Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kapcie dla dzieci

( ilość produktów: 168 )
Szukasz kapci dla dzieci, które są bezpieczne dla stóp Twojego dziecka? Tutaj je znajdziesz! Kapcie dla dzieci z Bosej Stópki są elastyczne, wygodne i odpowiednie do kształtu stopy Twojego dziecka. Nasze buty i kapcie dla dzieci są polecane przez fizjoterapeutów, podologów i innych specjalistów, którzy rozumieją, że stopy pełnią fundamentalną funkcję w całościowym rozwoju postawy i motoryki u dziecka.
Pamiętaj! Żadne kapcie dla dzieci nie zastąpią nam bosej stopy, chodźcie boso jak najczęściej się da!

Jakie powinny być kapcie dla dzieci, aby nie deformowały stóp Twojego dziecka?

Kapcie dla dzieci to ten rodzaj obuwia w którym dzieci spędzają najwięcej czasu, więc znacząco wpływają na rozwój stóp dziecka. Aby zapewnić stopą u dziecka maksymalny komfort i odpowiednią przestrzeń do wzrostu warto pozwalać dziecku chodzić jak najczęściej boso oraz wybierać kapcie dla dzieci, które:
  • są elastyczne a ich podeszwa, zgina się w każdym kierunku,
  • są płaskie i cienkie na całej długości, dzięki czemu nie zaburzają postawy dziecka i pozwalają stopie na naturalny kontakt z podłożem jak wtedy gdy jest boso,
  • kształtem pasują do stopy dziecka, są odpowiednio szerokie w noskach i wysokie w podbiciu,
  • są lekkie, aby ułatwić dzieciom eksplorowanie świata. Dziecko waży nie wiele, więc kapcie dla dzieci muszą być odpowiednio lekkie aby nie obciążać mięśni dziecka,
  • są wykonane z naturalnych materiałów, skóra czy bawełna to sprawdzony wybór, łatwo o nie zadbać a stopa Twojego dziecka może w nich swobodnie oddychać,

Właśnie takie są kapcie dla dzieci z Bosej Stópki. Nie bez przyczyny polecają je specjaliści. Elastyczne kapcie dla dzieci odpowiednio chronią stopy dziecka jednocześnie nie odbierając im swobody jaką doznają chodząc boso.

Kapcie dla dzieci barefoot, naturalny wybór dla stóp Twojego dziecka

Dziecięce stopy prawie cały czas się ruszają, zarówno podczas raczkowania, stawiania pierwszych kroków i biegania. Nawet gdy dziecko siedzi, często porusza stopami. Nic więc dziwnego, że kapcie dla dzieci powinny być dopasowane do stopy, a nie na odwrót. Stopy są wyposażone w receptory czuciowe, które cały czas odbierają bodźce z otoczenia i przesyłają informacje do mózgu. Są odpowiedzialne m.in. za termoregulację organizmu, orientację w przestrzeni oraz świadomość własnego ciała. Dziecięce stopy są bardzo plastyczne - łatwo więc o zniekształcenia, do których prowadzą nieodpowiednio dobrane kapcie dla dzieci. Pamiętaj o tym wybierając kolejne kapcie dla dzieci.

Kupując u nas kapcie dla dzieci wspierasz rozwój idei Barefoot

Bardzo dziękujemy każdemu Bosostópkowiczowi za wybór kapci dla dzieci z naszej oferty. Dzięki temu mamy szansę i środki, by zwrócić uwagę rodziców oraz producentów kapci na poważny problem, jakim są źle wykonane oraz źle dopasowane obuwie u dzieci i dorosłych. Przy okazji szerzymy ideę Barefoot, uwalniając stopy nas wszystkich.
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 3472 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-17
Bardzo polecam. Zamówienie dotarło bardzo sprawnie, a buty są świetne!
2024-07-16
Zamówienie przebiegło pomyślnie, wszystkie buty pasują, paczka przyszła bardzo szybko.
pixelpixel