• Producent - Baby Bare ShoesBaby Bare Shoes to słowacki producent w 100% barefoot’owego obuwia dla dzieci. Założyciele firmy ze Środkowej Słowacji zanim wyprodukowali pierwsze buty, przez kilka lat prowadzili sklep internetowy, w którym sprzedawali bose obuwie. Swoje pierwsze bose buty wyprodukowali w 2017 roku. Sam zamysł na produkcję butów powstał już w 2016 roku. Buty, w zamyśle przyszłego producenta, miały przede wszystkim dawać komfort i swobodę małym, dziecięcym stopom. Ten zamysł wymagał, aby właściwe buty dla dzieci były: odpowiednio lekkie, odpowiednio szerokie na wysokości palców, zrobione z naturalnych, miękkich i oddychających materiałów, elastyczne we wszystkich kierunkach. Stąd prace nad pierwszym prototypem bucików trwały rok. Później buty były jeszcze dopracowywane, a efektem tej pracy było wypuszczenie na rynek butów dla dzieci, które są nadal obecne w ofercie. Produkcja odbywa się w 90% ręcznie, ponieważ podeszwy są robione maszynowo oraz skóra jest barwiona automatycznie.  Wszystkie tworzywa, z których są zrobione buciki są certyfikowane i są (w 100% nieszkodliwe) dopuszczone do użytkowania przez dzieci.

Naturalna, miękka i wytrzymała skóra, jak i gumowe podeszwy o grubości 3 mm są sprowadzane z Włoch. Właściwe obuwie jest produkowane w “małym warsztacie obuwniczym” w Środkowej Słowacji. Pierwsze buty z tego warsztatu miały wagę zaledwie około 122 gram i były doskonale przystosowane do dziecięcych stóp. Buty  znalazły duże grono zainteresowanych.


Pomysł założycieli Baby Bare wypalił, a ich buty chciał mieć każdy rodzic dla swojego dziecka. Kolejnym przełomem dla Baby Bare było opracowanie i opatentowanie podeszwy FEBO. Zimowe buty (Febo Winter), zaczęto produkować półtora roku po produkcji pierwszych butów, czyli w listopadzie 2018 roku. Baby Bare Shoes jest obecnie producentem i dostawcą bosych butów, na całą Europę.