pozostanie swobodny.

Buty dziecięce Cross Autumn 3F będą odpowiednie także w deszczową pogodę. Producent zabezpieczył buciki hydrofobowo, więc wdepnięcie w kałużę czy mokra trawa czy piasek w piaskownicy nie będą problemem.

Cross Autumn 3F spełniają potrzeby szerokiej, pulchnej stopy. Buciki zapewniają wystarczająco dużo miejsca na swobodny ruch, pozwalają stopie oddychać, skutecznie odprowadzają wilgoć, a dwa rzepy pozwalają na dobre dopasowanie.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Tkanina bawełniana, wzmocnienia z imitacji zamszu, wyściółka z siateczki
Wkładka Skórzana, wyjmowana
Podeszwa Gumowa
Elastyczność 7/10
Czucie podłoża 7/10
Rodzaj stopy Normalna, pulchna, szeroka, wysokie podbicie
Uwagi Dla większenia odporności na brud i wilgoć zalecamy impregnację.
Rozmiar 28-36
Kraj produkcji Polska

Be Lenka Play - w 100% barefootowe jesienne buty dziecięce

Be Lenka Play to w 100% barefootowe jesienne buty dziecięce, w których Twoje dziecko będzie się czuło niemal jak boso. Buty dla dzieci Be Lenka Play zapewniają swobodę naturalnego ruchu - są elastyczne, szerokie w palcach i miękkie, a podeszwa ma grubość tylko 6 mm.

Oddychająca wyściółka z tkaniny zapewnia suchość, przewiewność, a także komfort termiczny. Cholewka jest wykonana ze skóry nubukowej, która jest łatwa w konserwacji i nie rysuje się.

Fason butów dziecięcych Be Lenka Play jest bardzo uniwersalny - sprawdzą się zarówno podczas oficjalnych wyjść jak i codziennych zabaw. W Bosej Stópce możesz znaleźć także bardziej energetyczne kolory, które z pewnością przypadną do gustu Twojemu dziecku.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Skóra nubukowa
Wkładka -
Podeszwa Gumowa o grubości 6 mm
Elastyczność 7/10
Czucie podłoża 7/10
Rodzaj stopy Normalna, pulchna, szeroka, wąska
Uwagi Nie są przeznaczone do uprawiania sportu. Szczególnie jazdy na rowerze, wspinaczki skałkowej i innych wzmożonych aktywności, w trakcie których można uszkodzić podeszwę.
Rozmiar 25-35
Kraj produkcji Czechy, Słowacja

Feelmax Vuoma - minimalistyczne buty dla dzieci na jesień

Absolutnie cienka oraz trwała podeszwa butów dla dzieci Feelmax Vuoma oraz ich wyjątkowa elastyczność pozwalają stopie na odczuwanie wszelkich nierówności podłoża. To ważne dla rozwoju umysłowego Twojej pociechy, a jesienią nie będzie wiele okazji do chodzenia boso na dworze.

Buty dziecięce Feelmax Vuoma sprawdzą się podczas uprawiania sportów czy dłuższych pieszych wycieczek. Zapewnią stopom maksymalną swobodę oraz odpowiedni komfort termiczny.

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka sztuczna skóra, mikrofibra i dodatkowe wzmocnienia z materiałów syntetycznych
Wkładka termiczna, zapewnia komfort cieplny do -5 st.C
Podeszwa NatRun
Elastyczność 8/10
Czucie podłoża 8/10
Rodzaj stopy Normalna, pulchna, wysokie podbicie, szeroka, wąska
Uwagi Buty dziecięce Feelmax Vuoma wymagają impregnacji przeciwwodnej, do której polecamy NanoImpregnat lub produkty z wosku pszczelego.
Rozmiar 24-36
Kraj produkcji Finlandia

DD Step - przejściowe buty dziecięce w wyjątkowych wzorach

Buty dziecięce DD Step od pierwszych chwil zachwycają wyjątkowymi wzorami, które z pewnością pozwolą Twojemu dziecku cieszyć się z bucików.

 

Jednak to, co najlepsze w DD Step Barefoot to ich elastyczność, wysoka jakość wykonania oraz kształt, który będzie odpowiednie zarówno na szerokie jak i pulchne stopy.

 

Buty dla dzieci DD Step znajdziesz w Bosej Stópce w dwóch wersjach: wykonane ze skóry licowej oraz hydrofobowe, które skutecznie chronią przed brudem oraz przedostawaniem się wody do wewnątrz butów. 

Etap Dzieci chodzące samodzielnie
Cholewka Skóra naturalna lub materiał zabezpieczony hydrofobowo - w zależności od modelu
Wkładka Skórzana, wyjmowana
Podeszwa Termokauczuk
Elastyczność 8/10
Czucie podłoża 8/10
Rodzaj stopy Normalna, pulchna, wysokie podbicie, szeroka
Uwagi Zalecamy ich impregnację dla zwiększenia odporności na wilgoć i wodę.
Rozmiar 25-36
Kraj produkcji Chiny

Nie tylko jesienne buty dziecięce

Jesień to czas, kiedy dzieci mają coraz mniej możliwości, by chodzić boso. W Bosej Stópce pomyśleliśmy o tym, żeby spacery i zabawa były swobodne w każdej sytuacji.

Dlatego znajdziesz u nas nie tylko jesienne buty dziecięce - stopom Twojego dziecka zapewnimy to, czego będą potrzebowały na chłodniejsze pory roku: dobrej jakości skarpety dziecięce, elastyczne kapcie dla dzieci oraz elastyczne kalosze dziecięce.

Mamy nadzieję, że ułatwiliśmy Ci wybór odpowiednich butów dla dziecka na jesień. Jeśli mimo wszystko pojawią się wątpliwości lub dodatkowe pytania - zapraszamy do kontaktu z nami.

  • sklep@bosastopka.pl
  • Jesteśmy także na: Facebooku
\
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 3120 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Wszystko super
2024-05-23
Sandałki pięknie wykonane niestety okazały się za duże .
pixelpixel